Jump to content

Cum se face ca minunata factiune TowTruckCompany nu dispune de un Packer?


SilenCe

Recommended Posts

@Kelton Am intrat recent in Tow Truck Company si cred ca este o factiune pasnica cu extrem de mult potential si care ne permite sa ne folosim de "mecanica jocului" mult mai mult.

 

Fiind o factiune care se ocupa cu tractarea autovehiculelor care incurca circulatia si ofera servicii playerilor (/service towtruck), consider ca am putea sa ne facem treaba mult, dar mult mai profi daca s-ar implementa urmatoarele chestii:

 

  • - Adaugarea unor auto speciale de tip: 
  • Packer      Vehicle_443.jpg
  • Leviathan Vehicle_417.jpg

Aceste 2 autospeciale pentru tractarea vehiculelor plasate/abandonate in zone extrem de inaccesibile. Elicopterul de tip Leviathan se va folosi de carligul pe care il are in dotare pentru a ridica masinile din zone inaccesbile precum lacul din Glen Park unde daca intri cu masina nu mai ai cum s-o scoti(exceptand comenzile de pe /v). O alta zona ar mai fi cea de langa HQ Avispa Rifa, acea zona de langa marginea muntelui plina cu apa unde de asemenea daca intra o masina nu mai ai cum s-o scoti. Astea sunt niste zone basic, cu siguranta  sunt si altele pe care eu unul nu le-am descoperit.

 

Ajungem la Packer. Packer-ul poate fi folosit pentru a tracta mai multe masini o data iar chestia asta ar  ajuta enorm atunci cand se organizeaza evenimente intr-o incinta/targuri/meetinguri unde toti curiosii se strang si isi lasa masinile ampulea. Packer-ul va putea tracta 4 masini (2 sus 2 jos) si va arata o animatie de genul acesta

 

Poate ti se pare greu, poate ti se pare o pierdere de timp insa crede-ma ca sunt cazuri cand aceste 2 vehicule sunt necesare. Ce rost are sa ne limitati cu niste tow truckuri care sunt de cand server-ul cand SE POATE  sa bagati asa ceva? Cand anume, asta numai voi o sa decideti. Noi vrem doar sa va ganditi serios si sa ne spuneti "DA".

 

Link to comment
Share on other sites

Dacă se poate din punct de vedere al scriptului putem adăuga și astfel de vehicule, însă va dura ceva timp până ajungem la o astfel de modificare. Momentan încercăm să facem ceva pentru toți jucătorii care să îi mențină activi pe durata unei întregi zile.

 

Poți păstra propunerea și s-o postezi la Sugestii când redeschidem secțiunea.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Nu o lua ca pe o propunere pentru ca am incercat sa ma exprim in asa fel incat sa nu fie nevoie sa ma trimiti in eternul topic de propuneri inchis, incearca sa o iei ca pe o necesitate. Banuiesc ca v-ati organizat gen "terminam cu update-urile pentru X si apoi trecem la cele pentru factiuni. Ce avem in plan? Avem pe ttc care sunt saracii stau cu tow truckurile alea ruginite de 7 ani, trebuie sa facem ceva cat de repede posibil" Vreau sa aud maine sau cand o sa mai raspunzi daca se poate si daca o sa prioritati chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

@SilenCe Pe langa faptul ca necesitatile adevarate sunt cele care ne-ar ajuta pe toti, de ce esti partinitor si nu te gandesti ca fiecare factiune are problemele ei? Voi stati cu ''aceleasi vehicule ruginite de 7 ani'' si primiti bani la fiecare [/tow] iar noi stam fara niciun ban primit pe [/news] de 7 ani. De asemenea, fiecare factiune ar putea sa vina cu cate o problema de genul.

Link to comment
Share on other sites

@Juve Voda este o necesitate pentru factiunea mentionata mai sus iar eu, fiind membru pot sa ma ma exprim si sa propun anumite lucruri care consider ca sunt necesare. Tu daca esti membru si iti pasa/vrei ceva mai mult de la factiunea ta exprima-te pentru ca nimeni nu vorbeste in numele tau, gen cere si ti se va da. 

 

@Kelton Ok, termini treaba cu civilii, le mai bagi 2-3 /getgift-uri si vreo 40 ore de stat pentru a intra in factiune si dupa poti trece la ce e mai neimportant, cum ar fi factiunile :-J

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu daca intri cu masina in apa si se duce la"fundul" apei aceasta dispare deci nu cred ca ai putea folosi acel elicopter pentru asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

@DiceROYAL Nu, sunt zone in care nu dispar din cauza nivelului scazut si e pacat sa nu se ocupe nimeni de ele cand este cazul si pnm, daca tot exista asa ceva in san andreas de ce nu le-am putea folosii ? Jocul asta implineste 15 ani de la lansare si are nevoie de DIVERSITATE.

 

@Juve Voda eu nu cer termen de finalizare ci vointa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@SilenCe, îmi place ideea pe care ai propus-o. Nu mă atarage partea cu Leviathan-ul pentru ca nu prea ai la ce-l folosi. Facțiunea dispune deja de un Maverick.

@Juve Voda, voi nu luați bani pe [/news], dar gandeste-te cât scoateți de pe un [/live]. :-J

Link to comment
Share on other sites

@SkyDon Iar pana la rang 3 stai o luna pe uscat, in ce priveste banii. Sa nu mai zic ca sunt destui reporteri si prinzi greu un interviu, acum ca avem totul ordonat si dam dupa o lista. 1 pe saptamana = 10-30k. Nu e prea mult.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FrankCapone said:

Daca o luam logic banii pe care ii castigam din /tow e o nimica toata din punct de vedere al economiei si nu doar TTC, presupun ca si Paramedics si toate factiunile pasnice

@SkyDon Am specificat chestia asta Sky :) Dar csf n'ai csf...

Link to comment
Share on other sites

@FrankCapone pnm in pasnice nu va asteptati sa castigati mult mai mult sau la fel ca in celelalte tipuri de factiuni pt ca o factiune pasnica se presupune ca e "deschidere de drum" si tre' sa incepi cu putin dar asta nu inseamna ca tre' sa fim atat de limitati in munca pe care o prestam :)) intra un player intr-o pasnica vede ca poate face atatea lucruri ooo ma bag si eu man stii ce zic? AVEM NEVOIE DE DIVERSITATE!!!!!!!

 

@Kelton vrem sa ne fie ascultate propunerile si aprobate

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Keltonastia se cred ca scripting-ul se face din doua palme, ai batut, gata, s-a facut sistemul, astia sunt paralel cu scripting-ul si zic de ce nu faci aia la timp si chestii, de parca Kelton nu are viata sociala, daca voi nu aveti va sfatuiesc sa va faceti una, nu mai stati ca disperatii in monitorul ala.

Link to comment
Share on other sites

Nu eu lucrez la partea de scripting oricum, însă ideea e că cei care lucrează acolo au un anumit program de lucru, pe lângă școală, teme, timp liber și alte activități pe care le face omul în viața de zi cu zi. În funcție de complexitatea sistemului care trebuie adăugat durează până când poți să-l scriptezi. Lista cu propuneri e lungă... să nu zic altfel. Adăugăm ce s-a propus în funcție de necesitate și de ordinea în care considerăm noi că ar trebui adăugate anumite lucruri. Încercăm mai mereu să facem un update mare și prin el să strecurăm updateuri micuțe.

Link to comment
Share on other sites

Eu una nu sunt de acord cu propunerea ta, i dont know, cu ce te ajuta Packer in TTC? Leviathanul ar fii o noua cale de a termina raportul mai usor avand in vedere ca zboara, nu-mi spune mie ca nu va fii nimeni care sa abuzeze de el si sa-l foloseasca mereu doar pentru faptul ca e mai rapid, ce nimeni, cam toti o vor face. 


@Kelton, daca accepti propunerea asta, macar pune vehiculul de tip Leviathan pentru rank 4 sau 5 sa nu fie abuzuri. Opinia mea.

Link to comment
Share on other sites

@Haword10 nu ti-a cerut nimeni parerea despre aceste minunate propuneri, daca ai venit aici sa dai o limba poti sa te duci in alt topic ca in 2017 numa' merge :)) incearca sa te reprofilezi. 

 

@Kelton cred ca este a 3 a oara cand spun faptul ca nu cerem termen de finalizare ci vointa din partea voastra, sper ca m-am facut inteles acum.

 

@WG Lavinia 

On 5/20/2017 at 2:19 AM, SilenCe said:

Ajungem la Packer. Packer-ul poate fi folosit pentru a tracta mai multe masini o data iar chestia asta ar  ajuta enorm atunci cand se organizeaza evenimente intr-o incinta/targuri/meetinguri unde toti curiosii se strang si isi lasa masinile ampulea. Packer-ul va putea tracta 4 masini (2 sus 2 jos) si va arata o animatie de genul acesta

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.