Jump to content

"Am făcut unul din cele mai bune meciuri din 2017!" Halep merge în semifinale cu gândul revanşei


Bercea17 ToV
 Share

Recommended Posts

simopoint.jpg?width=815

Simona Halep (locul 5 WTA) s-a calificat în semifinalele turneului de categorie Premier de la Stuttgart după o partidă câştigată fără emoţii în faţa Anastajiei Sevastova (locul 26 WTA), scor 6-3, 6-1.

După meci. Halep s-a declarat încântată de performanţa atinsă, precizând că a făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale sezonului.

"Sunt foarte fericită pentru că voi juca a doua mea semifinală, aici, în Stuttgart. Am jucat foarte bine astăzi şi am fost rapidă. Am fost nevoită să aştept foarte mult să joc astăzi.

Cred că am făcut unul dintre cele mai bune meciuri din acest an. Am început să simt ritmul, am început să simt jocul şi mă simt foarte increzătoare pe teren", a declarat Halep după victoria din sferturi.

În semifinale, Halep o va întâlni pe Laura Siegemund, jucătoare în faţa căreia are de luat o revanşă. Antul trecut, Sigemund o elimina pe Halep chiar în primul tur al acestui turneu, după un zdrobitor 6-1, 6-2.

"Ştiu foarte bine împotriva cui voi juca, pentru că am evoluat împotriva ei aici, anul trecut, în primul meci şi cred că am luat doar trei game-uri. Sper ca mâine să am un meci mai bun. Ştiu că publicul va fi de partea ei, dar voi încerca să mă bucur de meci şi voi dat totul pentru a învinge", a mai spus Halep.

Sursa:Click!

Edited by Bercea17 ToV
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.