Jump to content

Problema CSGO .


Recommended Posts

  • Ce problema ai?: Ma joc csgo , dupa aproximativ 10 secunde imi scad fps-urile la 30 iar dupa inca 10 secunde imi revin la loc (200) , tin sa precizes ca nu imi facea asa inainte , si doar pe csgo imi face asa .
  • O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: 
  • AMD FX 8300
  • GT 730
  • 8 GB RAM
  • Screenshot/Video: Nu am ce poze sa dau .
  • Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: 
Link to comment
Share on other sites

@UNDERMAN pe ce setari joci si vreau sa stiu daca joci si cu alte jocuri ca " procese backround".

Edited by FnZ
Link to comment
Share on other sites

1. Daca tot zici ca ai 8 gb de ram atunci dc csgo-ul care este cel ce consuma cel mai mult are ~900 mb si memory usage 45% - e si normal ca la acel usage al memoriei RAM sa ti se intepe jocul trebuie minim 6gb si cum tu ai 45% rezulta ca ai ~ 3gb sau 4gb de ram.

 

2. Vreau si eu o poza de la ramii tai si device manager procesor si graphics card.

Edited by FnZ
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2017 at 8:41 PM, FnZ said:

1. Daca tot zici ca ai 8 gb de ram atunci dc csgo-ul care este cel ce consuma cel mai mult are ~900 mb si memory usage 45% - e si normal ca la acel usage al memoriei RAM sa ti se intepe jocul trebuie minim 6gb si cum tu ai 45% rezulta ca ai ~ 3gb sau 4gb de ram.

 

2. Vreau si eu o poza de la ramii tai si device manager procesor si graphics card.

taci oleaca ca vorbesti mult si prost.

procesorul clar nu e vinovat.

eu zic sa intri putin in msi afterburner si mai ridici putin frecventele. cand spun putin ma refer la 40-50.

intra in nvidia control panel si pune shader cache-ul pe off.

cand intri in cs go, intra in task manager si pune-l pe prioritate high.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, harambe said:

taci oleaca ca vorbesti mult si prost.

procesorul clar nu e vinovat.

eu zic sa intri putin in msi afterburner si mai ridici putin frecventele. cand spun putin ma refer la 40-50.

intra in nvidia control panel si pune shader cache-ul pe off.

cand intri in cs go, intra in task manager si pune-l pe prioritate high.

Tot asa face , am schimbat si windowsu , credeam ca el e de vina dar nu e el .

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e de la joc , ma jucam GTA 5 pe mediu si nu imi sacada deloc sau aveam frame dropuri , ma rog , le-am trimis un mesaj celor de la steam , ma gandesc ca probabil e de la ei 

Link to comment
Share on other sites

Pune asta in launch options.  -threads 8 -high -novid -refresh 120/60 -nojoy -tickrate 128 +cl_forcepreload 1

la "-refresh" pui rata de refresh de la monitorul tau. 

Daca nu stii cum sa iti bagi launch options cauta pe google.

Edited by CBN Koverino
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.