Jump to content

Test de personalitate


Genghis Khan
 Share

Află ce tip de personalitate ai  

8 members have voted

  1. 1. Ce tip de personalitate ai?

    • INTJ - ?Arhitect?
      0
    • INTP - ?Logic?
      0
    • ENTJ - ?Conducător?
      0
    • ENTP - ?Polemist?
      2
    • INFJ - ?Susținător
      0
    • INFP - ?Mediator?
      0
    • ENFJ - ?Protagonist?
      0
    • ENFP - ?Activist?
      1
    • ISTJ - ?Logistician?
      1
    • ISFJ - ?Apărător?
      1
    • ESTJ - ?Executiv?
      0
    • ESFJ - ?Consul?
      2
    • ISTP - ?Virtuos?
      0
    • ISFP - ?Aventurier?
      1
    • ESTP - ?Antreprenor?
      0
    • ESFP - ?Amfitrion?
      0


Recommended Posts

În ce constă acest topic? Foarte simplu, în a afla ce tip de personalitate aveți cu ajutorul celui mai eficent test de personalitate.

„Cititorii noștri susțin că testul 16Personalities este atât de precis încât, “este un pic înfricoșător”.

„Obține o descriere concretă, precisă a felului tău de a fi și află de ce faci lucrurile în modul în care le faci”.

Testul e GRATUIT.

*** Testul se face aici: https://www.16personalities.com/ro/test-de-personalitate-gratuit * **

Dacă doriți acurătețe în rezultat, fiți cât mai sinceri.

2uCPmn7.png

După ce realizați testul de personalitate, puteți posta după următorul model:

 

Nume:

Vârsta:

Ce tip de personalitate ai:

Ești de acord cu rezultatul testului:

Ce părere ai despre test:

Alte precizări:

 

2uCPmn7.png

* TIPURILE DE PERSONALITATE *

PERSONALITATE “ARHITECT” (INTJ-A / INTJ-T)

Creativi și strategi, au întotdeauna un plan pentru orice.

 

“Nu ești îndreptățit la propria opinie. Ești îndreptățit la o opinie informată. Nimeni nu este îndreptățit să fie ignorant.”

Harlan Ellison

PERSONALITATE “LOGIC” (INTP-A / INTP-T)

Inventatori cu o sete nestinsă de cunoaștere.

“Dacă găina a traversat strada sau strada a traversat găina depinde doar de punctul tău de referință”

Albert Einstein

PERSONALITATE “CONDUCĂTOR” (ENTJ-A / ENTJ-T)

Lideri curajoși, creativi și cu o voință de fier, care găsesc mereu o cale de rezolvare - sau construiesc ei înșiși una.

 

“Timpul tău este limitat, așa că nu îl irosi trăind viața altcuiva. Nu fi prizonierul dogmei – al conviețuirii cu rezultatul a ceea ce gândesc alte persoane. Nu lăsa zgomotul opiniilor altora să îți amuțească vocea interioară. Și cel mai important, găsește-ți curajul de a-ți urma inima și intuiția. Ele știu deja ceea ce vrei tu să devii cu adevărat. Orice altceva trece pe un plan secundar.”

Steve Jobs

PERSONALITATE “POLEMIST” (ENTP-A / ENTP-T)

Gânditori isteți și curioși, care nu pot rezista unei provocări intelectuale.

 

“Urmează calea gânditorului independent, care își asumă riscuri. Expuneți ideile pericolului controversei. Spune ceea ce crezi și teme-te mai puțin de eticheta de “nebun” decât de stigmatul conformității. Iar, în ceea ce privește chestiunile care sunt importante pentru tine, ridică-te și fă-te auzit cu orice cost.”

Thomas J. Watson

PERSONALITATE “SUSȚINĂTOR” (INFJ-A / INFJ-T)

Tăcuți și mistici, dar cu toate acestea idealiști neobosiți și motivatori.

“Fiecare om trebuie să decidă dacă va păși în lumina altruismului creator sau în întunericul egoismului distrugător.”

Martin Luther King

PERSONALITATE “MEDIATOR” (INFP-A / INFP-T)

Persoane poetice, bune și altruiste, întotdeauna dornice să susțină o cauză bună.

 

“Nu tot ceea ce este aur strălucește; nu toți cei care rătăcesc sunt pierduți; ce este vechi, dar puternic nu se ofilește; rădăcinile adânci nu sunt atinse de îngheț.”

J. R. R. Tolkien

PERSONALITATE “PROTAGONIST” (ENFJ-A / ENFJ-T)

Lideri carismatici și motivatori, capabili să își fascineze ascultătorii.

“Tot ceea ce faci acum se propagă și afectează pe toată lumea. Postura ta îți poată face inima să tresalte sau poate transmite anxietate. Respirația ta poate emana iubire sau îngropa camera în depresie. Privirea ta poate trezi bucurie. Cuvintele tale pot inspira liberate. Fiecare faptă a ta poate deschide inimi și minți.”

David Deida

PERSONALITATE “ACTIVIST” (ENFP-A / ENFP-T)

Spirite libere, sociabile, entuziaste și creative, care vor găsi întotdeauna un motiv să zâmbească.

 

“Nu mă interesează ce profesie ai. Vreau să știu după ce tânjești – și dacă îndrăznești să visezi la a-i oferi inimii tale ceea ce își dorește. Nu mă interesează câți ani ai. Vreau să știu dacă îți asumi riscul de a părea nebun – pentru iubire – pentru visele tale – pentru aventura de a trăi.”

Oriah Mountain Dreamer

PERSONALITATE “LOGISTICIAN” (ISTJ-A / ISTJ-T)

Indivizi practici și factuali, a căror seriozitate nu poate fi pusă la îndoială.

“Observația mea este că atunci când o persoană este considerată a fi adecvată pentru îndeplinirea unei sarcini...aceasta este executată mai prost de două persoane, și abia dusă la îndeplinire dacă trei sau mai multe persoane sunt implicate.”

George Washington

PERSONALITATE “APĂRĂTOR” (ISFJ-A / ISFJ-T)

Protectori dedicați și blânzi, întotdeauna pregătiți să îi apere pe cei dragi.

 

“Dragostea crește doar dacă o împarți. Te vei bucura de mai multă dragoste dacă o oferi celorlalți.”

Brian Tracy

PERSONALITATE “EXECUTIV” (ESTJ-A / ESTJ-T)

Administratori excelenți, de neegalat în gestionarea lucrurilor - sau a oamenilor.

 

“O ordine bună este fundația tuturor lucrurilor.”

Edmund Burke

PERSONALITATE “CONSUL” (ESFJ-A / ESFJ-T)

Persoane extraordinar de afectuoase, sociabile și populare, întotdeauna dornice să ajute.

 

“Încurajați-vă, ridicați-vă și sprijiniți-vă unii pe alții. Pentru că energia pozitivă răspândită de o persoană va fi resimțită de noi toți.”

Deborah Day

PERSONALITATE “VIRTUOS” (ISTP-A / ISTP-T)

Experimentatori curajoși și practici, maeștrii în mânuirea tuturor tipurilor de unelte.

 

“Am vrut să îmi trăiesc viața, o viață diferită. Nu am vrut să mă duc în același loc în fiecare zi, să văd aceiași oameni și să fac același lucru. Am vrut provocări interesante.”

Harrison Ford

PERSONALITATE “AVENTURIER” (ISFP-A / ISFP-T)

Artiști flexibili și fermecători, întotdeauna pregătiți să exploreze și să încerce lucruri noi.

 

“Mă schimb de-a lungul unei zile. Mă trezesc și sunt o anume persoană, iar când mă culc știu cu siguranță că sunt altcineva.”

Bob Dylan

PERSONALITATE “ANTREPRENOR” (ESTP-A / ESTP-T)

Persoane inteligente, energice și perceptive, cărora le place să trăiască la limită.

 

“Viața este fie o aventură provocatoare, fie nimic.”

Helen Keller

PERSONALITATE “AMFITRION” (ESFP-A / ESFP-T)

Amfitrioni spontani, energici și entuziaști - viața nu este niciodată plictisitoare când ești lângă ei.

 

“Sunt egoistă, nerăbdătoare și un pic nesigură. Fac greșeli, sunt de necontrolat și, din când în când, dificilă. Dar dacă nu poți să fii lângă mine când sunt în cea mai rea formă, cu siguranță nu mă meriți când sunt în cea mai bună.”

Marilyn Monroe

Edited by Notorious
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Matt

  • Vârsta: 17

Ce tip de personalitate ai: ENTP - Polemist

Ești de acord cu rezultatul testului: Meh.. mă bucur să aflu că ''ENTP-ii formează doar trei procente din populație''

Ce părere ai despre test: Într-adevăr “este un pic înfricoșător”.

Alte precizări:

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Nume: [uS]Edward_NissaN


Vârsta: 20


Ce tip de personalitate ai: Consul


Ești de acord cu rezultatul testului: Da


Ce părere ai despre test: Este bun, aproape de un test psihologic insa se vede ca este facut de cineva care nu are acces la testele psihologice de tip MAI sau MapN.


Alte precizări: Nu.



Link to comment
Share on other sites

Nume: Wolfie

Vârsta: 12 ani

Ce tip de personalitate ai: ENFP - "Activist"

Ești de acord cu rezultatul testului: Da sunt.

Ce părere ai despre test: Este interesant.

Alte precizări: Nu am.

Edited by Wolfie
Link to comment
Share on other sites

:topic_closed:

 

 

  • Topic-urile informative (cele in care postati informatii despre diverse lucruri) vor fi inchise la 48 de ore de la deschidere sau 24 de ore de la ultimul post facut. 
 
Link to comment
Share on other sites

  • nWo iQ locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.