Jump to content
Kristi72

SF Police Department - Propuneri / Proposals

Recommended Posts

uVcmzZ3.png

ROMANA 

In acest topic poate posta orice membru ce crede ca are o propunere ce va ajuta factiunea.

Model de postare:

Nick:

Rank:

Propunere:

De ce as pune in practica propunerea ta?:

Engleza:

In This topic can post any member who thinks he has a proposal that will help the faction.

Model Posting:

Nick:

Rank:

Propunere:

Edited by CosmiBY

Nick: iFluffy

Rank: SFPD Captain(5)

Propunere: 1. Să se micsoreze rapoartele.

2. Mai selectează niste testeri.

De ce as pune in practica propunerea ta?: 1.E ciudat că in alte PD-uri la rank 3 au număr de puncte la raport egale cu cele de la rank 5 la noi.. Chiar dacă asta ar scade putin activitatea membrilor, totusi ar trebuii să fim egali in toate departamentele.

2. Toti merită o sansă la tester. Selectează unul-doi dintre cei de rank 4 sau chiar cei de rank 5 care nu si-au primit sansa.

Voi mai revenii cu alte propuneri deoarece pe moment nu le stiu pe toate cele pe care le aveam in minte de mai demult.

@Fluffy  1. Nu va mai dura mult și toate pd-urile vor avea raport egal

2. O sa ma gândesc. 

Nick: Waldo

Rank: 4

Propunere: Propun sa se ia in calcul la raport si Runner pentru cei din echipa SWAT.

De ce as pune in practica propunerea ta?: Serverul trece printr-o perioada destul de grea si sunt putini playeri, daca esti singur dupa wanted si intalnestiu unul care fuge, ii dai runner dar nu  poti singur sa il omori. Gandeste-te putin la propunere.

Nick: Seek-Me

Rank: 5

Propunere: In fiecare sambata/duminica(staptamanal, la o ora stabilita), sa facem 2 feluri de activitati.1)Cel in care sa spargem rotile la masini din mers.

2) Testare de rob( un membru exeprimentat guns sa iasa din "i" garaj cum ar fi iesit din Rob stole. Fiecare membru incearca sa-l omoare cum poate, fara masina evident) LA aceste activitati, membrii care nu vin sa fie sanctionati corespunzator, deoarece aceste activitati ne-ar prinde bine pentru a ne inbunatati experienta.

De ce as pune in practica propunerea ta?: Am explicitat mai sus.

@RW Waldo Deocamdată propunere respinsa. Liderii departamentelor împreună cu staff-ul cautam soluții de rezolvarea problemei cu raportul.

@Seekme propuneri respinse. Dabi vin 20 membri odată la 2 luni la cate o ședință.  Dacă as face pe fiecare săptămână ar demisiona mult.  

Nick: SnoW.

Rank: 3

Propunere: Sa se adauge o noua regula in care permite celor de rank 3+ sa se duca doar dupa no drept cu masinile personale. 

De ce as pune in practica propunerea ta?: Din moment ce alte departamente au aceasta regula zic ca ar fi ok. Daca este deja aceasta regula imi pare rau. Am inteles de la cineva ca nu ai voie cu masina personala. Sau nu doar cu masina personala. Si cu cele civile. Deoarece daca acei no drept trag in masina ta si ramai pe jos ce faci ? Ar ajuta membrii si ar imbunatatii raportul ( s-ar face mai repede)

@LORD SnoW propunere respinsa. Dacă as pune aceasta regula ar fi abuz de contra-sens. Am luat în calcul toate variantele, nu doar cele bune.

Nick: Seek_Me

Propunere: Eu as propune sa se scoata regula in care anuntam pe /r daca avem voie cu enforcer.

1) Este o pierdere de timp.

2)Masina aceea este extrem de folositoare pentru roburi, deoarece masinile se blocheaza in enfoercer.

3)Accea masina este epica si rezistenta + ca cineva care a uitat de regula asta si ia enforcer poate sa ia FW.

*Alte precizari: Eu din cate stiu mi-ai spus sa nu cerem la enforcer si sa-l luam direct. Azi de ~dimineata~ EdyTzzu mi-a spus ca trebuie sa anunt. Deci cum e pana la urma?

@Seekme nu trebuia sa anunțați, dar de la update regulament trebuie. Deci trebuie sa anunțați, în legătură cu propunerea ma voi gândi la asta.

Nick: Rapier

Rank: 1

Propunere: Propun ca pentru parbriz spart sa se acorde amenda.

De ce as pune in practica propunerea ta?: In legislatie(cel putin in America) se sanctioneaza.

@Rapier Ar fi o idee buna, dar nu de noi depinde asta, am sa incerc sa le propun la admini asta, dar parbrizul este prat deoarece loveste masina, deci nu cred ca o sa aprobe, dar o sa incerc.

Nick: GeorgeAsr

Rank: 2

Propunere: Propun a sa se permita urmarirea /  omorarea persoanelor cu wamted fara drept de predare cu vehiculul personal pentru toate echipele de S.W.A.T doar intre orele de rob de top, asta insemnand 08:00-10:00 si 00:00 - 02:00

De ce as pune in practica propunerea ta?: S-ar face raportul mult mai usor, ar fi mai simplu ca la rob sa mergi  cu masina personala.

@Valad da, dar s-ar abuza mult de contra-sens, daca v-as da voie cu masina personala ati abuza de contra-sens din motivul ca mergeti dupa suspect, dar multi mi-au propus asta, deci o sa ma gandesc.

Propunere: Sa facu un topic " Mandat de perchezitionare HQ"

De ce as pune in practica propunerea ta?: Ar ajuta foarte mult sa combatem transportul de droguri. Unele hq-uri mai au drugs in ele. Si cele luate din hq respectiv sa fie puse in hq-ul nostru, pentru ca mai apoi sa le confiscam prin /confiscate, sau ceva.

Nick: Andrei

Rank: 2

Propunere: Propun ca odata ce ai capatat rank 2+ si te-ai transferat la echipa S.W.A.T sa poti avea dreptul sa te transfer inapoi la echipa Roads. 

De ce as pune in practica propunerea ta?: Pana pe la rank 3-4+, raportul in S.W.A.T mi se pare mai greu ca cel din Roads // Poate unii nu se acomodeaza si nu le place S.W.A.T si vor sa faca iar radar dar sa NU fie nevoiti sa faca mai multe puncte pe saptamana. Daca, la rank 2 in S.W.A.T vrei sa faci raportul din radar, trebuie sa faci 50 pct in loc de 30, cum era in Roads daca nu te-ai fi transferat

@Andrei RPG2 propunere respinsa. Cand iei rank 2 alegi swat sau roads. Din cate  observ pe tine nu te deranjează ca ești swat sau roads, te deranjeza raportul de 50 puncte? Acesta este raportul la toate departamentele. Cum toți ceilalți pot sa-l facă nu o sa schimb nimic acum.

Edited by Kristi72

Nick: .PuNNcT[SEXOS]

Rank: 6 (Assistant-Chief)

Propunere: Sa se faca un server de discord cu factiunea, ca sa putem interactiona mult mai usor cu membrii.

De ce as pune in practica propunerea ta?: Pai sa interctionam mult mai usor.

@zL PuNNcT SEXOS Propunere acceptata, doar in conditia in care tu administrezi toata treaba cu "server de discord"

Nick: Killerboy.[]

Rank: SFPD Captain(5)

Propunere: Dupa ora 12:00 noaptea sa fie Free Chat pe /d.

De ce as pune in practica propunerea ta?: Pai, parerea mea este ca propunerea ar trebui sa fie pusa in practica pentru ca va ajuta membri sa comunice cu ceilalti din alte departamente. In plus, SI-uri si companiile de Taxi au implementat pe [/tx] si [/sx] acest lucru. Sper sa te gandesti bine si poate cu putin noroc, sa adaugi asta.

@Killerboy propunere respinsa. PD-ul este o factiune mai serioasa decat Taxi si S.I.

Propunere: As propune sa de deschida un Topic : Activitati / Sedinte.

De ce as pune in practica propunerea ta?: Deoarece membrii de rank 3+ sa organizeze activitati in cadrul factiunii mai usor.

@Seekme propunere respinsa. Asta ar  însemna ca membri sa faca activitati când vor,  nu mi se pare ok. + Mulți sunt la școala, au teme meditații și nu au cum sa stea în fiecare saptamână la sedinte/activitati.

@Seekme Daca membrii de rank 3+ vor sa faca activitati trebuia doar sa trimita un pm la Kristi si de acolo o sa primeasca mai multe detalii.