Jump to content

Legalizare No Vegetation Mod + Actualizare Reguli


Kelton
 Share

Recommended Posts

Mi se pare aiurea faza cu "no vegetation" pt ca e un joc "Role Play", asa se ajunge si sa folosim minigun/ sa zburam/ sa avem voie cu fly mode s.a.m.d.

Daca e jocul RP, lasa-l sa fie cat mai RP.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu înțeleg de ce ați făcut acel poll doar pt mafioți. Din moment ce vor instala acel mod, nu va așteptați să îl dezinstaleze imediat după waruri. Practic ei au un avantaj în + fata de restul playerilor.

 

Iar cu regula pt sublider, e bună, eu as pune chiar mai mare din moment ce acum se ia Rank așa ușor. Probabil minim Rank 4 era mai bine. Pe viitor un Rank 4 sau chiar 5 o să fie o chestie minora, un fleac, ceea ce nu e prea ok daca te gândești că intr-o facțiune există 6 rankuri (fără lider).

Link to comment
Share on other sites

Ala e tati <3<3<3<3<3<33333

Link to comment
Share on other sites

O prostie sa le permiteti astora cu modu ala. Suntem in 2017,cat de sarac poti fii ca in anul asta sa nu ai un calculator decent pentru un joc din 2012 vai de capu lui... Numai pentru mafioti e voie cu acel mod? Din cate stiu eu,acel mod nu mai face vizibile nici tufisurile,deci 1-0 pentru mafioti vs restul playerilor. Luam un exemplu politistii fileaza un rob in tufis... sau stai,vreau sa spun ca filau din moment ce mafiotii nu vad tufisurile si restu le vad :)

Bossule , unii poate joaca samp doar la waruri , de ce sa isi cumpere pc nou? Doar pentru samp?

Edited by UNDERMAN
Link to comment
Share on other sites

@zL Nelh te-ai gasit tu sa ma corectezi repede,diferenta de 2 ani,daca tu atat ai inteles din mesajul pe care l-am scris nici nu trebuia sa te chinui sa mai dai reply.

Daca vrei sa joci in mafie, joaca omule dar nu te plange toata ziua ca ai lag,ca vai nu stiu ce... lag de la ENB si moduri n-ai? A poi ele nu provoaca lag scuza clasica... Daca ati avea lag de la aimu ala care a creat "adevaratele" valori pe acest server,cocalarii care o dau in manele si se cred buricul pamantului ca ei dau 3/3 hit-uri, 24/24h, 7/7z... Daca ai alte prioritati in viata de ce p1m iti pierzi timpu pe jocu asta? :) A da,nu le ai... permisul e o chestie banala pe care il ia absolut oricine care isi foloseste creierul, a devenit o necesitate nu un moft ca si o facultate de renume, asta bineinteles daca iei bacu, sau si mai rau daca ajungi pana acolo.

Link to comment
Share on other sites

Pana acum foloseati modul fiind ilegal si dupa va plangeati ca de ce luati ban, ca vreti sa fie legal ca nu modifica prea mult. Acum ca s-a legalizat gata, stiti ca toti o sa foloseasca si nu mai aveti avantaj si nu va mai convine. Asta este o dovada a mentalitatii pe care o aveti, orice s-ar modifica voua niciodata nu o sa va convina, daca nu va convine iesiti fratilor afara, in lumea reala, o sa vedeti ca acolo nu pot fi bagate moduri si daca mori nu iti dai respawn, si poate asa o sa va maturizati si voi.

 

Daca vreti sa se schimbe ceva nu faceti doar critica absurda care are doar rolul de a arata ca nu stiti altceva decat sa va plangeti, aduceti voi imbunatatiri si idei, din cate vad kelton citeste ceea ce scrieti si va raspunde, dar niciuna inca nu a luat initiativa sa propuna ceva bun, care ar ajuta comunitatea. Toti vreti sa stati si sa primiti, niciunul nu se implica, dupa va plangeti ca nu este cum vreti voi.

Link to comment
Share on other sites

@@D E A L E R, in primul rand eu nu joc in mafie ca nu-mi place, in al 2-lea rand nu am niciun mod in pc pentru ca am un pc slab si nu are rost si da de ce sa investesc intr-un calculator cand peste 6-7 luni o sa merg la munca? Sau ma rog nu stiu sigur, dar tot nu are rost sa imi cumpar un calculator, cum am mai spus voi stiti doar sa va cumparati un calculator la 10.000E si sa jucati SA:MP, asta-i viata la voi, pacat, sincer.

Link to comment
Share on other sites

Nu este foarte clara regula cu testarea candidatului.

Daca eu dau testul cu 2 candidati, iar amandoi fac punctajul de 0/3, mai dau iar testul, dar cu alt tester?

Daca se exemplu dau testul cu 2 candidati, iar primul testat a terminat testul cu 0/3, iar al 2-lea la a 2-a intrebare are deja 1/3(exemplu), mai are rost sa continui testul cu el?

@@Kelton, a da si inca ceva, acest mod este legal doar pentur mafii? Sau pentru oricine?

 

Salut,

 

Dacă ambii candidați obțin același punctaj, trebuie să susțină ambii candidați teste suplimentare până când unul dintre ei va avea un scor mai mare ca celălalt. De exemplu Nea Mirel are 5 puncte și Nea Vlădică are și el 5 puncte la finalul testului teoretic. Se poate da mai departe fie un test practic (dacă liderul a decis să se dea și teste practice), fie întrebări suplimentare din testul teoretic până când unul dintre cei doi are mai multe puncte ca celălalt. Același lucru se face și când există mai mult de 2 candidați care trebuie testați.

 

În cazul în care primul testat are 0 greșeli iar al doilea acumulează 1 de la bun început nu mai are rost să continue testele decât în situația în care se dă și test practic. În acest caz se poate face la final totalul de puncte dintre cei doi și să vedeți câte greșeli au făcut la teoretic + practic și apoi să vă decideți care are cel mai bun punctaj.

 

O altă situație de care tu nu ai întrebat e atunci când pentru 3 locuri libere aplică doar 5 candidați în loc de 6. Liderul nu e obligat să stea 2-3 zile până aplică și al 6-lea candidat ci îi poate accepta doar pe cei 5 pentru teste.

 

Modul „no vegetation”, după cum am scris și în prima postare, e legal pentru oricine.

 

Kelton, de exemplu eu acum, ca lider (deja de 3 saptamani[cred]) am voie sa dau rank 6 unui membru de rank 1/2? Am unul deja din afara, pot unul de rank 1/2 acum?

 

Dacă nu mai ești în prima săptămână de când ai fost promovat ca lider nu mai poți aduce sublider un membru de rank 1/2. Poți în schimb aduce din afara facțiunii un fost membru al facțiunii tale din ultimele 3 luni de zile care a deținut minim rank 3.

 

Practic, acum daca joc in mafie sunt intr-un fel obligat sa-mi iau acest mod, chiar daca am un PC bun deoarece ei ma pot vedea mai usor si ar fi cam incorect. O idee mai proasta n-aveati cum sa gasiti...

Stricati serverul pe zi ce trece. Ati pierdut multi jucatori de cand cu unele update-uri.

 

Ideea aceasta a fost propusă de jucători și votată de 70% dintre cei ce joacă în ganguri pentru că pe ei îi influențează cel mai mult. Te supui majorității pentru că n-ai încotro. Nu toată lumea își permite un calculator decent.

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

Oricum totul e legal pe serverul asta, nu vad rostul acesor sondaje, daca voia omu sa joace cu vegetation off juca fara probleme, adminilor le ia saptamani bune sa prinda pe unu cu invisible sau teleport hack apai cu vegetation off, despre ce vorbim :)).

Link to comment
Share on other sites

Să vedeți acum report-uri pentru wallhack de la unii care nu prea stiu ce se intâmplă pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Fain, no stress, ori ca am wall, ori ca am no vegetation, tot aia e :)) daca se ascunde unu' care nu are no vegetation in tufis, naspa pt el, eu il vad, el pe mine nu :))

 

pS: Renko, cand il legalizam ? ca si asa adminii nu se ocupa, mai e si v2/v3, care nu se depisteaza.... ce rost mai are sa ne ascundem ? nu mai bine il legalizam si pe ala ? :))

Link to comment
Share on other sites

Asta cu rank 6 pentru sublider in mafie, eu zic sa schimbati ceva la ea, sa nu trebuiasca sa ai minim rank 3 in mafia in care vrei sa intri pentru r6, sa fie orice mafie. Pana la urma, toate mafiile sunt la fel (ma refer la gamemode).Ce diferenta este dintre Southern pimps si The Tsar Bratva? Inafara de locatia hq-urilor nu este nici o diferenta.

 

 

Daca ai avut in ultimele 3 luni, un rank 3 in orice mafie, sa poti lua sublider in mafia in care vrei sa intri.

Link to comment
Share on other sites

Fain, no stress, ori ca am wall, ori ca am no vegetation, tot aia e :)) daca se ascunde unu' care nu are no vegetation in tufis, naspa pt el, eu il vad, el pe mine nu :))

 

pS: Renko, cand il legalizam ? ca si asa adminii nu se ocupa, mai e si v2/v3, care nu se depisteaza.... ce rost mai are sa ne ascundem ? nu mai bine il legalizam si pe ala ? :))

Sa iti explic eu cum sta treaba. Tufisul nu este recunoscut de samp ca fiind perete, deci nu ascunde numele, chiar daca ai sau nu no vegetation tot ii vezi numele si stii unde este.

 

Wall-ul ofera posibilitatea sa vezi prin pereti si la 300m, un jucator normal vazand numele doar la maxim 50m, nu mai vorbi despre lucruri despre care nu ai habar.

 

oKfMD1U.png

 

Adminii sunt inactivi, intradevar, nu sanctioneaza codurile/modurile ilegale, este o pagina plina pe ziua de ieri banata, dar adminii sunt inactivi. Daca vrei sa vezi activitatea la ban-uri intra dragul meu pe https://www.rpg.b-zone.ro/stats/bans/page/1 si nu mai comenta aiurea

 

Chiar te rog sa joci cu renko, v2, sa vedem, esti sanctionat sau nu si in cat timp.

Link to comment
Share on other sites

@@GF RelaXx, Bai pasnicule, tu n-ai avut in viata ta vreo legatura cu mafiile, asa ca, te rog, taci din gura... vorbesti aiurea doar sa te afli in treaba p-aci.

PS: Iti dau un mic exemplu cu aceste poze, nu mai joc samp, asa ca am chemat un prieten la casa mea sa iti arat o faza ce se poate intampla si pe turf

http://imgur.com/a/9pz56 [el poate sta in tufis, fara sa-i vad numele, pt ca deah, exista si rifle, si cu ala nu dai de la 10 metri, dar tu nu ai nici o treaba cu mafiile]

Edited by TGC
Link to comment
Share on other sites

Sa iti explic eu cum sta treaba. Tufisul nu este recunoscut de samp ca fiind perete, deci nu ascunde numele, chiar daca ai sau nu no vegetation tot ii vezi numele si stii unde este.

 

Wall-ul ofera posibilitatea sa vezi prin pereti si la 300m, un jucator normal vazand numele doar la maxim 50m, nu mai vorbi despre lucruri despre care nu ai habar.

 

oKfMD1U.png

 

Adminii sunt inactivi, intradevar, nu sanctioneaza codurile/modurile ilegale, este o pagina plina pe ziua de ieri banata, dar adminii sunt inactivi. Daca vrei sa vezi activitatea la ban-uri intra dragul meu pe https://www.rpg.b-zone.ro/stats/bans/page/1 si nu mai comenta aiurea

 

Chiar te rog sa joci cu renko, v2, sa vedem, esti sanctionat sau nu si in cat timp.

 

Alo bai asta, avocatu' poporului sau cine ii fi tu, tu imi spui mie ca adminii sunt activi ca prind codati de level 1 care-si testeaza codurile gen speed si jetpack ? pai da ma de astia prind si ei ca le ia 10 secunde sa faca video si gata l-au banat, mama ce activi sunt adminii astia zic sa le facem statuie. Prietene nu stiu daca ai jucat intr-o mafie mai recent pe RPG1, sa vezi ca din 41 de membri ai unui gang 35 sunt codati, adminii de pe RPG1 nu-s in stare sa-i prinda nici pe aia cu invisible sau teleport hack le ia saptamani sa-i prinda sa nu mai zic de ceilalti, din 20 de admini maxim 3 isi fac treaba MAXIM. Asa ca nu le mai lua apararea ca nu rezolvi nimic, toate lumea vede ca se duce de rapa serverul asta cu adminii astia, bine nu e numai vina lor ca-s decat 20 de 6 luni deja... dar macar aia 20 de si-ar face treaba.

 

PS: Renko zici ? daca bag renko joc un an cu el, dupa il scot de buna voie ca ma plictisesc de el nu ca m-au prins adminii.

Edited by AIM NewLife
Link to comment
Share on other sites

Bun update.

Link to comment
Share on other sites

@AIM NewLife, Bai bai bai, nu ai inteles, Relax e helper, tre sa pupe si el sa avanseze, ce ai cu el? :))

 

@GF RelaXx, Degeaba incerci sa aduci motive sa ii scoti cumva pe admini cand toata lumea stie ca adminii de pe orice RPG in 2017 baneaza doar pentru speed, weapon, teleport si alte coduri de genul.

 

Cum am spus si mai sus, mai bine legalizeaza orice cod/mod, ca oricum se foloseste si daca nu e legalizat si nu sunt prinsi. #nohate

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.