Jump to content

NEW Faction Leader Rules + Other Info


Kelton
 Share

Recommended Posts

Nici warurile nu mai sunt ce au fost, toate paletele care nu sunt in stare sa tina deagle in mana vin pe turf si rup c bug, la drq iti mai trebuie skill cand poti sa faci c bug ca retardatul. Si ce legatura are ca au fost voturile apropiate? peste 50% au votat sa fie ilegal. E bine ca aducem update uri dupa update uri, dar crash urile la war nu le rezolva nimeni, din 5 in 5 minute crash. un crash la tw este perfect cand in cand. Anti cheat ul a ramas uitat cred.

Link to comment
Share on other sites

Pai bravo pentru doua modificari facute incorect, ma refer la timpul rank-ului si alegerea sublider-ului. In gang nu trebuie sa fie regula cu subliderul, ce face liderul daca are doar prafi de r3+? Nu alege pe nimeni? De ce consider ca si scurtarea timpului de rankup e prost facut? Pai stim ca rank-urile inseamna ceva sau mai bine spus au insemnat ceva. Acum ai stat si tu 48 zile si ai r4.

Edited by SS L U C A Z
Link to comment
Share on other sites

Regula aceea cu minim 2 aplicanti pe un loc mi se pare cea mai proasta regula inventata decand joc pe B-Zone. Pe bune acum, voi chiar nu v-ati gandit macar de doua ori cand ati venit cu ideea aia? Daca intr-o mafie deasta mai slabuta sa zicem aplica o singura persoana si restul ciuciu ca nu vrea nici dracu sa intre acolo, ce faci? Astepti un car de ani ca sa aplice si cea de-a doua? Sau mai degraba pui pe cineva sa aplice cu un cont secundar. + ca asa se frecventeaza mai rau pilele. As fi in stare sa ma las de B-Zone doar pentru regula asta. Iti strici fh-ul ca au alti membri pile. In loc sa tot incalciti regulamentul ala sa il schimbati de azi pe maine, mai bine ati veni cu ceva mult mai util.

Link to comment
Share on other sites

E o problema.

Se vor accepta minim 2 aplicanți pentru fiecare loc liber, deci dacă am 4 locuri libere obligat accept 8 persoane.

 

Apoi spuneți asa:

Aplicațiile pot fi deschise atunci când există cel puțin un loc liber în facțiune sau urmează să se elibereze un loc.

- Liderii au obligația de a deschide aplicațiile și de a recruta minim 2 jucători atunci când au cel mult 5 locuri libere.

-- dacă liderul nu are cerere de inactivitate și nu recrutează timp de 5 zile când are cel mult 5 locuri libere va fi sancționat.

 

Deci după alte 2 paragrafe pot accepta și 2 dacă am 5 locuri? Întâi spuneți ca trebuie 2 pe un loc și acum ca pot 2 la 5 locuri? Ar trebui schimbat in: 1 membru pe loc.

Edited by RW PaNda FiMiARSCARBA
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este frumos fata de cei 682 de jucatori care au votat sa se interzica c-bug-ul sa hotarati sa nu-l interziceti. De ce le-ati mai cerut parerea daca tot voi ati luat hotararea finala? Sunt mai bine de 55 la suta din totalul de voturi. Daca era la 5,10 voturi, da, mai ziceam, dar sunt 158 de voturi diferenta..

 

Si regula cu 2 pe loc mi se pare absurda, mai ales la mafii. Sa zicem ca aplica unul cu experinta in gang-uri si inca unul level 20. Ii accepti pe amandoi pentru ca oricum stii ca cel incepator nu are nicio sansa si na, esti obligat sa accepti inca unul. Si in felul asta ii umpli istoricul celui incepator cu "Respins la teste". Credeti ca lui ii convine cand se va regasi cu 10 aplicatii la factiune si toate "Respins la teste"? Credeti ca ii mariti sansele acestuia cand liderul la care factiune va aplica in viitor vede acolo nu stiu cate "Respins la teste"? Si la politie, pasnica, hitman, testele difera si intrebarile puse difera. Unul poate primeste intrebari super grele si unul usoare pentru ca x e prieten cu y si z e prieten cu t.. Tot se fac favorisme. Prin regula asta cu 2 pe loc am impresia ca mai mult ati promovat favorismele, decat sa le diminuati. Nu mai zic ca o sa vedeti o gramada de posturi cu "vreau si eu dovada ca x a avut un punctaj mai bun decat mine"..

Link to comment
Share on other sites

Tot vad ca va plangeti de regula 2 pe 1 loc. Dar daca va uitati, la destul de mult factiuni ( mai putin la mafii ) se accepta asa, si in Hitman si in PD si prin pasnice.

 

Problema in ganguri sunt codatii, de aia nu se aplica foarte mult ca nu stai sa te enervezi ca x sau y are coduri, mai bine o pasnica / pd si stii o treaba ;) .

 

 

Nu zic ca regula e buna, nici mie nu-mi prea place si ar cam trebuii scoasa acea regula deoarece la unele factiuni, asa cum au mai zis unii mai sus, nu prea sunt aplicanti, dar, Kelton hotaraste in cele din urma.

Link to comment
Share on other sites

Am citit mai multe pareri de mai sus si da, intr-adevar este o mica problema cu regula "2 pe 1 loc". Adica, un prieten aseara era sa pice testul pentru TTC cu 0,5/3. Adica, tu treci testul teoretic cu 0,5/3, acest 0,5/3 fiind mai mult un "avertisment" sa ii zic asa, ca nu e asa de grav un 0,5/3, insa unul care este cu cineva pe skype si ii citeste din regulament si raspunde la intrebarile puse de tester in mod incorect deoarece cineva ii citeste regulamentul trece cu 0/3, iar tu care te-ai chinuit sa inveti regulamentul, fiecare topic de la factiunea respectiva sa pici cu 0,5/3? Serios? Modificarea timpului de rank up, micsorarea mai exact, cred ca este cea mai buna idee de aici, insa asta cu 2 pe 1 loc nu prea merge. Adica, este un risc imens sa pici testul de intrare cu toate ca tu stii bine regulamentul dar te incurci la ceva foarte inofensiv.

Link to comment
Share on other sites

Cum se face ca vrei sa faci regulamentul mai bun, dar mai rau il strici?

Pentru ca regulamentu e facut fara consultarea playerilor sau fara a asculta de ei. Kelton si adminii 5+ nu mai stiu cum e treaba pe server deoarece nu au mai petrecut timp intr-o factiune de multa vreme.

Edited by South Edward NissaN
Link to comment
Share on other sites

Regulamentul este frumos structurat și îmi place.

 

Dar am o nelămurire: dacă, să zicem, am 3 locuri libere, 6 candidați acceptați, și se întâmplă să fie 4 candidați cu aceleași rezultate, cum voi proceda?

Calculezi rezultatele de la teoretic si practic. In caz ca sunt 4 cu rezultate la fel la teoretic si practic, zic sa mergi la o proba de baraj.

Link to comment
Share on other sites

E o problema.

Se vor accepta minim 2 aplicanți pentru fiecare loc liber, deci dacă am 4 locuri libere obligat accept 8 persoane.

 

Apoi spuneți asa:

Aplicațiile pot fi deschise atunci când există cel puțin un loc liber în facțiune sau urmează să se elibereze un loc.

- Liderii au obligația de a deschide aplicațiile și de a recruta minim 2 jucători atunci când au cel mult 5 locuri libere.

-- dacă liderul nu are cerere de inactivitate și nu recrutează timp de 5 zile când are cel mult 5 locuri libere va fi sancționat.

 

Deci după alte 2 paragrafe pot accepta și 2 dacă am 5 locuri? Întâi spuneți ca trebuie 2 pe un loc și acum ca pot 2 la 5 locuri? Ar trebui schimbat in: 1 membru pe loc.

Dacă ai 5 locuri libere ești obligat să recrutezi minim 1 membru. Pentru a recruta acel minim 1 membru trebuie să accepți 2 jucători la teste dintre care va rămâne doar 1, cel care se descurcă cel mai bine la test. După care în următorul moment în care ai din nou 5 locuri libere trebuie să repeți procedura anterioară și să recrutezi, din nou, minim 1 nou membru. Așa greu e de înțeles?

 

@toți care vă plângeți: regulile n-o să fie făcute niciodată să vă convină vouă și să vă lase să faceți ce vă taie capul, ci sunt făcute pentru a asigura un joc corect. E mult mai normal să se facă o diferențiere între jucători, la fel cum cineva dă examen de admitere sau examene unde există un număr limitat de locuri, decât ca liderul să accepte o singură persoană pe care el o crede în mod subiectiv capabilă de facțiunea sa. Dacă vouă nu vi se pare normal așa ceva înseamnă că n-ați dat în viața voastră astfel de examene. Stați și vă plângeți ca pensionarii în loc să profitați de ocazie că se oferă mai multor jucători șansa de a fi acceptați și să arate EI SINGURI de ce sunt în stare și nu să decidă altcineva (liderul) pentru ei :)). Ce să zic, tot noi (stafful) gândim prost.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, bun, dar ce rost mai au cele 30 de ore ca sa poti aplica intr-o factiune, daca oricum trebuie sa ai minim 20 la sfarsitul lunii, alta chesti fara nici un sens, daca este nevoie de 30 de ore sunt multi care le joaca intr-o factiune facand ceva, un raport, un alta, daca nu poti aplica sunt multi care chiar nu au ce sa faca pe server si nu au de unde sa faca cele 30 de ore, si astfel liderii de unde sa faca ei 2 aplicatii pe 1 loc, daca ei au 5 locuri si abia de aplica 2-3-4 oameni pe zi?

Si chiar tu spui aici "regulile n-o să fie făcute niciodată să vă convină vouă și să vă lase să faceți ce vă taie capul, ci sunt făcute pentru a asigura un joc corect " pai daca este un joc corect, cum spui tu de ce ai spus sa nu sanctionezi c-bug-ul, cand voturile au fost mai multe pentru sanctionare?. Asta este o bataie de joc fata de jucatori.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine așa bai cretinilor, după când faceți cbug din greșeală și sar 10 inși sa va faca post, și luați warnuri,tot nu va convine. Chiar daca unii fac c Bug urat, asta e, mai bine decat cu posthunteri care sar cand apesi C. Iar la regula cu aplicatiile, sunteti prea slabi sa intrati factiune daca cineva joaca la concurenta cu voi? (Multi civili au votat contra c bugului, multi care habar nu au ce e ala deagle)

Link to comment
Share on other sites

Pacat pentru cei ce nu stiu c-shot sau c-bug.

 

Stai calm acolo :) Nu e vorba ca nu sti sa faci c bug, 90% din playeri stiu cum se face c bug, dar doar paletele care nu sunt in stare sa tina deagle in mana il vor. Din 2015-2016 serverul se duce repede in jos. Inainte munceai o luna sa cumperi un jaf de masina, acum ii vezi pe toti ca au infernus. S-au cacat pe ea de economie. Reguli din ce in ce mai penibile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.