Jump to content

National Guard - Sugestii / Suggestions


BonZy.
 Share

Recommended Posts

* Numele soldatului: Vectron
* Rank-ul soldatului: 1 (Private)
* Sugestia / Sugestiile: In regulamentul pentru Jail sa se mentioneze cum pot gardienii sa vada numele jucatorilor din celule, adica sa stea cu spatele la celula si sa tina apasata rotita de la mouse.
* Alte precizări: Cei noi care nu au mai facut parte din National Guard nu stiu cum se procedeaza, ar fi in folosul lor.

Edited by GFVectron
Link to comment
Share on other sites

 Numele soldatului: [GF]Maxim16
* Rank-ul soldatului: 4
* Sugestia / Sugestiile: Era la un moment dat o regula care zicea asa: "Membrii de rank 2 au voie sa mearga cu masina persoanala DOAR pe no-drept." Nu stiu unde a disparut si de ce dar era o regula buna. Astia de la noi de rank 2 saracii se chinuie cu pd caru` ala invechit si cu riduri de bosorog ajuns la varsta a treia (ca a doua e prea putin). 
* Alte precizări: Vorbeste cu adminii sa readauge aceasta regula. Repet, doar pe no-drept.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Vectron
* Rank-ul soldatului: 2 (Second Lieutenant)
* Sugestia / Sugestiile: Exercitiul "Simulare Rob" de la antrenament sa fie modificat.

Locatiile de desfasurare sa fie chiar cele 15 locatii de rob de pe server, iar exercitiul sa se desfasoare astfel: 

- de fiecare data cand este ales acest exercitiu sa se stabileasca locatia pe /r la inceputul antrenamentului

- antrenorii aleg 4 membri sa fie robbers

- ceilalti membri NG vor fi pozitionati in perimetrul locatiei de rob si vor sta ascunsi in zone nu foarte apropiate de magazinul respectiv, astfel incat la o posibila verificare a zonei de catre cei care urmeaza sa dea rob, soldatii sa nu fie descoperiti

- dupa ce membrii NG s-au pus pe pozitii, cei 4 robberi vor sosi in fata usii magazinului de jaf iar unul dintre acestia va sta in masina cu "bijuteriile furate"

- la semnalul antrenorilor, toti membrii NG vor pleca spre locatia rob-ului si vor incerca sa omoare cei 4 robberi

- cel care conduce masina cu bijuterii va pleca imediat ce va vedea primul politist care il ataca, scopul fiind ca cel din urma sa ii distruga masina robber-ului

- cele doua echipe (jefuitori / politisti) pot comunica fiecare pe o frecventa aleasa de capitani


* Alte precizări: Mi-a venit aceasta idee in urma rob-urilor anulate din cauza celor care stau la vedere cand vine vorba sa stea la panda intr-o locatie. Plus de asta, actualul exercitiu mi se pare plictisitor. Stand la o locatie reala exista sansa sa apara un rob adevarat si astfel e mai interesant pentru noi sa dam un fail in grup ca sa zic asa. Puteti adauga alte idei, eu am descris in mare cum ar fi frumos sa decurga acest exercitiu de antrenament care mi se pare de folos mai ales ca departamentul nostru se ocupa si cu cei care au wanted fara drept de predare. :)

Link to comment
Share on other sites

@GF Vectron Sugestie respinsa.

 

1. Odata ca civilii ar putea venii peste noi si ne-am trezii cu reclamatii  

2. Ar dura foarte mult. 

 

Lucrez la schimbarea unor probe si vreau sa vin cu noi probe. 

Edited by GeneraL BonZy
Link to comment
Share on other sites

 Numele soldatului: Erow
* Rank-ul soldatului: 5 
* Sugestia / Sugestiile: Toti cei care nu stiu ce sa faca la antrenament sa fie trecuti absenti.
* Alte precizări: Salut.

Link to comment
Share on other sites

@Ervin27 Sugestie respinsa.  Asa ar trebuii sa trec pe toata lumea absenta. La inceputul antrenamentului, o sa se prezinte ce au de facut si 5 minute, au timp sa verifice ce au de facut

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Erow
* Rank-ul soldatului:5
* Sugestia / Sugestiile: 

*Antrenament National Guard*

2 echipe -> Rescue Team and Terorists.

8 vs 8 sau mai multi

Echipa tero va sta pe piramida, capitanul lor coordonandu-i unde va sta fiecare, la care geam, [exemplu aici, pot sta cate 2 la toate cele 4 geamuri]

Echipa Rescue va decola cu 2 maverick-uri, si se vor parasuta strategic pentru a elimina toti terotistii [Exemplu] , echipa neavand acces pe piramida.

Capitanul echipei Rescue va alege un pilot care, va fi nevoit sa salveze ostaticul de aici aducandu-l catre Area 51 viu.

       

       Pilotul va putea:

  • cobora pe una dintre cladiri pentru a-si ajuta coechipierii;
  • sta in aer pana toti teroristii sunt omorati;
  • forta salvarea si de a risca de a avea elicopterul explodat de catre teroristi, rezultand in esuarea misiunii.

Arme sugerate: M4, Ak47, Rifle.

Premiu pentru salvarea si aducerea ostaticului la Area: Sodomizare.

 

 


* Alte precizări:
 

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Gunnter
* Rank-ul soldatului:5
* Sugestia / Sugestiile: 

*Antrenament National Guard*

Trei membrii o sa plece de la HQ National Guard cu trei Patrioate, ajunsi in zona http://tinypic.com/r/ilktxl/9 o sa formeze o baricada din cele 3 Patrioate aduse de la HQ. Alti 6 membrii vor sta in drumul catre zona precizata mai sus. Cealalta echipa formata din 9 membrii pleaca in 3 masini de la HQ, scopul acestora este sa omoare toti inamicii de pe parcursul drumului si sa ajunga la cei 3 aflati langa baricada, cand acestia sunt morti/omoara echipa adversa trebuie sa fure cele 3 Patrioate puse in baricada(In fiecare masina o sa se afle un membru capturat) Acesta trebuie dus la unul dintre cele 3 HQ-uri de Departamente (LSPD, LVPD SAU SFPD), fara NG sau FBI. Membrii omorati pot revenii sa-si captureze iara cei 3 membrii aflat in Patrioate. Daca cei ramasi ajung in siguranta la unul dintre cele 3 HQ-uri castiga proba

* Alte Prezizari: M-am gandit putin la exercitiul lui Erow cand am scris faza cu membru capturat

 

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: Stevensen
* Rank-ul soldatului:4
* Sugestia / Sugestiile: 

*Antrenament National Guard*

Se vor forma doua echipe, una dintre echipe + un membru de la cealalta echipa(rapit) vor pleca pe muntele Chilliad si se vor aseza strategic pe munte(membrul capturat trebuie sa fie neaparat in varful muntelui) iar cealalta echipa va trebui sa urce pe Chilliad(unde va intampina probleme) si sa isi ia membrul inapoi si sa il aduca la hq fara a bubui, daca masina in care este membrul rapit bubuie, echipa a pierdut. Capitanii se vor duela la inceput pentru a afla cine rapeste si cine incearca sa isi ia membrul inapoi.

* Alte Prezizari: Am Combinat cele doua exercitii de mai sus. Stiu ca va dura mai mult decat celelalte, dar CALITATE nu CANTITATE.

Edited by South Stevensen
Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: [uS]Edward_NissaN
* Rank-ul soldatului: 4
* Sugestia / Sugestiile: 

*Antrenament National Guard*

 

1) Propun adaugarea vechiului exercitiu de-l faceam in LVPD, cercul increderii. Am observat ca sunt momenten cand mergem dupa no-drept cand colegii mei ( nu numai din NG, din toate departamentele ) cand, pur si simplu trag in mine, adica trag continuu fara sa se opreasca sa nu iti cauzeze si tie, ca membru PD damage. In ce consta acest exercitiu? E simplu: Membrii prezenti vor face un cerc mare, cei 2-3 antrenori prezenti se vor aseza in mijlocul cercului iar la start vor incepe sa alerge in interiorul cercului. Scopul antrenamentului este ca noi, membrii prezenti la antrenament sa ii omor pe cei din cerc fara ca sa luam din armura celor care formeaza cercul. Acest exercitiu trebuie repetat pana cand o sa iasa bine.

 

2) Trebuie pus accent, din nou, la antrenamente, pe Cops VS Robbers dar pe partea de distrugere a rotilor deoarece am observat ca si asta este o problema des intalnita deoarece de obicei sunt sofer, iar cei care trag, in loc sa traga in roti, trag in masina. Sunt destule metode cum putem realiza acest antrenamente, luam 2 masini de PD si aia e.

 

3) Duele 2 vs 1. Nu de putine ori ne trezim singuri impotriva a 2 playeri. Acest exercitiu se poate desfasura in curtea HQ-ului sau in parcarea pentru avioane, la hangare, deoarece cand te lupti cu playerii, te folosesti de cladiri pentru a-ti crea un avantaj, mai ales daca esti singur.  Cum se desfasoara exercitiul? Cei 2 "robberi " vor incepe dintr-o parte a hangarelor fara armura iar PD-ul cu armura jumate ( 1 glont de deagle ) o sa inceapa din partea opusa. Scopul este ca pd-ul sa ii omoare pe cei 2 robberi. 

 

 

Momentan atat. Sper sa fie ok, daca mai ai nevoie de ceva explicatii sau sa-ti mai detaliez ceva imi spui. 

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Vectron
* Rank-ul soldatului: 2 (Second Lieutenant)
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca in topicul Wanted list sa fie mentionate pentru fiecare wanted in parte toate situatiile cand un civil poate primi acel wanted, ca sa stie lumea exact cum sa actioneze. De exemplu pentru Neconformare ordin sa se precizeze ca se primeste atunci cand civilii nu respecta ordinele politistilor "trage pe dreapta, nu ai voie in jail fara motiv, nu se pune in miscare daca blocheaza strada". Propun asta deoarece am vazut multi care intreaba ce wanted sa acorde sau cum actioneaza in cazul x. 
* Alte precizări: Mai sunt unele fraze care acum nu se mai aplica, de exemplu "

  • Când acordați wanted, nu aveți voie să folosiți prescurtări în reason. Atacarea unui polițist este Cop Attack și nu "CA", omorârea unui polițist este Cop Kill și nu "CK", pătrunderea pe proprietăti guvernamentale este "Teren guvernamental și nu "TG".  
Link to comment
Share on other sites

@South Edward NissaN Propuneri acceptate. 

 @GF Vectron Propunere respinsa. Insa, voi modifica Wanted List si voi scoate "Cand acordati wanted, nu aveti voie sa folositi prescurtari in reason", deoarece acum, exista o lista unde sunt prezentate motivele pentru wanted. 

Link to comment
Share on other sites


Numele soldatului: [TL]Scotocell
Rank-ul soldatului: 3
Sugestia / Sugestiile: Salut. Avand in vedere ca nu mai sunt atatia playeri pe serverele RPG am si eu o sugestie in legatura cu raportul. Daca s-ar putea micsora?
Alte precizări: Multumesc. 

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: .WHITE_WOLF.
* Rank-ul soldatului: 1 ( Private )
* Sugestia / Sugestiile:

1.Scutirea sau invoirea de la raport, a membrilor care au castigat BEST-ul, pentru o saptamana.

2.Introducerea unor noi probe la antrenament:

Stunt cu Rustler. Durata 40:00 minute. Dificultate: *

Pe rand, cate doi membrii alesi de catre antrenori sau conducerea factiunii, vor executa cascadorii cu Rustler intre punctele 1 si 2.

 Prin fiecare punct se va trece de doua ori ( dus-intors ).

Pentru a executa corect acest antrenament trebuie sa nu avariati Rustler-ul.

Fiecare antrenor va trebui sa stea la cate un punct si sa priveasca cum executa membrii cascadoriile.

 

Practicarea tragerii la tinta cu Rustler. Durata 40:00 minute. Dificultate: *

Pe rand, cate doi membrii alesi de catre antrenori, vor executa trageri asupra unui patriot aflat in repaus.

Unul dintre antrenori este nevoit sa stea pe locul soferului in Patriot.

Pentru a executa corect acest antrenament trebuie sa distrugeti masina din maxim 3 picaje.

Exemplu:

 

 

* Alte precizări: In legatura cu propunerea nr.1 am discutat pe [/r]. Propunerea nr.2, la al doilea antrenament am executat 4 picaje fiindca am fost singur, consider ca 3 picaje sunt de ajuns in echipe de cate doi desi si din doua se poate executa perfect exercitiul.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: V2002
* Rank-ul soldatului: 2 (Second Lieutenant)
* Sugestia / Sugestiile: Pe langa "Invoiri antrenamente" si "Invoiri sedinta" sa apara un nou topic "Invoire raport".

* Alte precizări: Cred ca ar fi de folos un asa topic deoarece poate jucatorul are si el problemele lui si nu mai poate depune o inactivitate timp de 45zile. Sa din multe alte motive.
 

Link to comment
Share on other sites

@V2002 invoirile pentru raport, nu se mai fac prin postarea unei invoiri intr-un topic respectiv. Daca vrei sa fii invoit de la raport, trebuie sa ai o inactivitate. De ce ? Deoarece cand nu poti sa-ti faci raportul, practic, esti inactiv. Daca poti intra in game si ai invoire la raport, pai atunci ce mai faci ? Deci, daca vrei sa fii invoit de la raport, trebuie sa ai o inactivitate de minim 3 zile. Invoire respinsa.

Edited by GeneraL BonZy
Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: Stevensen
* Rank-ul soldatului: 5
* Sugestia / Sugestiile: Sa ne dam si noi(cei de rank 5) cu parerea despre fiecare membru care aplica, si sa votam cu pro si contra, cred ca ar fi mai ok, tu nu le poti stii comportamentul tuturor, asa ca daca noi am vota ar fi mai ok. Decizia finala sa o ai tu, dar noi sa votam si sa iti faci o idee despre membrul respectiv.

* Alte precizări: Stiu ca am ai fost propusa si a fost respinsa, dar mai incerc si eu o data, pentru ca ar fi mai ok daca ar fi bagata. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.