Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema HDD.


Recommended Posts

Ce problema ai?: HDD scoate un sunet.

O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: Pai, aveam eu o problema cu el de mult timp, nu imi mergea o placa video.. dar cu alta mergea, azi am vrut sa vad daca pot face ceva la un pin ce era miscat la slotul pcie. Dupa ce am crezut ca am rezolvat, am bagat tot inapoi si am vazut ca nu mai mergea deloc slotul ala, nici cu placa video care mergea inainte. Dupa m-am enervat si i-am dat un pumn si a inceput sa scoata un sunet hdd ul.. si nici nu il mai vede pc-ul.. Am i5 2500k mobo bl75ia e33 8gb ram, HDD 2TB Seagate

Screenshot/Video:https://youtu.be/h-lLe0ynkso

Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: am gasit doar ca face sunet de la niste defctiuni, si ca nu pot face nimic.. dar vreau sa aud si de la voi.. sunt pe telefon si e enervant sa copiez si sa caut toate linkurile.. scuze.Era pe tomshardware.

 

Daca puteti, vreau sa stiu ce alte placi de baza care ar suporta componentele alea de sus mai sunt valabile.. poate si mai ieftine. La fel si un HDD bun daca stiti.. de 1Tb. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Cat timp a incetat sa mai mearga dupa ce i-ai futut un pumn, e clar ca nu prea mai ai ce-i face. HDD-ul e singura componenta mecanica, nu prea mai ai ce-i face. Recomand WD Blue 1TB, e un hdd silentios.

 

Ca si placa de baza, iei cam ce prinzi compatibil cu sandy bridge...Nu se mai fabrica deci se gasesc foarte putine.

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
Link to comment
Share on other sites

Cat timp a incetat sa mai mearga dupa ce i-ai futut un pumn, e clar ca nu prea mai ai ce-i face. HDD-ul e singura componenta mecanica, nu prea mai ai ce-i face. Recomand WD Blue 1TB, e un hdd silentios.

 

Ca si placa de baza, gasesti cam ce prinzi compatibil cu sandy bridge...Nu se mai fabrica deci se gasesc foarte putine.

e buna asta?post-36937-0-83108900-1488564939_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

@@T h i e f, Posibil de la impact sa ti se fi bulid hard disk-ul (exact ce a zis si bddr mai sus). Ps: Ciudat caci mie dupa ce dau cu pumnii in pc imi merge mai bn.

Nu stiu daca chiar are sens post-ul asta da' ti-am cautat niste placi de baza pe ebay, dc nu, nu? 1 2 3 Vanzatori seriosi cu feedback pozitiv, alea, alea.

Link to comment
Share on other sites

@@T h i e f,Nu, n-ai unde sa-ti pui placa video.

de asta ce zici? post-36937-0-72303300-1488578373_thumb.png

 

caut cand ajung acasa risky, mersi.

 

i-am mai dat una la hdd si nu mai fa e asa.. invarte se aude inautru.. dar tot nu il vede

Edited by T h i e f
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.