Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

National Guard - Sugestii / Suggestions


BonZy.
 Share

Recommended Posts

* Numele soldatului: Hei.
* Rank-ul soldatului: Second Lieutenant. (2)
* Sugestia / Sugestiile:  1. Să se reducă din timpul de așteptare pentru a da testele de grade, două săptămâni între ele mi se pare overkill. O săptămână mi se pare mai normal. 2. Pe perioada vacanței de vară să se amâne sau să se facă activități/antrenamente opționale. Toți soldații merită o vacanță bine meritată. 
* Alte precizări: Vă urez o zi plăcută în continuare și sper să vedem topicul ăsta reînviat! 

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  sTepWay
* Rank-ul soldatului: 1
* Sugestia / Sugestiile:  Orice detinut din jail care foloseste un limbaj vulgar unui membru NG/PD/FBI sa primeasca /punish 
* Alte precizări:  Mi se o regula buna, avand in vedere ca multi vorbesc urat in jail si nu avem ce le face decat sa ii ignoram

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Hei. said:

* Numele soldatului: Hei.
* Rank-ul soldatului: Second Lieutenant. (2)
* Sugestia / Sugestiile:  1. Să se reducă din timpul de așteptare pentru a da testele de grade, două săptămâni între ele mi se pare overkill. O săptămână mi se pare mai normal. 2. Pe perioada vacanței de vară să se amâne sau să se facă activități/antrenamente opționale. Toți soldații merită o vacanță bine meritată. 
* Alte precizări: Vă urez o zi plăcută în continuare și sper să vedem topicul ăsta reînviat! 

 

Cu prima regula nu sunt de acord , cred ca de 2 ani se procedeaza asa , nu o sa schimb acum .

Iar in legatura cu a doua a sunt de acord si eu.

8 hours ago, sTepWay said:

Numele soldatului:  sTepWay
* Rank-ul soldatului: 1
* Sugestia / Sugestiile:  Orice detinut din jail care foloseste un limbaj vulgar unui membru NG/PD/FBI sa primeasca /punish 
* Alte precizări:  Mi se o regula buna, avand in vedere ca multi vorbesc urat in jail si nu avem ce le face decat sa ii ignoram

 

O sa o pestez la randul meu adminilor , sa vedem daca sunt si ei de acord.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  Valentin_rupetot
Rank-ul soldatului: 2
Sugestia / Sugestiile: 1.As vrea sa văd infernusuri de Național Guard ca sa nu ne mai plimbam pe la LVPD, SFPD sau LSPD și sa le avem aproape de noi.

2. Dacă un player te înjură inafara jailului sa existe un tip de wanted (/su) in wanted list “Limbaj vulgar” deoarece foarte mulți vorbesc urat cu polițiști și nu mi se pare frumos, in realitate aceasta regula exista și se amendează, poate așa dacă ar fi implementată ar fi mai mult Roleplay.


Alte precizări: Mi se par niște idei bune.

Edited by Pirosca Lucian Valentin
Mici greșeli de la autocorector.
Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  .LinX
Rank-ul soldatului: 3
Sugestia / Sugestiile: 1.  Vreau sa fie si la National Guard infernus si sa scoate-ti hunter deoarece nu il foloseste nimeni.

2. In jail cand ii dai punish sa poti alege un motiv cand vorbeste cu un limbaj vulgar sa ii poti da mute, timpul ca la punish deoarece multi fac spam si te injura ca ii dai punish.


Alte precizări: Va pwp sper sa fie ok.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului:  Spark0.
Rank-ul soldatului: 6 (Colonel)
Sugestia / Sugestiile: Sa se faca un nou topic intitulat ''Premii raport de activitate / Activity report award'' in care sa se posteze in fiecare saptamana si in care sa se acorde premii celor care fac best la raportul de activitate. Sa fie mai multe premii deoarece momentan este doar un singur premiu si acela fiind ''Raport Optional'', iar premiu sa fie ales intr-un mod aleatoriu prin acest site: Click
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2020 at 12:28 PM, D a n i e L said:

Numele soldatului:  s.DanieL
Rank-ul soldatului: 4
Sugestia / Sugestiile: Daca faci peste 150p la raport (sau 200p), sa poti castiga o cerere de invoire in saptamana urmatoare. 
Alte precizări: 

 

O sa luam in considerare.

 

On 10/21/2020 at 10:00 AM, .LinX said:

Numele soldatului:  .LinX
Rank-ul soldatului: 3
Sugestia / Sugestiile: 1.  Vreau sa fie si la National Guard infernus si sa scoate-ti hunter deoarece nu il foloseste nimeni.

2. In jail cand ii dai punish sa poti alege un motiv cand vorbeste cu un limbaj vulgar sa ii poti da mute, timpul ca la punish deoarece multi fac spam si te injura ca ii dai punish.


Alte precizări: Va pwp sper sa fie ok.

 

O sa sugerez mai departe la admini

 

On 10/23/2020 at 10:07 PM, South Spark0. said:

* Numele soldatului:  Spark0.
Rank-ul soldatului: 6 (Colonel)
Sugestia / Sugestiile: Sa se faca un nou topic intitulat ''Premii raport de activitate / Activity report award'' in care sa se posteze in fiecare saptamana si in care sa se acorde premii celor care fac best la raportul de activitate. Sa fie mai multe premii deoarece momentan este doar un singur premiu si acela fiind ''Raport Optional'', iar premiu sa fie ales intr-un mod aleatoriu prin acest site: Click
Alte precizări: -

 

O sa propun la admini chestia asta cu topicul.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Sa ne bage un nou vehicul de armata aceela fiind Tank.

Alte precizari: Consider ca va fi ceva unic, avand in vedere ca pe nici un server nu am vazut asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Buby said:

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Sa ne bage un nou vehicul de armata aceela fiind Tank.

Alte precizari: Consider ca va fi ceva unic, avand in vedere ca pe nici un server nu am vazut asa ceva.

o idee super buna parerea mea

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Buby said:

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Sa ne bage un nou vehicul de armata aceela fiind Tank.

Alte precizari: Consider ca va fi ceva unic, avand in vedere ca pe nici un server nu am vazut asa ceva.

 

A fost cerut mai demult de mine si toata lumea a ras, nu o sa bage niciodata din cauza abuzului.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Decent
* Rank-ul soldatului: 5
* Sugestia / Sugestiile: 1.Marirea numarului de aeronave(macar cu 1 slot de fiecare); 2. Cei de rank 1 sa poata lua punct de pe un jucator  care si a pierdut dreptul de predare avand ca si scop autoapararea(in fiecare departament se poate lua punct inca de la r1 de pe un jocator fara drept de predare ce ataca membrul departamentului, doar in NG nu); 3.Avand in vedere ca in NG inca se practica turele de HQ ca si o mica pedeapsa, propun folosirea de ture ca si o scapare de la FW, numarul de ture fiind stabilit de conducere; 4. Adaugarea unu Maverick la factiune.
* Alte precizări: Seos.

Edited by Decent.
Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Rank up de la 3-4 si 4-5 sa se dea pe baza unor puncte in loc de zile. Punctele acelea sa fie castigate prin intermediul misiunii saptamanale precum si soldatul saptamanii, exemplu pentru locu 1 la misiune sa iei 3 puncte, locu 2 2 puncte iar locu 3 1 punct, in asa fel intrucat la un anumit numar de puncte (ex: 5 pentru r4, 10 pentru r5) sa iei rank up, in loc sa astepti numarul de zile.

Alte precizari: Este o idee unica bazata pe activitatea jucatorilor.

 
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ryuga said:

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Rank up de la 3-4 si 4-5 sa se dea pe baza unor puncte in loc de zile. Punctele acelea sa fie castigate prin intermediul misiunii saptamanale precum si soldatul saptamanii, exemplu pentru locu 1 la misiune sa iei 3 puncte, locu 2 2 puncte iar locu 3 1 punct, in asa fel intrucat la un anumit numar de puncte (ex: 5 pentru r4, 10 pentru r5) sa iei rank up, in loc sa astepti numarul de zile.

Alte precizari: Este o idee unica bazata pe activitatea jucatorilor.

 

Atunci s ar marii timpul de rank up cu foarte mult timp, fiindca doar 3 persoane din 40 ar face puncte de rank up intr o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  KR3XY
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Sa se dea wanted pentru "Cersire" cand un player iti cere bani, si wanted pentru "Jignire Politist"!

Alte precizari: Se.Ce.Be.Me.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  bbomber83
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Ar fi frumos sa se creeze un sistem de medalii, decorațiuni, asa cum primesc soldatii dupa un razboi cand au realizat ceva maret, si-au dovedit curajul pe campul de lupta, etc.

Alte precizari: Aceste medalii sa fie doar de decor, sa nu iti ofere avantaje sau altceva. Pur decorativ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbomber83 said:

Numele soldatului:  bbomber83
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Ar fi frumos sa se creeze un sistem de medalii, decorațiuni, asa cum primesc soldatii dupa un razboi cand au realizat ceva maret, si-au dovedit curajul pe campul de lupta, etc.

Alte precizari: Aceste medalii sa fie doar de decor, sa nu iti ofere avantaje sau altceva. Pur decorativ.

 

O ideea geniala care o sa fie adaugata in scurt timp.

45 minutes ago, KRoNuXy said:

Numele soldatului:  KR3XY
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Sa se dea wanted pentru "Cersire" cand un player iti cere bani, si wanted pentru "Jignire Politist"!

Alte precizari: Se.Ce.Be.Me.

 

O sa propun mai departe.

11 hours ago, Ryuga said:

Numele soldatului:  BubySENPAI
Rank-ul soldatului: 5
Sugestia / Sugestiile: Rank up de la 3-4 si 4-5 sa se dea pe baza unor puncte in loc de zile. Punctele acelea sa fie castigate prin intermediul misiunii saptamanale precum si soldatul saptamanii, exemplu pentru locu 1 la misiune sa iei 3 puncte, locu 2 2 puncte iar locu 3 1 punct, in asa fel intrucat la un anumit numar de puncte (ex: 5 pentru r4, 10 pentru r5) sa iei rank up, in loc sa astepti numarul de zile.

Alte precizari: Este o idee unica bazata pe activitatea jucatorilor.

 

 

Avem deja teste grade si activati in cadrul celor de rank 3 - 4.

14 hours ago, Decent. said:

* Numele soldatului: Decent
* Rank-ul soldatului: 5
* Sugestia / Sugestiile: 1.Marirea numarului de aeronave(macar cu 1 slot de fiecare); 2. Cei de rank 1 sa poata lua punct de pe un jucator  care si a pierdut dreptul de predare avand ca si scop autoapararea(in fiecare departament se poate lua punct inca de la r1 de pe un jocator fara drept de predare ce ataca membrul departamentului, doar in NG nu); 3.Avand in vedere ca in NG inca se practica turele de HQ ca si o mica pedeapsa, propun folosirea de ture ca si o scapare de la FW, numarul de ture fiind stabilit de conducere; 4. Adaugarea unu Maverick la factiune.
* Alte precizări: Seos.

 

O sa fie propus la admini.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  ConneR.
Rank-ul soldatului: Major
Sugestia / Sugestiile: Antrenamentele si activitatile sa se mute in zilele din timpul saptamanii, precum luni, marti sau miercuri, cu o ora gen 19:00/20:00/21:00, ramandn ca weekend-ul sa fie zilele libere. Din perspectiva mea ar fi mult mai ok si asa m-as incadra in intervalele de timp, iar prezenta mea ar fi mult mai mare, nu stiu cum este pentru ceilalti, dar banuiesc ca sunt destui in situatia mea.

Alte precizari: Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Conner Q said:

Numele soldatului:  ConneR.
Rank-ul soldatului: Major
Sugestia / Sugestiile: Antrenamentele si activitatile sa se mute in zilele din timpul saptamanii, precum luni, marti sau miercuri, cu o ora gen 19:00/20:00/21:00, ramandn ca weekend-ul sa fie zilele libere. Din perspectiva mea ar fi mult mai ok si asa m-as incadra in intervalele de timp, iar prezenta mea ar fi mult mai mare, nu stiu cum este pentru ceilalti, dar banuiesc ca sunt destui in situatia mea.

Alte precizari: Multumesc!

 

Antrenamentele raman Duminica la ora 15:00

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:  Turb0Fin
Rank-ul soldatului: 2
Sugestia / Sugestiile: Cine ia best-ul sa beneficieze de a putea face job-uri ilegale sau/și cine câștiga o activitate, pe lângă premiul oferit de organizator/i sa poată sa facă și job ilegal sau/și cine face misiunea saptamanii. După părerea mea ar fi o idee destul de ok pentru cine vrea sa facă skill la job-uri. 

Alte precizari: Multumesc! Probabil ca nu o sa se facă asa ceva dar măcar am încercat ??

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Turb0Fin said:

Numele soldatului:  Turb0Fin
Rank-ul soldatului: 2
Sugestia / Sugestiile: Cine ia best-ul sa beneficieze de a putea face job-uri ilegale sau/și cine câștiga o activitate, pe lângă premiul oferit de organizator/i sa poată sa facă și job ilegal sau/și cine face misiunea saptamanii. După părerea mea ar fi o idee destul de ok pentru cine vrea sa facă skill la job-uri. 

Alte precizari: Multumesc! Probabil ca nu o sa se facă asa ceva dar măcar am încercat ??

 

Din pacate acest lucru nu esti posibil, totusi suntem politisti si mai ales nu o sa modifice nimeni script pentru besturi si activati.

Link to comment
Share on other sites

 Numele soldatului: AlexVSN
* Rank-ul soldatului:1
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca la rank 1 sa mearga chestia daca nu este wanted 5-6 sa faci poza la cel mai mare wanted si sa mergi dupa el, ca la rankuri superioare.
* Alte precizări: Atat!

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: PLOD
* Rank-ul soldatului:1
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca Kelton sa adauge spawn la Jail deoarece e mai usor sa te spawnezi direct acolo pentru raport.
* Alte precizări: Mersi!

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2020 at 8:35 PM, South VSN said:

 Numele soldatului: AlexVSN
* Rank-ul soldatului:1
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca la rank 1 sa mearga chestia daca nu este wanted 5-6 sa faci poza la cel mai mare wanted si sa mergi dupa el, ca la rankuri superioare.
* Alte precizări: Atat!

 

Nu se poate adauga asa ceva din pacate

 

4 hours ago, PLOD said:

Numele soldatului: PLOD
* Rank-ul soldatului:1
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca Kelton sa adauge spawn la Jail deoarece e mai usor sa te spawnezi direct acolo pentru raport.
* Alte precizări: Mersi!

 

O sa propun deorece sunt sanse mai mari ca la cea de sus.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: PLOD
* Rank-ul soldatului:2
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa se adauge un update care iti scoate find de pe suspect atunci cand suspectul scapa de wanted.
* Alte precizări: Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.