Jump to content

Sunteți de acord că elevii trebuie să poarte uniforme școlare obligatorii?


gone for good
 Share

Sunteți de acord că elevii trebuie să poarte uniforme școlare obligatorii? (dezbatere)  

24 members have voted

  1. 1. Sunteți de acord că elevii trebuie să poarte uniforme școlare obligatorii?

    • Da
      9
    • Nu
      15


Recommended Posts

2 minutes ago, EduardLFC said:

 

 

Păi, zi-mi o echipă de fotbal care ar susține DREPT și CINSTIT că ei sunt împotriva. E vorba de publicitate, e vorba de a da bine.

Eu nu mă regăsesc în politica clubului pe partea asta și nu văd relevanță oricum. :-??

 

 

Nu susţine nimeni că e împotrivă, ar sări toţi pe ei. Dar nu au pus pe Facebook mizeria aia. Everton şi Millwall, cele mai notabile exemple :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BIS aka OldNab said:

 

Nu susţine nimeni că e împotrivă, ar sări toţi pe ei. Dar nu au pus pe Facebook mizeria aia. Everton şi Millwall, cele mai notabile exemple :)

 

Și, atunci?

De ce încerci a mă ataca cu ceva ce e total aberant? :))

Vezi-ți mă, lungul nasului, ultra-naționalistule.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, IngeruDrogat said:

Stai ca nu inteleg, care e faza cu ,,Te imbraca parintii'' asa si tu cand o sa ai copii ce o sa faci, o sa ii trimiti la munca sa isi cumpere singuri haine, este cumva rau ca te imbraca parintii pentru ca tu esti minor si nu muncesti ei te ajuta in viata cum pot cu bani de haine cu bani de mancare s.a.m.d este cumva rau acest lucru? Iti este scarba ca esti bagat in aceeasi oala cu noi tinerii ascultatori de purtatori de blugi rupti, pensati, epilati.. ce e rau ma in asta il consideri pe unu pizda sau gay ca se epileaza/penseaza hai sa zicem ca nu iti convine ca unu se epileaza la p*** (ca sa pastrez un limbaj decent) sau pe picioare ok bine da sa inteleg ca nu esti de acord nici la sprancene la nimic esti contra tot ce tine de secolul 21, vremea se schimba nu ramanem in '90 cand se aplica bataia in scoala daca nu erai cuminte.

Daca tot sunt aici vreau si eu sa mai aud pareri din partea ta referitoare la ,prostii din secolul 21'' 

 

În primul rând, dacă mai foloseşte cineva cuvinte obscene începând de acum, va fi sancţionat. "p***ă" nu e un termen tocmai decent.

 

La subraţ şi zona intimă e absolut firesc. În rest, e tipic femeilor, nu bărbaţilor.

 

Imagini pentru 1944 vs 2017

 

Imagini pentru men what happened

4 minutes ago, EduardLFC said:

 

Și, atunci?

De ce încerci a mă ataca cu ceva ce e total aberant? :))

Vezi-ți mă, lungul nasului, ultra-naționalistule.

 

Eu nu susţin un club de stânga, fiind un om de dreapta. Eu îmi susţin echipa locală, nu susţin o echipă pe care n-am văzut-o live niciodată.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BIS aka OldNab said:

Eu nu susţin un club de stânga, fiind un om de dreapta. Eu îmi susţin echipa locală, nu susţin o echipă pe care n-am văzut-o live niciodată.

 

Nu e tocmai o susținere, pentru că eu nu mă duc la meciurile lor, eu nu sunt chiar atât de apropiat de acest club. :)

Tu susții o echipă locală, care din câte am înțeles nu ar fi continuitoarea Poli Iași, oricum. :))

Nu mă lua pe mine cu club de stânga.. cu nu știu ce, fii serios, ok?

Și așa, ca să nu mai existe dubii, numele cu tot ce înseamnă însemn fotbalistic va dispărea de la mine din nume sau profil, doar pt. simplu fapt ca să vezi cât mă int. pe mine chestia cu fotbalul și susținerea.

Link to comment
Share on other sites

Just now, EduardLFC said:

 

Nu e tocmai o susținere, pentru că eu nu mă duc la meciurile lor, eu nu sunt chiar atât de apropiat de acest club. :)

Tu susții o echipă locală, care din câte am înțeles nu ar fi continuitoarea Poli Iași, oricum. :))

Nu mă lua pe mine cu club de stânga.. cu nu știu ce, fii serios, ok?

Și așa, ca să nu mai existe dubii, numele cu tot ce înseamnă însemn fotbalistic va dispărea de la mine din nume sau profil, doar pt. simplu fapt ca să vezi cât mă int. pe mine chestia cu fotbalul și susținerea.

 

Şi de pe Facebook. Şi rapidist, şi Liverpool. Ce mai urmează, echipa naţională a Coreei de Nord?

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

 

Şi de pe Facebook. Şi rapidist, şi Liverpool. Ce mai urmează, echipa naţională a Coreei de Nord?

 

A fost doar un pariu pierdut.

Dacă lumea chiar a luat-o în serios, înseamnă că-mi fac treaba cum trebuie, no? :))

Stai liniștit, nu mă cunoști și nu e cazul de așa ceva. 

Cred că.. tu ești cu ăia, din moment ce le prezinți stilurile și gândirea. :-?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EduardLFC said:

 

A fost doar un pariu pierdut.

Dacă lumea chiar a luat-o în serios, înseamnă că-mi fac treaba cum trebuie, no? :))

Stai liniștit, nu mă cunoști și nu e cazul de așa ceva. 

Cred că.. tu ești cu ăia, din moment ce le prezinți stilurile și gândirea. :-?

 

Tu le reprezinţi gândirea :)) ei se simt opresaţi de acest act de "injustiţie" privind uniformele, îţi garantez că te-ar susţine în această dezbatere.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BIS aka OldNab said:

 

Tu le reprezinţi gândirea :)) ei se simt opresaţi de acest act de "injustiţie" privind uniformele, îţi garantez că te-ar susţine în această dezbatere.

 

Nu încerca să o întorci, știm amândoi că nu ai dreptate.

Uită-te la compatriotul tău din Coreea.

Și, te rog eu mult, șterge poza că strici dracului amintiriea Mareșalului cu privirea MENTALITATEA asta.

Edited by EduardLFC
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EduardLFC said:

 

Nu încerca să o întorci, știm amândoi că nu ai dreptate.

Uită-te la compatriotul tău din Coreea.

Și, te rog eu mult, șterge poza că strici dracului amintiriea Mareșalului cu privirea MENTALITATEA asta.

 

Ai grijă că deja întreci măsura şi o dai în bălării.

 

Dacă mai are cineva argumente în legătură cu această temă, să le prezinte, altfel voi declara dezbaterea închisă în curând.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BIS aka OldNab said:

 

Ai grijă că deja întreci măsura şi o dai în bălării.

 

Dacă mai are cineva argumente în legătură cu această temă, să le prezinte, altfel voi declara dezbaterea închisă în curând.

 

Asta reprezinți, nu te considera un susținător, ești contra.

Nu mi-ai adus niciun argument serios și mai mult decât atât ai dat-o în mizerii cu mine de la o chestie, ai dat-o în altă.

Anunță-te câștigător, succes!

Edited by EduardLFC
Link to comment
Share on other sites

Ţi-am dat argumente bazate pe fapte, tu comentezi doar pe nişte păreri ignorante, fără temei. Nu are rost să mai continui dezbaterea.

 

Te-ai luat de mine, m-am luat de tine, domnule LFC.

 

6 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Dacă mai are cineva argumente în legătură cu această temă, să le prezinte, altfel voi declara dezbaterea închisă în curând.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

Ţi-am dat argumente bazate pe fapte, tu comentezi doar pe nişte păreri ignorante, fără temei. Nu are rost să mai continui dezbaterea.

 

Te-ai luat de mine, m-am luat de tine, domnule LFC.

 

 

 

Mnu, de fapt ești un om fals care se proclamă a fi ceea ce de fapt, nu este. Și de asta mi-am dat seama, foarte clar, din primele " argumente " pe care le-ai dat. :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EduardLFC said:

 

Mnu, de fapt ești un om fals care se proclamă a fi ceea ce de fapt, nu este. Și de asta mi-am dat seama, foarte clar, din primele " argumente " pe care le-ai dat. :))

 

Părerea ta de om neavizat, rebel care nu a primit o educaţie. Asta e, generaţia cu selfie în baie, în oglindă :) foarte masculin.

 

Nu mai face off topic, altfel vei fi sancţionat. Dacă ai argumente, te invit să foloseşti modelul de dezbatere.

 

13 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Dacă mai are cineva argumente în legătură cu această temă, să le prezinte, altfel voi declara dezbaterea închisă în curând.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

 

Părerea ta de om neavizat, rebel care nu a primit o educaţie. Asta e, generaţia cu selfie în baie, în oglindă :) foarte masculin.

 

Nu mai face off topic, altfel vei fi sancţionat. Dacă ai argumente, te invit să foloseşti modelul de dezbatere.

 

 

 

Uu, selfie în baie, sunt în extazzz. 8->

Știi care e ideea, cam și tu faci parte din generația mea, a noastră ăstora care îți dăm peste nas pt. că scoți numai mizerii.

Nu te considera ca un părinte, căci nu ești unul. Aștept să îi spui lui Dani ceea ce ai de spus ca să mă poată sancționa.

Nu dau doi bani pe ce spui tu, nu cred că-mi cunoști familia. Îți pot arăta, exact ceea ce vreau eu și sunt responsabil pentru ceea ce spun, nu pentru ce tu înțelegi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Nu mai face off topic, altfel vei fi sancţionat. Dacă ai argumente, te invit să foloseşti modelul de dezbatere.

 

4 minutes ago, EduardLFC said:

Uu, selfie în baie, sunt în extazzz. 8->

Știi care e ideea, cam și tu faci parte din generația mea, a noastră ăstora care îți dăm peste nas pt. că scoți numai mizerii.

Nu te considera ca un părinte, căci nu ești unul. Aștept să îi spui lui Dani ceea ce ai de spus ca să mă poată sancționa.

Nu dau doi bani pe ce spui tu, nu cred că-mi cunoști familia. Îți pot arăta, exact ceea ce vreau eu și sunt responsabil pentru ceea ce spun, nu pentru ce tu înțelegi.

 

Primeşti un avertisment pentru nerespectarea modelului de postare şi off topic, chit că ţi-am zis să încetezi.

 

Nu face pe-a rebelul cu mine, nu-ţi iese. Hai, comportă-te ca un adevărat bărbat, ca un om matur ce eşti, şi fugi cu pâra la domnul educator. :))

Just now, EduardLFC said:

Ah da, extraordinar. =D>

 

Primeşti încă două avertismente, pentru repetarea greşelilor de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EduardLFC said:

Fugi la Dănuțu mă. :))

Adevărat bărbat, auzi-l pe al meu.

El care vorbește despre generații & stuff și el face parte din aceeași generație pe care o numește cum o numește. =))

 

Primeşti un Warning Point pentru repetarea a doua oară în mod voit după atenţionare a aceloraşi greşeli.

 

26 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Dacă mai are cineva argumente în legătură cu această temă, să le prezinte, altfel voi declara dezbaterea închisă în curând.

 

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: Splash
Poziţia ta: NU sunt de acord.
Argumentul 1: Copiii poate nu se simt bine in uniforma scolara, nu zic ca si comfort, ci ca tinuta.
Argumentul 2: 
Alte precizări: Propun sa fie uniforma scolara, dar mai lejera, nu sa fie niste tinute EXACTE pe care trebuie sa le poarte toata lumea. De exemplu, fiecare trebuie sa poarte un tricou/ o camasa / o vesta alba. Apoi, fiecare trebuie sa poarte pantaloni de culoare inchisa si niste pantofi decenti. (Oxforzi, etc.)

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: BIS aka OldNab
Poziţia ta: Sunt de acord cu obligativitatea uniformelor.
Contrez poziţia lui: SplashRPG3
Contraargument 1: Asta ţine de educaţie. Atât timp cât e confortabilă, nu are de ce să nu le placă.
Alte precizări: Ce ai zis tu am zis şi eu mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: Seether
Poziţia ta: Contra
Argumentul 1: Fiecare elev are dreptul sa vina imbracat la scoala cum doreste atata timp cat este intr-o tinuta decenta.
Argumentul 2: Sunt o gramada de afaceri ale directorilor cu uniforme.
Alte precizări: N-am.

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: BIS aka OldNab
Poziţia ta: Sunt de acord cu obligativitatea uniformelor.
Contrez poziţia lui: Seether
Contraargument 1: Fiecare elev are dreptul să se conformeze cu rigorile şcolilor publice. Dacă nu-i convine, poate merge la o şcoală privată.

Contraargument 2: În trecut da, acum trebuie să facă licitaţie, din câte ştiu eu.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: Seether
Poziţia ta: Contra
Contrez poziţia lui: BIS aka OldNab
Contraargument 1: Da, in fiecare scoala trebuie sa existe un regulament, dar sa impui unui elev cum sa se imbrace mi se pare prea mult.. in armata este ok sau in alte institutii.

Contraargument 2: Si cand eram eu la liceu si gimnaziu erau licitatii, dar existau diverse metode sa castige tot cine trebuie.. se organiza o licitatie nu o anunta nimeni se inscria o firma dupa ea castiga, iar apoi noi trebuia sa o cumparam era obligatorie 1-2 luni, apoi toata lumea uita de ea.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: BIS aka OldNab
Poziţia ta: Sunt de acord cu obligativitatea uniformelor.
Contrez poziţia lui: Seether
Contraargument 1: De ce? Trebuie învăţaţi de mici cu rigorile. Mă uit la mine în şcoală, uniforma e obligatorie dar nimeni n-o poartă, directoarea nu face nimic căci e indulgentă. Şi văd cum se îmbracă fetele, de la clasa a 7-a în sus, ca nişte curve.

Contraargument 2: Da, cam aşa se întâmplă. Asta nu înseamnă că nu se pot îmbunătăţi lucrurile.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.