Jump to content

YouTuber Forum Rank


Kelton
 Share

Recommended Posts

IcFO2yR.png

 

 

Salutare tuturor,

 

Dorim să vă anunțăm că am luat decizia de a răsplăti persoanele care contribuie la popularea și promovarea comunității noastre prin intermediul videoclipurilor pe YouTube, așadar am creat un nou grad pe forum special pentru aceste persoane, YouTuber.

 

Dorim prin această cale să mulțumim tuturor celor care ne-au ajutat și ne vor ajuta în continuare în acest fel.

 

Pentru a putea primi acest grad trebuie să îndepliniți următoarele condiții și să contactați unul dintre administratorii forumului (Bobo sau Kelton):

- pe canalul vostru de YouTube să dețineți preponderent videouri despre comunitatea B-Zone.

- minim 1,000 de abonați la canal.

- minim 300 de viewuri per videoclip.

- minim 15 videoclipuri realizate pe B-Zone.

- videoclipuri cu teme diverse, nu doar filmări de la waruri.

- să aveți un comportament decent și să ne dorim să colaborăm mai îndeaproape cu voi.

 

Câteva beneficii:

- deveniți Marțieni verzi pe forum!

- veți avea parte de o comunicare mai ușoară cu membrii staffului și vom încerca să oferim suportul nostru în ceea ce faceți.

- vom încerca să vă promovăm și noi pe cât putem.

 

Clarificări: click

 

English

 

 

Hello,

 

We wish to announce you that we have taken the decision to repay the people contributing to the population and advertisement of our community using YouTube videos, so we have created a new forum rank especially for these people, YouTuber.

 

With this occasion we want to thank everyone that have helped us and will continue to help us in this way.

 

In order to receive this rank you need to fulfill the following conditions and contact one of the forum administrators (Bobo or Kelton):

- on your YouTube channel you need to primarily have videos about the B-Zone community.

- at least 1,000 subscribers to your channel.

- at least 300 views per video.

- at least 15 videos made on B-Zone.

- videos with certain themes, not just war videos.

- to have a decent behavior and for us to wish a better collaboration with you.

 

Some benefits

- you become green Martians on the forum!

- you will communicate easier with the staff members and we will try to offer our support in what you do.

- we will try to promote you as much as we can.

 

 

 

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

@, mulțumesc frumos, apreciez :)

 

@@Invision, nu-i o treabă așa simplă pe cât pare, dacă ai timp îți recomand să te apuci

 

@@F0rever, nu merit, te cred, hai să-ți zic o chestie prietene. Dacă nu mă implic în scandaluri pentru a evita hate-ul pe canalul meu asta nu înseamnă că nu ajut comunitatea. Am reușit în mai puțin de 1 an, ce 1 an, mai bine zis nici 10 luni să depășesc mulți YouTuberi cu o vechime mult mai mare, sunt respectat pentru ceea ce fac și apreciat așa că eu zic să te abții mai bine decât să comentezi aiurea pentru că o faci degeaba. Vreau să te văd pe tine făcând ce fac eu și apoi mai stăm de vorbă, până atunci eu zic să taci și să-ți vezi de treaba ta, nu vreau să zic mai multe deși aș putea :)

Link to comment
Share on other sites

Am inteles, un grad pe care-l detin si multumesc pentru aceasta initiativa.

Personal consider o rasplata pentru noi si pentru ulterioarele persoane ce vor dori acest grad.

 

Cu stima si respect Barbosu!

 

P.S.: Vand ulei pentru barba!

Link to comment
Share on other sites

@@RW PaNda FiMiARSCARBA, vai ce m-ai rănit :(

 

Lucrurile stau total diferit din ce se vede pe canalul meu, sunt obișnuit cu haterii mei micuți deci părerea ta și a altora care nu apreciază ceea ce fac sunt egale cu 0. Când o să realizezi și tu ce am realizat eu mai stăm de vorbă :)

Ai grija la elasticul de la masca.. poate pocneste cand incerci sa faci o "parere buna" despre tine. :)

Nu mi se pare deloc greu in 10 luni sa faci 3000 abonati. Pur si simplu te-ai promovat prin prieteni, forum etc. In fine... oricum am o parere proasta despre tine de cand cu conflicturile intre comunitati.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru rank, il consider tot odata si un cadou cu ocazia zilei mele de nastere care este chiar astazi.


Cu noul rank pot sa spun ca ma simt si mai motivat si inteles.


Multumesc pentru increderea acordata si sper sa obtin si o functie pe RPG4 cat de curand.


Am uitat sa multumesc si celor ce ma sustin, voua abonatilor :D


Link to comment
Share on other sites

@@Dodge RPG4, dacă nu ți se pare greu vreau să te văd și pe tine făcând asta, chiar sunt curios ce poți realiza tu :)

 

Dacă ai o părere proastă este problema ta, nu oblig pe nimeni să aprecieze ceea ce fac sau să aibă o părere bună despre mine, părerea ți-o formezi prin ceea ce fac și cum mă comport. Cât despre acel conflict între comunități, stai liniștit prietene că nici alții nu s-au băgat, nu sunt obligat să filmez ceva dacă nu vreau așa că dacă tu voiai în mod special să discuți despre așa ceva puteai să filmezi tu și să-ți exprimi punctul de vedere, nu era așa greu :)

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, O idee destul de frumoasă, însă, din păcate, există și youtuberi care filmează doar când este vorba să primească câte ceva, puțini se țin DOAR de B-Zone, fără a începe să facă o reclamă negativă imediat ce nu mai primește ce vrea. (Știm prea bine unii despre cine este vorba).

Link to comment
Share on other sites

Interesantă ideea, în felul ăsta promovăm și noi YouTuberii de pe B-Zone. Până face rivala ce facem noi mă duc eu la facultate și-mi mai fac și o gagică =))

Am vrut odată să-ți fac o astfel de sugestie, dar mi-a fost prea lene.

Ar fi interesant când dăm click pe user bar-ul de YouTuber să ne direcționeze către canalul său de YouTube sau mai simplu postează în My Profile.

Încă o idee interesantă, să aibe YouTuberii un subforum al lor, nu știu cât de benefic ar fi dar merge.

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca inca nu am cei 1000 de abonati, dar filmez foarte des pe comunitatea B-Zone, abonatii sunt foarte activi si am si foarte multe vizionari la clip-uri cu toate ca am doar 325 de abonati.

Canalul este aici: https://www.youtube.com/channel/UCyW33_SI_9gj36vubUJv5kg

Poate considerati ca merit rank-ul de YouTuber la cat (efort) am depus pentru toate video-uriile pe comunitatea B-Zone.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to YouTuber Forum Rank
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.