Jump to content

NEW Faction Leader Rules + Other Info


Kelton
 Share

Recommended Posts

3gNkq23.png

ro32.png

 

Salut,

 

Iată că avem o variantă finală pentru regulamentul liderilor. Aceasta va apărea în scurt timp de la această postare aici https://b-zone.ro/leaderrules

 

Pe lângă aceste modificări mai doresc să anunț următorul lucru:

- zilele trecute am creat un sondaj pe websiteurile RPG unde am cerut părerea jucătorilor despre sancționarea c-bug-ului și a c-shot-ului. Din moment ce voturile au fost foarte apropiate, nu vom modifica regulile actuale cu privire la c-bug/c-shot.

 

Noua variantă a regulamentului liderilor va intra în vigoare din acest moment încolo. Menționez că vom fi ceva mai îngăduitori cu liderii în prima săptămână de la actualizarea regulilor până când se acomodează cu ele.

 

PS: E posibil să mai fie făcute și alte modificări acestor reguli.

 

uk32.png

 

 

 

Hi,

 

We finally have a final version for the leader rules. This will be shortly shown here after this post https://b-zone.ro/leaderrules

 

Besides these modifications I also want to say the following:

- the past days we have created a poll on the RPG websites to ask for the player's opinion about punishing c-bug and c-shot. Since the votes were very close to each other, we will not modify the current rules for c-bug/c-shot.

 

The new leader rules will be applied from this moment on. I want to say that we will be indulgent with leaders in the first week from the update until they acomodate to them.

 

PS: It is possible that we make other modifications to these rules.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Sa inteleg ca de acum daca avem 5 locuri libere trebuie sa acceptam 10 aplicantii? Asta este singura nelamurire. In rest este structurat bine, felicitari pentru munca depusa!

Edited by RW ZzLoren
Link to comment
Share on other sites

Am verificat regulamentul cu atentie si am facut o comparatie cu regulamentul din trecut.

Pot sa spun ca unele reguli aduse sunt bune (subliderii din factiune, oferirea unui motiv de respingere), dar si unele reguli consider ca sunt adaugate aiurea (scaderea timpului de rank-up, 15 intrebari in test-log). Stiu ca este un joc, insa daca acum se va lua rank up asa de repede (comparativ cu timpii din trecut) va fi iar o "competitie" pentru mersul pe no-drept, pe wanted, cei de rank mare nu vor mai fi apreciati indeajuns de mult ca cei din trecut. Ma refer doar la departamente. 15 intrebari in test-log sunt destul de putine tinand cont de complexitatea regulamentului intern / general departamente / wanted si ticket list. Acum 2 ani, la LVPD pe RPG1 erau 25 de intrebari in test-log dintre care vreo 15 erau capcana sau nescrise in regulament, iar in departament intrau cei mai bine pregatiti, comparativ cu zilele de astazi cand toti folosesc Skype-ul sa intre in factiuni.

Vad ca a fost scoasa regula care a fost propusa in topicul anterior privitoare la cat timp se tin aplicatiile deschise si consider ca 2 ore este decent pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca trebuia sa se tina cont de fiecare vot, m-am saturat de, sa zicem, jucatori cam neexperimentati, care sa foloseasca auto c-bug(am dat si de din astia) si sa nu primeasca nimic. Si chiar daca nu folosesc hackuri, poate ca sunt jucatori cu tastatura mecanica ce nu au chef sa rupa tasta C, pentru ca alti nesimtiti nu stiu sa joace decat asa, cu c-bug.

Link to comment
Share on other sites

Când vine vorba de partea asta: ”Se vor accepta minim 2 jucători pentru fiecare loc liber în facțiune”

 

Momentan am 13 locuri libere în facțiune și primesc undeva la 4 - 5 aplicații pe zi, nu am cum să accept câte 2 jucători pentru fiecare loc liber, cam neplăcuta această regulă.

 

Și să zicem că o să ajung să am doar 5 locuri spre exemplu, tot n-o să am de unde accepta 10 jucători când primesc așa puține aplicații și când 90 la sută îmi vin cu aplicații copiate.

Edited by Plutonium VODA
Link to comment
Share on other sites

Idem, @, parerea mea este ca doar la pasnice sa fie faza asa cu rank 3+ la sublideri, in rest este ok, felicitari pentru munca depusa!

Edited by WaZZy Legend
Link to comment
Share on other sites

Scaderea timpului de rank up si regula cu alegerea subliderilor sunt 2 mari necesitati pe care multi le doreau sa ajunga in acest regulament. Un regulament bine structurat si usor de inteles. Keep up the good work :)

Edited by GF CapitanulBURCI
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Sa inteleg ca de acum daca avem 5 locuri libere trebuie sa acceptam 10 aplicantii? Asta este singura nelamurire. In rest este structurat bine, felicitari pentru munca depusa!

 

Corect. Din cei 10 candidați acceptați vor rămâne doar cei mai buni 5 în facțiune după ce se dau toate testele.

Link to comment
Share on other sites

Hai ma frate lasa-ma... c-shot a iesit sa nu se sanctioneze, de ce bagi acu regula ca se sanctioneaza? C-bug sa se sanctioneze, c-shot nu .... hai sa fim seriosi acu

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca trebuia sa se tina cont de fiecare vot, m-am saturat de, sa zicem, jucatori cam neexperimentati, care sa foloseasca auto c-bug(am dat si de din astia) si sa nu primeasca nimic. Si chiar daca nu folosesc hackuri, poate ca sunt jucatori cu tastatura mecanica ce nu au chef sa rupa tasta C, pentru ca alti nesimtiti nu stiu sa joace decat asa, cu c-bug.

 

Ai inteles gresit prietene, jucatorii care folosesc auto c-bug sunt sanctionati ca si pana acum. Cei care folosesc c-bug-ul din varianta a 3-a vor fi sanctionati ca si pana acum, nu se intampla la fel cu video-urile 1 si 2.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.