Jump to content

NEW Faction Leader Rules + Other Info


Kelton
 Share

Recommended Posts

O opinie sincera este: Un regulament bun dar nu perfect.Consider ca un leader trebuie obligat sa faca activitatii sa tina membri activi si sa raspunda de functia sa.Sa puna intr-un forum ce si-ar dori fiecare leader de la viitori candidati si 5 zile sa raspunzi la 20 de aplicatii ? Creca 3 zile ar fi mai bine acum vom vedea.

Link to comment
Share on other sites

@@MarianM99, in 2 ore minim in care ti aplicatiile deschise nu se strang 20 de aplicatii prietene. Uneori in 2 ore se pot strange si 90-100 de aplicatii daca factiunea ta e dorita si are ceva in particular, precum Hitman Agency unde se pot strange chiar mai multe. Inainte ce-i drept ca se corectau mai usor pentru ca liderii nu erau obligati sa dea un raspuns, dar acum cand stii ca esti si sanctionat pentru raspunsul pe care-l dai, un lider trebuie sa aiba si mai mult timp de raspuns astfel evitandu-se greselile. Dupa tot voi va plangeti ca ati fost respinsi si nu stiu ce. Iar legat de "sa faca activitati sa tina membrii activi", alta prostie, un lider ar trebui in principal sa-si faca treaba de pe forum / rpg, mai ales ca serverul este automatizat in mare parte automatizat de vreo 2 ani.

Si nu, nu ma bag in seama aiurea, liderii sunt si ei jucatori ca si voi, numai ca au o responsabilitate mult mai mare decat jucatorii obisnuiti. Pe langa munca pe care o fac pe forum, orele care trebuie sa le faca in joc, mai vrei sa si faca activitati si alte minuni constant fara un scop bine determinat (precum o sedinta/antrenament). Nimeni nu e platit sa faca treaba pe care ar trebui sa o faca un lider, asadar totul se rezuma la placere si nu la obligatii.

Link to comment
Share on other sites

Bai taticule, nu stiu cum faci, da unele le faci bune, altele le bulesti. Cum coaie sa pui rank 3+ pentru sublideri la ganguri? La factiunile pasnice si departamente mi se pare normal, dar la gang-uri? Daca nu e liderul online? Nu are cine sa-mi inchida chat-ul, sa imi faca spam toti retardatii spam pe /f? Nu ma plang ca dispar pilele pentru sublider, ca si asa aveam ban de la fratele meu mananc smooth, dar zic ca mi se pare o regula idioata cea cu subliderii, dar si cea cu acceptarea a 2 candidati pentru 1 loc. Ma intreb daca in viitor o sa ii puneti sa se bata pe locul ala in factiune. Si despre sondajul respectiv, s-a vazut destul de clar ca se doreste interzicerea c-bug-ului, si totusi nu vreti sa-l interziceti. Multi jucatori si chiar si conducerea trebuie sa inteleaga ca interzicerea c-bugului este un pas inainte, doar nu suntem servere de stunt, sa intru la paint sa-mi dea baiatu cu vreun fast c-bug gasit pe net. Si vad ca incercati sa faceti schimbari, dar le faceti in locul gresit. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Plângeți voi acum de regula cu sublideri, dar probabil că ați uitat cum era până la jumătatea lui 2015, când se juca cu un singur sublider pe care puteai să îl aduci din afară și dacă rămâneai fără el trebuia să îți pui un rank 4+ din facțiune sub. Si daca nu aveai rank 4+ sa pui sub era jale, dadeai singur teste, atac, etc. Concluzie: este ok acum.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton , ok, regulamentul e ok, inteleg ca vrei sa scapi de pile, regula cu rank 3+ pentru sublider e si ea foarte ok, doar pentru liderii de gang o sa fie o problema, in caz ca vro sa-si aduca membrii buni. Insa, nu inteleg, vrei sa scapi de pilele in factiune dar tu bagi regula cu 2 membri pe fiecare loc in factiune si cel mai bun la test sa castige? Sa inteleg ca cineva cu experienta pe server, fh bun, ore jucate si toate cele, sa zicem, poate sa pice testul pentru ca ia 1/3 la test si unul de level mic trece pentru ca a avut test-log-ul sau e pe Skype cu testerul? Stii, exista sansa mai mare sa ai pile la r4+ decat cu liderii, e pararea mea, e o regula aiurea rau, pana la urma parca liderii trebuia sa aleaga membrii. A da, felicitari, acum toti copiii o sa aiba rank 5 pentru ca ati scurtat si timpul pentru rank-up. Era frumos serverul vechi, ati bagat toate regulile astea, pacat, o sa se duca jos.

Link to comment
Share on other sites

Penibila regula cu minim 2 aplicanti pe loc liber, asa eu stau dupa altul...felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Foarte aiurea regula cu 2 aplicanti pe un loc. Asa nu o sa se ajunga nicaieri. A spus cineva mai sus, daca este cineva cu o activitate decenta, poate si un Faction History frumos, pica testul pentru ca a luat un 0,5/3 sau 1/3. Pur si simplu nu mi se pare corect, in rest nu am nimic de obiectat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@[member=Kelton] Salut,

 

- pentru următoarea promovare a fostului sublider la rank 2-5 va începe numărătoarea din momentul în care a rămas fără Sublider.

 

Asta inseamna ca, daca x a luat rank 3 acum, si are 15 zile cu rank 3, si primeste sublider timp de 10 zile, dupa care primeste inapoi rank 3, acesta, de la degradare trebuie sa mai astepte inca 30 de zile pt. rank 4?

Edited by Kakashi H
Link to comment
Share on other sites

Kakashi, iti expli eu:

Tu imi dai mie sublider, apoi dupa 7 zile imi dai iar rank 3. Pentru al promova la rank 4, numaratoarea o ia de la 0. Chiar daca el a stat 20 de zile cu rank 3 + alte 7 cu rank 6.

Sper ca ai inteles.

 

 

 

Edit:

In legatura cu regulamentul. Este unul OK, problema cu aplicatii e la factiunle nedorite unde nivelul aplicantiilor este scazut.

 

Am vazut pe cineva ca se plangea si cred ca sunt si alti lideri care o fac, ca trebuie sa spuna si motiv pentru respingere. Eu cand am fost lider LV Taxi, le spuneam celor respinsi ce sa modifice la o viitoare aplicatie, nu e chiar asa greu :) .

 

Timpu de promovare in rank, e bun si asta, chestia e ca o sa vedem prea repede prea multi rank mare, bine, asta daca o sa vrea liderii sa-i promoveze :) ala e timp minim nu obligatoriu :).

Edited by South Edward NissaN
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.