Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ce formă de impozitare susţii?


BIS aka OldNab
 Share

Ce formă de impozitare susţii? (sondaj de opinie)  

61 members have voted

  1. 1. Ce formă de impozitare susţii?

    • Impozitare diferenţiată
      21
    • Impozitare egală
      32
    • Nu susţin impozitarea
      8


Recommended Posts

Sustin impozitarea diferentiata, caci nu toti avem averile la fel. Un alt motiv este ca unii trebuie sa devenim bogati si sa ocolim prin mijloace legale orice forma de impozitare abuziva, chiar daca necesita mutarea activelor investite sau a companiilor detinute in alte tari mult mai prospere si fara impozite..

Link to comment
Share on other sites

Mai bine abandonam aceasta discutie aici, se vede ca avem viziuni total diferite. Sunt convins ca nu am cum sa iti schimb parerea, la fel cum nici tu nu mi-o poti schimba pe a mea. Cei care vor intra pe acest topic au la dispozitie toate argumentele oferite de noi si isi pot forma singuri o parere cu privire la metodele de impozitare.

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2022 at 10:36 AM, TLG Azonic. said:

Mai bine abandonam aceasta discutie aici, se vede ca avem viziuni total diferite. Sunt convins ca nu am cum sa iti schimb parerea, la fel cum nici tu nu mi-o poti schimba pe a mea. Cei care vor intra pe acest topic au la dispozitie toate argumentele oferite de noi si isi pot forma singuri o parere cu privire la metodele de impozitare.

Post aiurea, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Piciu.. said:

Impozitare egală - deoarece cred ca e mult mai ok sa avem impozite egale cu totii

 

7 hours ago, Alin47 said:

Sustin impozitarea egala deoarece din punctul meu de vedere majoritatea ar trebui sa avem impozitarea egala ar fi mult mai ok pt noi

Neargumentarea poziţiei, avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.