Jump to content

YouTuber Forum Rank


Kelton
 Share

Recommended Posts

Părerile despre anumite aspecte vor fi mereu împărțite. Las acest comentariu pentru a clarifica anumite lucruri.

 

Noi (stafful B-Zone) am ales să creăm acest grad și tot noi suntem cei care vor decide cine merită să-l primească și cine nu în funcție de modul în care noi percepem lucrurile. Nu va putea face nimeni altcineva alegerea în locul nostru. Sper ca partea asta să fie destul de clară.

 

Mai departe, nu va primi acest grad oricine. Trebuie să fiți capabili de a crea conținut original, cu VOCE, pe mai multe teme care să fie pe placul nostru cât și al jucătorilor. Dacă nouă nu ne place ce aveți de prezentat degeaba place altora.

 

Legat de cei care au pe canale doar videouri cu waruri, meciuri de paintball sau lucruri de acest gen, fără voce, fără a prezenta ceva specific sau așa mai departe, nu vă putem oferi gradul de YouTuber pentru că aceste videouri nu se încadrează în criteriile cerute și în așteptările noastre. Am specificat mai sus ce așteptări avem.

 

Cam asta ar fi. Dacă voi, cei care n-ați făcut așa ceva niciodată, credeți că e ușor, vă invit atunci și pe voi să-i dați bătaie :). Niciunul dintre cei promovați până acum nu și-a început cariera știind că o să ajungă aici. Cred că fiecare și-a început-o din distracție în primul rând și din încercarea de-a face ceva nou, nu de a obține ceva. Răsplata vine abia după multă muncă, niciodată invers.

 

Te cam fute logica, nu crezi?

 

Tu nu ai YouTuberi pe comunitate, singurii YouTuberi sunt pe rivala, aia care fac la 2-3 clipuri views cate fac nebunii tai la toate clipurile la un loc.

 

Sterge tu warurile de pe server sa vedem cati jucatori o sa mai ai, asta nu e un sistem sau ce? Paintball-ul nu e un sistem? Presupun ca iti place sa vezi cum se plimba Botys Ghita ( esti doar un exemplu, n-am nimic cu tine, desi daca te-as vedea, ti-as fute un pumn in dinti, mai iesi din casa. ) cu FCR-ul. Noi iti promovam comunitatea, chelule, si la bine si la rau, tot am continuat sa facem asta si dupa ce am fost banati aiurea, dar pana cand sa rabdam si noi?

 

Deci ce zice Razvanel mai baieti? Gradul il primesc desteptii care se filmeaza cand fac trucker si care prezinta cum se misca elicea de la Heli sau ce frumoasa e vremea pe sa-mp. Noi astia care am stat zile, saptamani, luni sa editam si sa uploadam clipuri cu singurul sistem bun de pe b-zone, ce obtinem? Muie si ban dat pe propria filmare. P.S : Nu am nimic cu ei, fiecare face ce vrea pula lui, dar sa nu ne compari pe noi care chiar depunem ceva efort cu prajitii astia care doar au filmat si au si pus clipul. :)

 

O mica comparatie intre noi si cei care se filmeaza la trucker, noi facem montaj de 40 de minute pe serverul cheliosului, ne chinuim vreo 3-4 ore la Edit ( cu pauze, bineinteles ), dar noi nu avem content bun, pai atunci cum se face ca eu la clipul asta am mai multe vizualizari decat orice alt clip al unui ''YouTuber'' marca B-ZONE?

 

 

Asa e, am uitat, eu fac giveaway-uri de cand am canalul. :-c

 

O mica propunere, jucatorii cu multi subscriberi care va promovau sistemele de tip paintball/war au plecat de mult de la voi de pe comunitate, propun sa miscorati numarul sloturilor la mafii si sa le mariti la taximetristi, asa poate se mai nasc mai multi Botys Ghita si nu mai trebuie sa platiti promovari.

 

Va pup! :X

Link to comment
Share on other sites

 

Te cam fute logica, nu crezi?

 

Tu nu ai YouTuberi pe comunitate, singurii YouTuberi sunt pe rivala, aia care fac la 2-3 clipuri views cate fac nebunii tai la toate clipurile la un loc.

 

Sterge tu warurile de pe server sa vedem cati jucatori o sa mai ai, asta nu e un sistem sau ce? Paintball-ul nu e un sistem? Presupun ca iti place sa vezi cum se plimba Botys Ghita ( esti doar un exemplu, n-am nimic cu tine, desi daca te-as vedea, ti-as fute un pumn in dinti, mai iesi din casa. ) cu FCR-ul. Noi iti promovam comunitatea, chelule, si la bine si la rau, tot am continuat sa facem asta si dupa ce am fost banati aiurea, dar pana cand sa rabdam si noi?

 

Deci ce zice Razvanel mai baieti? Gradul il primesc desteptii care se filmeaza cand fac trucker si care prezinta cum se misca elicea de la Heli sau ce frumoasa e vremea pe sa-mp. Noi astia care am stat zile, saptamani, luni sa editam si sa uploadam clipuri cu singurul sistem bun de pe b-zone, ce obtinem? Muie si ban dat pe propria filmare. P.S : Nu am nimic cu ei, fiecare face ce vrea pula lui, dar sa nu ne compari pe noi care chiar depunem ceva efort cu prajitii astia care doar au filmat si au si pus clipul. :)

 

O mica comparatie intre noi si cei care se filmeaza la trucker, noi facem montaj de 40 de minute pe serverul cheliosului, ne chinuim vreo 3-4 ore la Edit ( cu pauze, bineinteles ), dar noi nu avem content bun, pai atunci cum se face ca eu la clipul asta am mai multe vizualizari decat orice alt clip al unui ''YouTuber'' marca B-ZONE?

 

 

Asa e, am uitat, eu fac giveaway-uri de cand am canalul. :-c

 

O mica propunere, jucatorii cu multi subscriberi care va promovau sistemele de tip paintball/war au plecat de mult de la voi de pe comunitate, propun sa miscorati numarul sloturilor la mafii si sa le mariti la taximetristi, asa poate se mai nasc mai multi Botys Ghita si nu mai trebuie sa platiti promovari.

 

Va pup! :X

adv

Link to comment
Share on other sites

@Robica

A face si a folosi sunt 2 lucruri total diferite! 1)Am facut acele chestii pentru ca eu fata de Kelton sunt la mate-info, imi place informatica si stiu sa programez iar prin aceasta cale mi-am facut niste $$ simplu.

 

 

A nu imbina jocul cu vanzarea e un lucru si sa ma relaxez la waruri altu. Ce nu intelegi din chestia asta plm...

 

La inceputu` lu 2016 nu stiam sa programez [ sa editez memoriile jocului ] si totusi pana am invatat sa programez am luat 3 banuri pe filmarile mele deci daca are cineva vina pentru faptul ca m-am apucat de coduri acela este Kelton lol motivandu-ma prin banurile lui deoarece e ca si cand ii zici unui copil ca greseste plm la un mom. dat desi stie ca are dreptate se indeparteaza de la drumu` sau. In concluzie sunteti niste pupaciosi in cur

Edited by LuckyLuciano
Link to comment
Share on other sites

O idee bună. Însă cei ce se plimbă cu mașina și discută anumite teme nu cred că ar trebui să aibă acest grad (Botys ăla, spre exemplu). Consider că cei ce au ajutat cu adevărat la dezvoltare au fost cei de la waruri (BeyondOwn, Razen, Phax, Croco) și cine mai are milestone-ul ăsta de 1k subs. Sper ca să te iei și după cum s-au purtat ei cu comunitatea, și să îi alegi, nu doar să le dai gradu' pt că îndeplinesc cerințele.

Link to comment
Share on other sites

Ce-am vazut in topicul acesta mi s-a parut a fi o bataie de la Ruginoasa. Va las aici un link:

De mult timp nu am mai vazut atat hate. Inainte parca oamenii se bucurau de realizarile altora. Acum incepem sa ne aruncam cu cuvinte grele in stanga si in dreapta. E mai rau ca in piata...

Daca nu am dat quote tuturor imi cer scuze. Am ales doar cateva mesaje. Cu siguranta toti care posteaza clipuri pe youtube depun munca pentru acest lucru. Momentan am ales sa oferim acest grad celor care filmeaza cu voce si, bineinteles, acest grad nu este un drept. Nu vom oferi acest grad oamenilor care ne sfideaza si care nu stiu ce este bunul simt. De asemenea, nu doresc sa mai fac un alt grad war-youtuber. Fiecare filmeaza ce-i place. Unii filmeaza la waruri, unii filmeaza in factiuni, altii filmeaza la joburi. Exista loc pentru fiecare!

Topicul a fost inchis din cauza certurilor inutile. Cine vrea certuri inutile poate sa ma adauge si pe mine intr-un PM, numai bine pana atunci imi pregatesc si eu o ghioaga. Bafta!

Pacat ca inca nu am cei 1000 de abonati, dar filmez foarte des pe comunitatea B-Zone, abonatii sunt foarte activi si am si foarte multe vizionari la clip-uri cu toate ca am doar 325 de abonati.

Canalul este aici: https://www.youtube.com/channel/UCyW33_SI_9gj36vubUJv5kg

Poate considerati ca merit rank-ul de YouTuber la cat (efort) am depus pentru toate video-uriile pe comunitatea B-Zone.

Multa bafta cu canalul. In momentul in care atingi cerintele asteptam cu drag un PM de la tine.

 

Mai imi trebuie 300 de abonati sa fac si eu 1000

Canal: https://www.youtube.com/channel/UCGZPdeXNIW2Oo0HpjkTf4sA

Bafta mane!

 

Foarte misto. Felicitari pentru intentie, chiar meritau sa fie rasplatiti macar cu ceva simbolic pentru munca pe care o depun.

Multumim!

 

Cei care merită grad de YouTuber pe forum sunt raZeN, Beyond, k1d, LuckyLuciano, părerea mea. Nu toți debusolații ăștia care se plimbă cu taxi-ul dintr-un loc în altul

 

razen a făcut multe giveaway-uri comunității și nu i-a zis nimeni nici măcar felicitări, bv

 

 

cei de mai sus merită promovați la Youtuber pe forum din cauza vizuailzarilor

 

 

razen beyond k1d si luckyluciano fac în 2 zile la vizualizări cât face botys în 2 săptămâni

 

just my opinion, nohate

Acest grad este o recompensa pentru cei care ne promoveaza comunitatea, care fac acest lucru de mult timp, care sunt populari si care filmeaza cu voce. Nu am spus ca raZeN, Beyond, k1d, LuckyLuciano nu promoveaza comunitatea. Toata stima pentru ei. Astept cu drag un PM de la ei daca ceea ce am spus mai sus se regaseste pe canalul lor de youtube.

 

Există suficiente metode pentru a face 1000 de abonați și de a simula activitatea a 300 de persoane pe YouTube, fără un efort prea mare (1-2 ore pe zi). Se va trișa foarte mult din pricina asta. Testată inclusiv de mine. Dacă ajungi la acest prag și ai parteneriat, automat ești pus mai sus de restul. Căutarea pe YouTube organizează videoclipurile după relevanță, popularitatea creatorului și popularitatea clipului.

 

Este un sistem foarte complex și nu voi intra în detalii. Cine este curios, să se abțină să mă contacteze. Țin pentru mine ce cunosc. Chiar credeți că faci 150 de abonați peste noapte? De exemplu Tequila. A postat un videoclip, iar la câteva ore după avea 150 de abonați.

 

Dacă este nevoie vă și dovedesc.

 

Iar 15 videoclipuri de 20-30 de minute le faci în două săptămâni.

Nu a spus nimeni ca se primeste automat acest grad. Pana la urma, de ce ti-ai face un canal pentru un grad? Acest grad a fost gandit drept recompensa pentru cei care ne promoveaza pe youtube.

 

 

Da Dionis dar cei care se filmează la wars și au 3k-4k vizionări de ce nu primesc și ei grad?

 

Nu, B-Zone nu se rezumă doar la waruri dar cei care fac waruri în principal au mai multe vizualizări decât tiriștii, bine, acum depinde și cine.

 

Eu, personal, fac din când în când wars dar nu am peste 1k vizionări.

 

Înțeleg că d4m și botys și tu și madox și etc au primit grad dar după mine, și cei cu wars merită.

Uite ca Dionis a primit gradul. Cu mare drag le voi oferi acest grad celor care filmeaza cu voce la waruri.

 

Nu merita nimeni acest rankbar.

Perfect, l-as sterge, insa vreau si eu sa ma bat in acest topic...

 

Ba, sa zicem ca e o idee foarte buna. Insa chestia negativa la acest grad este ca vin altii de pe alte servere/comunitati cu peste 1k subs si fac aci pe b-zone 15 videoclipuri sa ia gradu doar ca sa arate ca a fost si pe acia pe comunitate si dupa se duc de unde au venit furand si luand cat mai multi jucatori.

Na, o idee buna si o motivatie pentru youtuberii comunitatii:

Respect: Mazoku, Dark4MooN, Gradinaru Andrei, MaDoXxX TV, Dionis Barbosu, Ghost Gaming, Botys Ghytza, TheWizardRO (chiar daca s-a lasat) si multi alti yt-uberi.

Succes!

Nu am nimic cu cei care au filmat pe alte comunitati si vor sa filmeze acum pe B-Zone. Sunt bine-veniti!

 

Interesant si folositor pentru unii.

O întrebare imi dati link unde s-a anuntat regula aia cu 20 ore jucate?

https://forum.b-zone.ro/topic/372901-faction-general-rules-final/

 

Cat despre update, frumos si bun pentru YouTuberii. Dar, cand vine si update-ul cu aplicatia pentru mobil? Daca va este lene, va fac eu.

Nu mi-e lene. Mai am nevoie de timp. Lucrez singur la aplicatie. Oricum, pana in iunie, iulie trebuie sa prezint licenta, aplicatia b-zone.

 

Sa vedeti acum ce se apuca de youtube "marii gameri" .

Ne apucam de youtube?

 

Mi se pare ca chestia asta cu 3000 de abonati e penibila si cred ca gradul ar trebui acordat la oameni cu un content mai atragator etc.

 

Oricine poate sa se plimbe pe mapa si sa vorbeasca pana i se usuca gura. Asta nu e mare YouTube. Cred ca gradul ar trebui acordat pentru un efort mai mare, in momentul in care tu te filmezi cand vorbesti si dupa distribui pe TOATE forum-urile comunitatii (poate se simte cineva :) ) si lumea na, da click sa vada ce naiba zice asta aici si ei nici macar un minut nu sta, asta nu e mare efort depus sincer. Cred ca mare parte din abonati sunt facuti la giveaway-uri, lumea vede ca dati chestii moca si vine si da subscribe ca sa vada cand mai dati ceva moca.

 

Ar trebui acordate si in functie de content muncit. Abonatii nu conteaza asa mult. Ar trebui ca acest grad sa fie ca o promovare pentru cei care creeaza content bun si de calitate, nu chestii pe care oricine ar putea sa le faca. Sau macar sa munceasca la ele mult mai mult. Cum ar fi cele de la war-uri, sa fim seriosi, se munceste la acest tip de videoclipuri. Editare, muzica, randare etc. Daca doar te inregistrezi cum mergi pe mapa si dupa dai load si share pe toate forum-urile asta nu e mare chestie.

Cu siguranta nu vom oferi acest grad unui jucator antipatic sau unuia care nu face content de calitate.

 

EDIT [iRONIC LEVEL : 10000000] : Filmez, ma chinui cu lagu` de pe B-Zone stau 1-2 zi/zile la war montage sau fac livestream iau ban de la Kelton pentru smooth aimbot ! WELCOME TO B-ZONE!

As vrea sa vad si eu ca faci Livestream-uri fara coduri si iei ban. kappa vad ca nu ia ban...

 

Cu camionul pot sa ma plimb si eu sau imi pot filma cursa la materiale intr-o calitate mult mai buna decat toti nebunii astia verzi. ;)

Te invit sa te plimbi cu camionul.

 

Oare si cei care fac B-Zone Wars pot primi acest grad?

Da, daca filmeaza cu voce.

 

CA ATUNCI CAND AM FACUT LIVESTREAM A 2-A ZI M-A BANAT THELIAR D`ASTA NU FAC DE FAPT D`ASTA NU MAI FAC MULTUMESC B-ZONE INCA O DATA PENTRU VASTA EXPERIENTA A VOASTRA IN ACEST DOMENIU VA SUNT RECUNOSCATOR!

Ma indoiesc de faptul ca ai jucat corect.

 

Frumoasa idee Kelton & Bobo. Odata cu acest grad apar si certurile legate de el, dupa cum se poate observa mai sus.

Nicio problema. Suntem aici pregatiti cu bate.

 

În viitor plănuiesc să-mi deschid o șhaormerie, aveți intenția ca celor care au șhaormerii/covrigării să le dați gradul De "Covrigar/Shaormar"? Adică daca da, fiți siguri că o să-mi denumesc șhaormeria/covrigăria B-Zone.

 

Mulțumesc anticipat.

Ma angajezi si pe mine? Pe samp e prea multa cearta. Nu ai sa vezi niciodata 2 oameni care mananca shaworma sa se certe. Peace!

 

Bună idee, ce sa spun, sunt sigur ca multi își doreau acest Rank, mult succes super-mega-youtuberilor care postează videoclipuri cu SA:MP de pe serverele comunității.

Vreau si eu sa fiu super-mega-youtuber. Cum fac?

 

@@Kelton, ar mai fi o chestie, puteti adauga ca atunci cand dam click pe gradul de youtuber al unui jucator sa ii apara canalul (aceasta optiunea poate fi modificate de catre el)

 

"Martieni verzi pe forum"

Ar fi frumos sa facem acest lucru, insa nu am nici o idee cum sa implementez asta.

 

Tu nu ai YouTuberi pe comunitate, singurii YouTuberi sunt pe rivala, aia care fac la 2-3 clipuri views cate fac nebunii tai la toate clipurile la un loc.

Intradevar, toti youtuberii sunt pe rivala. Ce vorbim noi aici?

 

 

Mai putin hate si mai mult optimism! O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to YouTuber Forum Rank

Update:

 

Am actualizat lista celor care dețineau gradul de YouTuber pe forumul comunității cât și lista cu persoanele care aveau un redirect de tipul b-zone.ro/nume către canalul acestora de YouTube.

Pe listă se aflau foarte multe persoane care nu au mai activat de ceva timp, așadar am redus considerabil numărul celor cu astfel de grad, respectiv astfel de redirecturi.

 

Pentru a (re)obține un astfel de grad sau link citiți informațiile vizibile pe prima pagină a acestui topic.

Nu veniți cu un ticket fără să îndepliniți acele cerințe pe motiv că alții au grad/link și nici ei nu le îndeplinesc deoarece sunt persoane care aveau gradul/linkul înainte să introducem respectivele reguli. De asemenea ne rezervăm dreptul de-a avea excepții pentru persoanele care ne-au fost alături și care ne-au ajutat cu mai multe lucruri.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.