Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sugestie - Factiunii & Clanuri


RazorSILENT
 Share

Recommended Posts

Salut! M-am gandit sa faceti un nou update. Acesta find factions. Sa fie adaugate pe gamemode-ul survival, factiuni, pasnice, mixte, gang-uri, etc. Hq-urile sa fie in diferite locuri si sa fie in /warp informatii, coordonatele de a ajunge la fiecare factiune. Membri din factiune indiferent de tip sa aive comenzi de teleportare la hq, dar si comenzi specifice factiunii in parte. Topicurile factiunilor sa fie redeschise sau refacute. Daca s-ar aproba acest update, am fii mai multi playeri, care doresc sa joace si asa am popula serverul de minecraft.

 

La gang-uri sa fie pus niste turfuri mari in care sa fie waruri si sa castigi bani, 1k-2k /per war. Iar la celalte factiuni, fiecare in parte cu ocupatiile fiecare factiuni. La clanuri trebuie adaugate niste turfuri mai mici in care membri clanului sa se bata pentru castigarea warului, iar acestia sa primeasca bani, iteme, gen munitie, armament, iron, diamond, obsidian, etc. Bani la un war intre clanuri sa fie intre 200$ - 1000$.

 

Iar pentru factiunea Hitmen, sa fie pus mai mare puse arme, gen arc, sabie, etc.

 

Sper sa fie aprobat aceasta propunere si in viitor sa fie si aplicata, pentru ca doar prin update-uri noi si frumoasa putem popula minecraftul! O zi/ seara buna tuturor!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut! M-am gandit sa faceti un nou update. Acesta find factions. Sa fie adaugate pe gamemode-ul survival, factiuni, pasnice, mixte, gang-uri, etc. Hq-urile sa fie in diferite locuri si sa fie in /warp informatii, coordonatele de a ajunge la fiecare factiune. Membri din factiune indiferent de tip sa aive comenzi de teleportare la hq, dar si comenzi specifice factiunii in parte. Topicurile factiunilor sa fie redeschise sau refacute. Daca s-ar aproba acest update, am fii mai multi playeri, care doresc sa joace si asa am popula serverul de minecraft.

 

La gang-uri sa fie pus niste turfuri mari in care sa fie waruri si sa castigi bani, 1k-2k /per war. Iar la celalte factiuni, fiecare in parte cu ocupatiile fiecare factiuni. La clanuri trebuie adaugate niste turfuri mai mici in care membri clanului sa se bata pentru castigarea warului, iar acestia sa primeasca bani, iteme, gen munitie, armament, iron, diamond, obsidian, etc. Bani la un war intre clanuri sa fie intre 200$ - 1000$.

 

Iar pentru factiunea Hitmen, sa fie pus mai mare puse arme, gen arc, sabie, etc.

 

Sper sa fie aprobat aceasta propunere si in viitor sa fie si aplicata, pentru ca doar prin update-uri noi si frumoasa putem popula minecraftul! O zi/ seara buna tuturor!

 

 

 

Avem clanuri, care seamana cu descrierea ta, oricine isi poate face un clan pentru suma de 10.000$, cu baza pusa de voi oriunde, aveti teleportare la HQ. Puteti sa va dati rankuri, primiti bani pentru uciderea Rivalilor si Civililor, si puteti avea war-uri ca pe SA:MP, etc.

 

Vad ca ai observat vechile topicuri de factiuni, deci stii ca am mai experimentat cu ele, inca avem pluginul, dar nu este activat datorita faptului ca este intr-o stare foarte deplorabila, codul este foarte "Intortochiat" si nesigur, unele functionalitati nu merg, si sunt multe buguri. Erau aproape ca pe SA:MP, cu turfuri si cu HQ, aplicatii pe forum, lideri etc. Dar daca am avea destui playeri am incerca sa il reparam pentru ca este o idee buna, dar probabil am face un server separat ca sa nu il incarcam pe acesta. Factiunile erau Advertising Company, Hitman, NewsReporter si Hospital, insotit de mafii. Deocamdata, avem lucruri mai grave de facut cum ar fi repararea serverului de Vanilla si Creative, care vor fi probabil redeschize aceasta seara, verificatul minutios de buguri, si translatia de mesaje corespunzator, am implementat meniuri noi [/warps si /options] si vedem daca merg, iar daca vom avea destui playeri, vom pune inapoi aceasta functionalitate, sau cel putin vom incerca.. Daca am lua alt plugin, este mai mult de munca, trebuie optimizat si balansat.. Deci POATE in vara, daca vom avea timp si resurse il vom implementa, multumim pentru sugestie, oricum aveam asta in vedere de ceva timp si este bine sa vedem ca cineva ne poate sustine ideile, vom incerca sa il refacem dar nu promitem nimic deocamdata..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.