Jump to content

Faction General Rules


Kelton
 Share

Recommended Posts

@@South IamGold, DA frate, si tu esti seriosu' samului?

Se bat regulamentele cap in cap, regulamentul serverului spune "nu sanctionam jignirile, lbj. cenzurat si nici _)_ _()_ etc" iar la factiune "da"

Pai ce dracu frate? Acum noi din factiuni trebuie sa fim seriosii sampului? Unde naiba ma mai joc? Unde naiba ma mai distrez?

Va "eliminati excrementele" in ele de regulamente keltone, ba permiti jigniri, ba nu, ba la unii da, ba la unii nu? Nu vezi ca se bat cap in cap?

Ai scos sanctiuni pentru "ma-ta" acum toti copii ce nici sperma nu au, au o viata mediocra, vai de mama lor, dar is smecheri in samp "sa o *** pe ma-ta, ma-ta, proasta aia de ma-ta", dar na, "nu sanctionam", asa e keltone pe b-zone? Daca unu imi zice mie "ma-ta" nu primeste nimic, daca eu zic la admin, ca na, adminii is mari (HAIDETI COMENTATI, CA DOARE ADEVARU', NU AM REFER LA TOTI, CINE SE SIMTE, TRB LUI), iau mute, ban, 3/3 FW. Ce e asta?

SI LA FACTIUNI SA FIE PERMISE LA LIMBAJ

JIGNIRILE, INTRE MEMBRU DE GANG CU ORICINE, ORICINE, (SA ZICEM EXCEPTIE ADMINI): prost, fraier, idiot, tampit, sugaci, retard, etc

Limbajul cenzurat: sugi ___ o ___ pe ---- etc

Semnele obscene: _)_ _|_ etc.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Naspa rau regula cu 20 de ore pe luna, voi sesizati ca mai sunt oameni de 17+ ani care au liceu/facultate si nu pot sa se joace 20 de ore pe luna, dau un simplu exemplu: Esti membru in factiune News Reporters si ai obtinut rank 5, la rank 5 conform regulamentului ai de dat 2 live-uri FARA CERERE! Adica gasesti 2 playeri si ai dat live, treaba asta dureaza undeva la 20 de minute, dupa doar te mai loghezi din 3 in 3 zile, nu mai stai tu sa faci orele jucate!

 

Voi vreti doar sa indobitociti copii de pe server sa-i puneti sa se joace cu orele intr-o lume virtuala, daca e asa de ce voi supervisori nu va jucati 20 de ore? (sunt sigur ca o sa se bage scuza aia penibila: "Noi ne ocupam cu update-urile si nu putem sa ne si jucam")

 

ATAT AM AVUT DE ZIS!

Edited by B4L Cipriian
Link to comment
Share on other sites

=))) Dragilor, ocupati locuri in factiuni si nu sunteti in stare sa fiti activi. Mi se pare normal sa fiti dati afara in momentul in care stati in factiuni doar de dragul de a nu fi civili. Foarte buna regula cu cel putin 20 de ore pe luna. Nu trebuie NICI MACAR 1 ora pe zi, asa ca... Nu puteti? Aveti treaba? Foarte bine. Sunt altii care pot si isi dorec un loc in factiune, care este ocupat de voi. Daca ati vrut in factiune, fiti activi !! In rest, un regulament bine structurat, asteptam cel al liderilor.

 

, tu esti unul dintre acei oameni, la care nu vreau sa dau prea multe definitii, care se distreaza injurand si jignind? Adica tu imi spui mie ca nu exista distractie daca nu injuri? Penibila treaba. Plus, regulamentele nu se bat cap in cap, se accepta jignirile INTRE CIVILI. Din momentul in care ai ajuns intr-o factiune, se considera ca o evolutie de la Homo Sapiens la Homo Sapiens Sapiens si ca ai mai multa gandire ca sa poti procesa ca jignirile sunt de o lume a 3-a si inutile, din punctul meu de vedere.

Edited by Andyi16
Link to comment
Share on other sites

@@South Missy, Nu e deloc aiurea... 4 săptămâni = ~20 zile cu waruri. Dacă ai 4/4 wars zilnic faci 2 ore pe zi. => 40ore lejer lunar

 

@@Cosmarul NCS, Nu e aiurea. Hai să-mi fac un cont, îl bag să zic in Paramedics, intru din 2 in 2 zile să fac log și raportul în grabă sâmbăta/duminica. În rest nu fac nimic. Păi și atunci de ce sa ocup loc aiurea in facțiune dacă fac ~10 ore pe lună? Altcineva poate chiar dorește în facțiune, poate să fie prezent și la activități, ședințe, să iși facă prieteni pe /r /f, să se distreze. Nu cred că e o foarte mare distracție să stai sâmbata 2-3 ore la CNN sa cerșesti un G.

E doar un exemplu!

Link to comment
Share on other sites

Sanctiunile pentru jignirile usoare sunt prea dure. Daca intr-o factiune suntem 30 care ne permitem intre noi chestii de genul, si se trezeste unu sa se bage in seama si sa ne faca PM, luam toata factiunea fw, nu e corect.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca licenta de fly , sa ti poate fi luata daca zbori cu elicopterul / avionul foarte aproape de strada , asa poate se mai invata unii minte sa nu mai mearga cu maverick u asa jos . Daca sunteti de acord astept +1 .

Link to comment
Share on other sites

Cele 20 de ore cred ca sunt problema majoritatii jucatorilor. Una e sa intrii pe SAMP (un joc) de PLACERE alta e sa intrii OBLIGAT. Sincer chestia asta ma duce cu gandul la "NEA NICU" atunci oamenii erau OBLIGATI sa faca ceva. Era mult mai simplu sa se mareasca raportul de activitate saptamanal si asa nu mai avea nimeni de comentat nimic.

In plus din cate am vazut marea majoritate a jucatoriilor sunt aproape de bac sau chiar la facultate, stiu ca pentru unii nu conteaza. Plus de asta unii au bestii de PC-uri si probabil ar vrea si ei sa se joace si altceva cu prietenii nu sa intre pe SAMP.

 

Daca tot vreti sa faceti ceva interesant oferitile si SUBLIDERILOR o chestie de facut (sa corecteze raporarte, sa raspunda la o cerere de inactivitate, etc).

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Mi se pare cea mai mare porcarie sa fim obligati sa jucam 20 de ore pe luna, mai ales daca facem si o inactivitate de 2 saptamani trebuie sa joc dublu. Parca nu era role play si era ceva hibrid. Pai daca ati ajuns sa imi impuneti program e cam nasol, caci program am la munca, la facultate dar de acolo iau bani si macar invat ceva, acum am si program de distractie. Mi se pare absolut penibil sa faci asta, este deajuns raportul ca si "conditie" de a ramane in factiune. Oricum sunt disperati prin fiecare factiune si joaca ca spartii. Eu zic sa revizuiti regula caci este sub limita penibilului sa fortezi pe cineva sa faca ceva.

Edited by Postasul
Link to comment
Share on other sites

Bă fraților, eu nu vă înțeleg ce sunteți așa revoltați pentru "20h să poți sta în facțiune".

Vă dau un exemplu:

Luna are 30 zile, dacă joci măcar 1h jumate / 2h faci lejer până la sfârșitul faceți lejer 20-25h. Ce este așa greu de gândit? La fel și în cazul warurilor, stați acolo 2h pe un war, în ~10 zile de war faceți 20h pe lună. Kelton se gândește înainte de a aplica aceste reguli.

Nu este problema mea că stați 5 min pe server și după vă plângeți că nu puteți intra într-o facțiune. Bun de dat din gură sunteți, da' de pus osul la muncă când? :-W

 

În legătură cu regulamentul, ar trebui pus la categoria "limbaj între colegi" și o excepție, nu ar trebui să se sancționeze între membrii care își permit astfel de cuvinte, cred că înțelegi ce vreau să zic.

Link to comment
Share on other sites

De adaugat regulemente si prostii bagi, da la war-uri cu lagu/hostu/crash-uri cand dai de ceva cand rezolvi ?

Ca deja devine din ce in ce mai plictisitor serveru asta

Edited by XherroX B4L
Link to comment
Share on other sites

Am vazut mai multe neclaritati la "10.Altele" la departamente.

 

1.Radarul: "Pentru a sanctiona un jucator [...] fara page up."

In cam toatele topicurile cu anunturi importante a fost postat un anunt prin care se permiteau pozele page up, este destul de confuz, mai ales cand trebuie sa dau teste si le zic " fara pageup " dar in regulament e permis si ma cred nebun...

 

2.La teren guvernamental, in regulament, este scris: "pt playerii sub level 8, 3 somatii apoi wanted, pentru cei de lvl 8+, direct wanted" iar aici e diferit.

 

3.Somatiile "regulile nu se aplica jucatorilor afk (cu sau fara clepsidra):, cum adica fara clepsidra, mi se pare absurd sa zici ca daca n-are clepsidra nu e afk.

 

Pe langa astea, am o sugestie pt "clearing": sa nu se mai dea clear pt wantedul primit automat. Vad o granada pe /d de tipi care cer clear la omorare politist doar pt ca e prieten cu el sau nu stiu ce alt motiv aiurea. Si regula cu 20 de ore jucate mi se pare destul de proasta, trebuie sa fim activi fiindca avem raportul de facut, regula cu 20 mi se pare degeaba totusi.

Regulamentul mi se pare foarte simplu si foarte multe reguli se schimba, parerea mea ca ar fi trebuit copiat regulamentul de pe forum si actualizat ici pe colo.

 

Edited by MrJelly
Link to comment
Share on other sites

Ba sincer inafara de cele cu 20 de ore e ok, da, nu fac 20 de ore, nici nu stiu cand am facut 20 de ore ultima data in joc, nu am timp sincer sa stau atat, ganditi-va ca unii au facultate si muncesc in acelasi timp, ai o gagica o scoti in weekend undeva si 20 de ore mai faci cand?

Hai ca pe aia cu 5 ore daca nu intrii lunar iti pierzi casa o inteleg oarecum, da` asta..

Sa spun sincer eu cand intru pe server intru sa ma distrez, chiar daca nu intru 20 de ore, daca trebuie sa intru din obligatie jocul nu va mai devenii fun iar atunci nemaifăcând față cererilor te lasi de joc inevitabil si silit de reguli.

Cei care au avut "functii" (si nu numai) stiu despre ce vorbesc cand zic despre intrarea din obligatie, dupa un timp te distruge psihic.

 

 

Edited by Ervin27
Link to comment
Share on other sites

Bai eu sunt total de acord și susțin acea regula cu "20 de ore lunar", adică frate, dacă tu, om matur cu nevasta, copii, căței, purcei și tot cei vrei nu își găsești timp de a intra 20 de ore lunar (adică 20 de ore din 720) părăsești facțiunea, exista alte persoane, nu obligatoriu no-liferi cum ii chemați voi, care își pot găsi 20 de ore sau chiar mai mult pentrun facțiune, de ce sa ocupați voi locul lor aiurea? Când ei pot face o treaba mult mai ok, eu sincer as alege pe cineva cu 60 de ore jucate lunar decât unul cu 10. Pe lângă asta ar trebui adăugate și câteva reguli legate de activitatea și interesul conducerii facțiunilor, mai ales pentru sublideri fiind numai doua locuri.

 

*domnu' Kelton, uite o propunere, ai putea adauga o regula acolo la "activitate". Membri care fac parte din conducerea facțiunii și nu arata un interes fata de facțiune și nu își îndeplinesc atribuțiile ca la carte sa fie scoși din funcția lor. De exemplu X are sublider și are de verificat evidenta ziarelor (exemplu), X verifica ziarele, dar rar, o data la 2-3 zile, intra pe server și nu face nimic, face o ora sau doua ore jucate și aia e, apoi /Q, nu se implica absolut deloc în activitățile facțiunii. X ar trebui sa fie demis, în acest fel n-ar mai fi asa multe "relatii" sau pile sa le zic intr-o facțiune, am întâmpinat destui sublideri care s-au plictisit de rangul lor și de atribuțiile lor dar ei decât sa lase pe altcineva mult și activ și mai interesat își păstrează rangul și ocupa locul aiurea. Pe lângă asta liderul nu ia nici o acțiune asupra rangului pe pretextul ca "își face treaba", evident ca nu ia acțiune dacă rangul acela se tine pe pile. Pe mine ma irita mult chestia asta.

Edited by Victory ARSenieBOCa69
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton,

  • Frisking:

  • Comanda va fi folosită de membrii FBI și National Guard în limitele impuse de regulamentul intern.

  • Drogurile:

  • --- pot fi confiscate de membrii oricărui departament.

1. Doar FBI si National Guard au voie sa dea frisck?

2. LS/SF/LV PD cum afla daca au droguri?

3. Din cate stiu, in regulamentul actual National Guard nu are voie sa dea /frisck si sa confiste droguri. O sa aiba voie?

//edit: Extras din regulamentul intern National Guard RPG2:

  • Vă este strict interzis să folosiţi comanda [/frisk]
Edited by RW Waldo
Link to comment
Share on other sites

Voi va plangeti ca aveti de jucat 20 de ore lunar dupa ce ca clociti rankurile alea in factiuni de luni intregi si intrati pt login sa aveti la sfarsitu lunii 3 ore jucate =)))

In hitmen avem regula de cateva luni bune ca daca nu ai 30 de ore jucate pe luna iei FW prima data, si la a doua abatere 3/3. 30 de ore oameni buni.

 

 

Trebuie sa intreb, o data ce s-a impus regula la tot serverul sa faca 20 de ore jucate pe luna, mai e valabila cea de la hitmen care spune sa jucam 30 de ore?

 

Si inca o chestie. Trebuie facut ceva in legatura cu inactivitatile. Daca eu am nevoie sa pun inactivitate 14 zile, ar fii extrem de greu sa fac 20 de ore pana la finalul lunii. Ar trebui sa fie tot ca la hitmen, unde o zi inactiva = o ora redusa din numarul minim pe luna.

Link to comment
Share on other sites

@@RW Waldo, Pe RPG1 la NG exista urmatoarea regula: "Aveti voie sa folositi comanda /frisk pe orice jucator intrat in jail iar daca acesta are asupra lui arme, acestea vor fii confiscate pe motivul - Ai intrat cu arme pe teren guvernamental - "

 

Legat de droguri, nu stiu ce sa zic. Probabil e vreo greseala.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.