Jump to content

YouTuber Forum Rank


Kelton
 Share

Recommended Posts

@, Asta ramane total la latitudinea lor cu referire la persoanele pe care le aleg pentru acest grad, asta nu inseamna ca respectivele persoane nu mai pot posta pe youtube.

 

Multumesc frumos de intelegere si haide sa incercam sa nu mai scriem asa mult pe aici ca dupa zice lumea ca ne dam importanti..glumesc :))

 

 

 

:)))) nu știu de tine dar pe mine nu mă interesează ce zic alții, atât tipm cât am ceva de spus, spun :D

 

dar totuși discuția asta începe să nuu mai aibă rost, ce era de discutat s-a discutat

 

mersi frumos și eu de înțelegere :)

Link to comment
Share on other sites

@, asta este doar părerea ta prietene că doar ei merită. Sunt mulți alți YouTuberi care chiar fac ceva pentru comunitatea asta. Spre exemplu sunt eu, e @@DarK4MooN, mai e @, @@MaDoXxX TV, @@South Adrian și lista poate continua. Aceste persoane ajută la dezvoltarea comunității prin clipurile pe care le fac, se dedică și încearcă să facă un content cât mai bun din punct de vedere al calității. Nu zic că cei care fac wars nu ajută dar nu veni aici cu comentarii negative despre cei care sunt mai cunoscuți pentru ceea ce fac.

 

Acum referitor la acea comparație, nu înțeleg care e frustrarea ta și de ce faci comparație tocmai cu mine dar am să-ți arăt o chestie, concluzia o tragi singur :) L-am ales pe @@raZeN SiLENT, doar pe el îl cunosc, n-am nimic personal cu el, voiam doar să-ți arăt o chestie că tu îmi zici mie că ei fac în 2 zile cât fac eu în 2 săptămâni.

 

Botys Ghytza - 116 videoclipuri, ~ 3350 de abonați, ~ 205.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

ZIlrhxb.jpg

 

raZeN SiLENT - 77 de videoclipuri, ~ 1600 de abonați, ~ 105.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

0filvAP.jpg

 

 

Tu zici că eu nu fac GiveAway-uri sau că razen a făcut multe GiveAway-uri, hai serios, ia uită-te mai jos mă băiatule ;)

 

6E07dCi.jpg

J1IZmwx.jpg

lnSQpsF.jpg

 

 

Dacă și ei vor acel grad să le dea PM lui Bobo sau Kelton, e simplu, dacă merită vor primi. Nu mai comenta aiurea că doar te faci de râs prietene, să te văd și pe tine făcând ce facem noi și după ai voie să comentezi. :)

Edited by Botys Ghytza
Link to comment
Share on other sites

@, asta este doar părerea ta prietene că doar ei merită. Sunt mulți alți YouTuberi care chiar fac ceva pentru comunitatea asta. Spre exemplu sunt eu, e @@DarK4MooN, mai e @, @@MaDoXxX TV, @@South Adrian și lista poate continua. Aceste persoane ajută la dezvoltarea comunității prin clipurile pe care le fac, se dedică și încearcă să facă un content cât mai bun din punct de vedere al calității. Nu zic că cei care fac wars nu ajută dar nu veni aici cu comentarii negative despre cei care sunt mai cunoscuți pentru ceea ce fac.

 

Acum referitor la acea comparație, nu înțeleg care e frustrarea ta și de ce faci comparație tocmai cu mine dar am să-ți arăt o chestie, concluzia o tragi singur :) L-am ales pe @@raZeN SiLENT, doar pe el îl cunosc, n-am nimic personal cu el, voiam doar să-ți arăt o chestie că tu îmi zici mie că ei fac în 2 zile cât fac eu în 2 săptămâni.

 

Botys Ghytza - 116 videoclipuri, ~ 3350 de abonați, ~ 205.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

ZIlrhxb.jpg

 

raZeN SiLENT - 77 de videoclipuri, ~ 1600 de abonați, ~ 105.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

0filvAP.jpg

 

 

Tu zici că eu nu fac GiveAway-uri sau că razen a făcut multe GiveAway-uri, hai serios, ia uită-te mai jos mă băiatule ;)

 

6E07dCi.jpg

J1IZmwx.jpg

lnSQpsF.jpg

 

 

Dacă și ei vor acel grad să le dea PM lui Bobo sau Kelton, e simplu, dacă merită vor primi. Nu mai comenta aiurea că doar te faci de râs prietene, să te văd și pe tine făcând ce facem noi și după ai voie să comentezi. :)

raZeN SiLENT

 

 

 

la 1600 de abonați tu făceai 300 de vizionări pe clip de 20 de minute postat de 1 lună băi fugi de aici =))))))))))))))))))

 

 

ți ai făcut abonații din giveawayuri ă? ))))))

Edited by blanitza vrajit0ru
Link to comment
Share on other sites

@, n-am cu cine discuta, se vede că ești incapabil să gândești, m-am lămurit și cu tine, rămâi cu părerile tale negative, nici nu mă mai obosesc să-ți răspund că o fac degeaba

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@, n-am cu cine discuta, se vede că ești incapabil să gândești, m-am lămurit și cu tine, rămâi cu părerile tale negative, nici nu mă mai obosesc să-ți răspund că o fac degeaba

 

 

 

 

bine băi găinofilule du-te fă-ți raportu și taci =))

 

cică „să te văd pe tine făcând ce facem noi”

Edited by blanitza vrajit0ru
Link to comment
Share on other sites

@@RW PaNda FiMiARSCARBA, vai ce m-ai rănit :(

 

Lucrurile stau total diferit din ce se vede pe canalul meu, sunt obișnuit cu haterii mei micuți deci părerea ta și a altora care nu apreciază ceea ce fac sunt egale cu 0. Când o să realizezi și tu ce am realizat eu mai stăm de vorbă :)

Ba frate, da' tu cine te crezi? Ce ti se pare ca ai realizat? Esti un youtuber ca oricare si te crezi mare smecher. Ba, iti dau exemplu alti youtuberi, gen TUDQR, Lutu, Sowtf, d-astia care au zeci de mii de abonati si nu se lauda si se cred zei, cum te crezi tu un amarat de youtuber. Pentru arfele astea, cred ca ma voi apuca sa dau dislike la fiecare videoclip, ca munca ta sa aiba succes pe masura.

Link to comment
Share on other sites

Ba, sa zicem ca e o idee foarte buna. Insa chestia negativa la acest grad este ca vin altii de pe alte servere/comunitati cu peste 1k subs si fac aci pe b-zone 15 videoclipuri sa ia gradu doar ca sa arate ca a fost si pe acia pe comunitate si dupa se duc de unde au venit furand si luand cat mai multi jucatori.

Na, o idee buna si o motivatie pentru youtuberii comunitatii:

Respect: Mazoku, Dark4MooN, Gradinaru Andrei, MaDoXxX TV, Dionis Barbosu, Ghost Gaming, Botys Ghytza, TheWizardRO (chiar daca s-a lasat) si multi alti yt-uberi.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Ia sa fac si eu un +1 aici. Pentru inceput, nu sunt youtube si nici nu cred ca o sa fiu. Ma uit din cand in cand la videoclipurile voastre si sunt tot mai prost impresionat. Nu va stiu vârstele, dar in unele cazuri, dați dovada de o copilărie foarte aiurea si de un caracter excesiv de pueril. Degeaba faceti vizualizări jucând rolul Andreei Esca sau al lui Măruță. Faceti videoclipuri in care voi, mare filosofi, încercați sa explicații lumii lucruri total inutile si care nu intereseaza pe nimeni. Într-adevăr, poate ca va merge bine pe moment si sa zicem ca in viitorul apropiat. Dar sa ne ducem putin mai departe cu gândul. Majoritatea celor care vizualizează videoclipurile acestea sau care sunt abonați, sunt puști de 13-14 ani care se cred mari fani si care vor sa se bage in seama ca sa apăra si ei pe internet. Dar aceștia o sa crească, o sa se plictisească si ce o sa faca? O sa stea sa va asculte cum va plângeți ca nu aveți timp de raport? Cum va bateți cu pumnii in piept ca mergeti ca si sublideri sa "dați o mana de ajutor"? Cum va lungiți cu povesti total neinteresante si fara scop? N-am nimic cu niciunul dintre voi, dar cand vad ce povesti aveți atat in videoclipuri, cat si in afara acestora... Nu va critic, oricum va felicit pentru de ati reușit sa faceti, dar gândiți-va și-a viitor. Si nu mai faceti comparație între B-zone si alte servere din România care sunt fix pix. Faceti comparație cu internatiunea din străinătate, luați exemple de la ei de subiecte de discutat sau idei de videoclipuri. N-o sa Rezolvați mare lucru filmând cum faceti 3 puncte la un amărât de raport, cum faceti o tura de job sau cum va plimbați făcând aiurea km la un vehicul. Fiecare persoana are părerea lui, dar intr-un final, balanța se înclina ori înspre succes, ori înspre eșec. Asa ca, nu va mai ascundeți in fata unor videoclipuri monotone si încercați ceva nou care sa placa lumii. Chiar daca e un joc vechi si foarte "basic" in comparație cu ce e acum pe piata, voi ca si YouTuberi puteți da viata jocului, puteți sa amuzați sau sa faceti lumea interesată si captivată prin e faceti voi (sau impreuna cu prietenii voștri). Numa' bine si spor la cat mai mulge videoclipuri, vizualizări si abonați.

Edited by South Maximus
Link to comment
Share on other sites

Botys, ti-as sugera sa nu te mai iei de astia care posteaza la war-uri. Nu stii cata munca este pentru ei ca sa editeze niste video-uri care au in total de 30 min-1h. Voi, YouTuberii astia care postati cum va plimbati cu taxi-ul si faceti trucker, filmati, si direct postati pe YouTube. Puneti-va in locul lui raZeN. sa vedeti cum editeaza, presupun ca este cel mai bun la editat alaturi de madoxxx. Nu mai comenta atat si vezi, ca mai ai o cursa si faci skill 5 la trucker. La astia, de postati si voi pe YouTube, nu va merge ceva, gresiti ceva, gata nu mai postez. N-ati auzit de editat? Nu frate, ce e ala?

Nu vezi ca numai tu comentezi, toti se ia de tine ca nu faci o treaba buna. A, da de ce ai multe giveaway-uri?

Pai, frate, noi astia nu ne facem voturile prin YouTube la lider si la mayor. Daca stii unde bat, ar fii bine, daca nu iti explic acum.

Ai facut giveaway-uri pentru a castiga vot-uri la mayor. Cica ''imi tin abonatii in puf'', ma uitam si eu o vreme la tine, dar de cand ai facut 1000 de abonati, nu ma mai uit deloc.

Respect Dark4Moon, Dionis, Mazoku (asta care injura de rupe), luckyluciano, beyond, razen, phax (cel care are cei mai multi abonatii care, si el la randul lui posteaza la war-uri, etc), GabiTM (fratele meu, n-am cum sa nu-l pun aici) si madoxxx. Mai sunt si altii abonati care nu imi aduc aminte de ei, dar daca mai e cineva sa posteze aici. De la 1000 de abonati ai inceput sa faci un video aiurea, cum te plimbi cu Taxi-ul si atat, apoi il pui pe YouTube. Vezi, esti cam arogant.

Sper sa nu o iei in parere de rau, dar eu mi-am exprimat parerea. Stii cum e, fiecare cu parerea lui.

Daca tu iei asta in parere de rau, sa fii sanatos. Fiecare in bafta lui.

Cat despre update, frumos si bun pentru YouTuberii. Dar, cand vine si update-ul cu aplicatia pentru mobil? Daca va este lene, va fac eu.

Edited by zacKSENPAI
Link to comment
Share on other sites

@@Skyntei, eu sunt de altă părere, dacă tot ai spus că nu îl merită nimeni trebuia să și argumentezi de ce. Poate că cerințele sunt cam ușor de îndeplinit dar în spatele unor videoclipuri există multă muncă depusă.

 

@, nu mă cred șmecher și eu chiar pot să fiu mândru cu ce am realizat deoarece nu e atât de ușor. Nu mă uit la niciunul din cei menționați de tine și nu am idee ce face fiecare. Fiecare înțelege ce vrea din ceea ce zic eu în topicul ăsta. Am văzut că ai dat Quote la acel reply al meu, ei bine, cel ce a lăsat reply în topic are o problemă personală cu mine și i-am răspuns pe măsură, nu trebuie tu să interpretezi într-un alt mod ceea ce am zis eu. Dacă îmi dai dislike la fiecare videoclip crezi că rezolvi ceva? Îți zic eu că nu pentru că dai dovadă că doar atâta poți și degeaba te superi pe mine acum dar ăsta e adevărul, mulți zic așa, îți dau dislike la videoclipuri sau mă dezabonez, păi și ce rezolvi cu asta? Nimic, crezi că o să renunț? Nu, nici vorbă de așa ceva.

 

@, mulțumesc frumos, apreciez :)

 

@@Max Lb, uite aici -> https://forum.b-zone.ro/topic/372901-faction-general-rules-final/

 

@@zacKSENPAI, dacă ai fi citit cu atenție ce am scris acolo am zis clar că nu mă iau de razen sau oricine altcineva care face waruri. Sunt conștient și eu că se depune ceva muncă în special la editat, îți zic sincer, am habar ce e ăla editat, mă pricep în domeniu și îmi ia și mie destul de mult la un episod de B-Zone Challenges spre exemplu față de un GamePlay obișnuit. Dacă eu comentez pe aici este pentru că eu nu vreau să tac și nu accept orice comentariu negativ, am voie să las reply aici deci asta și fac. Sunt alții care dacă văd un comentariu negativ îl șterg sau dacă e vorba de forum îl ignoră, nu frate, ești femeie să nu fi în stare să răspunzi? Nu-s genul, am văzut un comentariu? Am răspuns înapoi. Dacă nu te mai uiți sau ai o părere negativă despre mine este problema ta frate, nu oblig pe nimeni să se uite la mine sau să aprecieze ceea ce fac, fiecare crede ce vrea și face ce vrea.

Link to comment
Share on other sites

@, asta este doar părerea ta prietene că doar ei merită. Sunt mulți alți YouTuberi care chiar fac ceva pentru comunitatea asta. Spre exemplu sunt eu, e @@DarK4MooN, mai e @, @@MaDoXxX TV, @@South Adrian și lista poate continua. Aceste persoane ajută la dezvoltarea comunității prin clipurile pe care le fac, se dedică și încearcă să facă un content cât mai bun din punct de vedere al calității. Nu zic că cei care fac wars nu ajută dar nu veni aici cu comentarii negative despre cei care sunt mai cunoscuți pentru ceea ce fac.

 

Acum referitor la acea comparație, nu înțeleg care e frustrarea ta și de ce faci comparație tocmai cu mine dar am să-ți arăt o chestie, concluzia o tragi singur :) L-am ales pe @@raZeN SiLENT, doar pe el îl cunosc, n-am nimic personal cu el, voiam doar să-ți arăt o chestie că tu îmi zici mie că ei fac în 2 zile cât fac eu în 2 săptămâni.

 

Botys Ghytza - 116 videoclipuri, ~ 3350 de abonați, ~ 205.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

ZIlrhxb.jpg

 

raZeN SiLENT - 77 de videoclipuri, ~ 1600 de abonați, ~ 105.000 vizualizări pe canal. Ultimele 16 clipuri mai jos:

 

0filvAP.jpg

 

 

Tu zici că eu nu fac GiveAway-uri sau că razen a făcut multe GiveAway-uri, hai serios, ia uită-te mai jos mă băiatule ;)

 

6E07dCi.jpg

J1IZmwx.jpg

lnSQpsF.jpg

 

 

Dacă și ei vor acel grad să le dea PM lui Bobo sau Kelton, e simplu, dacă merită vor primi. Nu mai comenta aiurea că doar te faci de râs prietene, să te văd și pe tine făcând ce facem noi și după ai voie să comentezi. :)

Te simți atacat? Ce tot iti faci reclama?

Link to comment
Share on other sites

@@RW PaNda FiMiARSCARBA, citește mai întâi ce a zis despre mine și apoi comentează :)

 

@@zacKSENPAI, pentru că atunci aveam de 2 ori mai puțini abonați și am considerat că nu are rost să mă bag în conflictul respectiv pentru că nu voiam să vină lumea cu hate pe canal însă am discutat cu Bobo acum vreo 10 zile să fac un episod despre rivalitatea dintre comunități și nu e de acord, am anunțat oricum pe canal că o să-l fac și o să mă țin de cuvânt iar în acel clip o să-mi exprim opinia despre rivalitatea asta dintre cele 2 comunități de samp și în acel video o să zic mai multe și despre ce a fost atunci, mă rog, o să vezi dacă ești curios. :)

 

După cum ziceam într-un comentariu anterior, nu sunt obligat să filmez ceva dacă nu vreau, filmez ce-mi place și ce consider că se potrivește pentru canal, e adevărat că puteam să zic și eu ceva atunci dar nu ar fi ajutat prea mult.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut in trecut un "intro" in legatura cu Awake, la cerere.
L-am folosit ceva vreme, eu si alti putini iutuberi.

Cine doreste, cine pofteste, in descriere la clipul de mai jos. :D Poate asa nu va mai certati. :)

Va pup :*** <3

 

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca chestia asta cu 3000 de abonati e penibila si cred ca gradul ar trebui acordat la oameni cu un content mai atragator etc.

 

Oricine poate sa se plimbe pe mapa si sa vorbeasca pana i se usuca gura. Asta nu e mare YouTube. Cred ca gradul ar trebui acordat pentru un efort mai mare, in momentul in care tu te filmezi cand vorbesti si dupa distribui pe TOATE forum-urile comunitatii (poate se simte cineva :) ) si lumea na, da click sa vada ce naiba zice asta aici si ei nici macar un minut nu sta, asta nu e mare efort depus sincer. Cred ca mare parte din abonati sunt facuti la giveaway-uri, lumea vede ca dati chestii moca si vine si da subscribe ca sa vada cand mai dati ceva moca.

 

Ar trebui acordate si in functie de content muncit. Abonatii nu conteaza asa mult. Ar trebui ca acest grad sa fie ca o promovare pentru cei care creeaza content bun si de calitate, nu chestii pe care oricine ar putea sa le faca. Sau macar sa munceasca la ele mult mai mult. Cum ar fi cele de la war-uri, sa fim seriosi, se munceste la acest tip de videoclipuri. Editare, muzica, randare etc. Daca doar te inregistrezi cum mergi pe mapa si dupa dai load si share pe toate forum-urile asta nu e mare chestie.

 

Edited by Andyi16
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to YouTuber Forum Rank
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.