Jump to content

Recomandare PC


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 3000 - 4000.
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): ----
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Nu, 1360x768 | HDMI
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nu.
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: PhotoShop, Visual Studio si Sony Vegas.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: CS;GO, GTA V, GTA SA.
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Nu.
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci) Vreau.
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): 1 - 2 saptamani
    1. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Nu
  10. Alte precizari: Bafta!
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Duntex said:
  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 3000 - 4000.
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): ----
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Nu, 1360x768 | HDMI
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nu.
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: PhotoShop, Visual Studio si Sony Vegas.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: CS;GO, GTA V, GTA SA.
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Nu.
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci) Vreau.
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): 1 - 2 saptamani
    1. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Nu
  10. Alte precizari: Bafta!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2713278/

Ps: am o senzatie ca esti d-ala de deschide topicuri de aiurea. Din ce-mi aduc aminte, in topicul "prezinta-ti pc-ul" aveai o configuratie bmb(i7, nebuneli)

Ps2: Am raspuns inainte lu' Bddr, nu apucat inca sa-ti inchida topicul.

 

 

Edited by Beizadeaua Risky
Link to comment
Share on other sites

Unde iti este PC-ul ala de 3000 de euro cu care te laudai si ma faceai saracie? Sau monitorul ala 12k, s-a transformat brusc in 1360x768? Eu ti-am repetat-o in nenumarate randuri ca vrei sa pari pe internet ceea ce nu esti si nu vei fi niciodata in viata reala. Ti-am si adus dovezi, insa n-ai recunoscut si ti-ai ascuns urmele, ca un lasi.

 

In alta ordine de idei, iti recomand wishlistul de mai jos. Este foarte putin peste buget, dar garantez ca merita si ca este 100% compatibil.

 http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2713394/

 

Deja ai primit 2 recomandari, best-buy'uri un bugetul tau, topicul se poate inchide. O seara faina!

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.