Jump to content

Forumul a fost actualizat. Informații probleme moderatori aici

BaxAndrei

BaxAndrei.Ro - Tutoriale, Resurse, Tech si multe altele.

Recommended Posts

Adresa: https://www.baxandrei.ro/

Tema site: In prim plan este dezvoltarea de noi scripturi PHP care sa fie utile webmasterilor incepatori, cat si dezvoltarea de platforme pentru utilizatori avansati, dar fara posibilitati. Un alt segment al acestui site sunt tutorialele din diverse artere, ca de exemplu: linux, php, javascript, html si lista poate continua. Site-ul are de asemenea si un CDN cu o varietate larga de librari si ustensile. O subartera, mai putin importanta este publicarea de articole ce solutioneaza anumite probleme de zi cu zi ce pot aparea in drumul utilizatorilor, administratorilor de sistem sau chiar webmasterilor. In principal, pe site se gasesc resurse web, tutoriale si articole ce prezinta rezolvarea unor probleme comune.

Alte Precizari: Oficial, site-ul a fost lansat pe data de 12.01.2016, desi, in trecut a rulat sub mai multe identitati (precum sudbomenii la gazduire gratuita pana sa achizitionez domeniu .ro) si pe diferite filiere (blog, site prezentare, s.a.m.d). Tot drumul pana aici a fost lung, si cu multe batai de cap, probleme si descurajari. Cu greu am reusit sa il aduc unde este astazi, dar a meritat si chiar ma bucur ca a ajuns aici. In sfarsit am reusit sa il transform incat sa fie util, sa imi placa si sa prinda la public. Totusi, desi nu are un public larg, iar site-ul se rezuma la cateva sute de utilizatori, sper ca in viitor sa ajunga foarte mare. Tot ce fac pe site este gratuit, iar reclamele nu exista, o fac de placere. Astept pe oricine pe site si sper sa va placa tot ce am postat pe el, iar daca de pe site lipseste ceva care totusi ati fi dorit sa se regaseasca nu ezitati sa folositi formularul de contact pentru orice sugestie sau chiar si pentru o propunere de script pe care sa il lansez publicului larg, o idee ori un script ce se poate sa va fie de folos. In prezent am doar cateva scripturi (cele vechi, inainte de domeniul .ro au fost pierdute din pacate) precum: Un manager php de parteneri; Un script PHP precum adfly; Script pentru verificare open-ports; script contorizare vizitatori unici per zi; Soft PHP asemanator cu random.org; Admin Panel si soft pentru banip in PHP; scripturi javascript detectare dispozitive mobile ori iframe sau chiar pentru afisarea unui element random dintr-o lista predefinita; script pentru incarcare fisiere pe site; script pentru contact php+html; resurse photoshop (stranse pe parcursul a mai multor ani de activitate); sistem de autentificare si multe altele. Sper ca nu am facut o descriere prea lunga, am incercat sa descriu cat mai pe scurt tot ce facem pe site. Haideti sa nu o mai lungim atat, sper sa va placa, sa vizitati site-ul si de ce nu, sa il distribuiti si sa va alaturati familiei noastre.  :-H

Edited by BaxAndrei
  • Like 1

Frumos, felicitari pentru munca depusa. 

Multumesc foarte mult pentru aprecierea aratata. Astept atat critici pozitive cat si negative, pe care le voi lua in considerare drept constructive :)

Hello

Imi place blog-ul am gasit multe articole folositoare. Am verificat daca am porturile deschise cu acel tool.

closed

Redeschis

Am dat un ochi pe acest site, ce sa zic?

Imi plac tutoriale si sunt folositoare. Ar fi super sa faci un forum gen pctroubleshooting.ro cu si despre ID / Web Develop / Progamming.

Un forum este in plan, dar in viitorul apropiat!

Un nou proiect a fost lansat pe site! Anume Platforma de Dedicatii v2.

Felicitari

17 hours ago, No Stress said:

bvv

14 hours ago, AIM Mihay said:

Felicitari

asta e ultimu avertisment pentru voi 2, daca o sa mai postati ceva de genu prin sectiunea mea, o sa fiti sanctionati

Un nou articol a fost adaugat pe blog. In noul articol va este prezentat cum putem seta portul 25565 pentru un server de minecraft care nu are acest port, ci are de exemplu 26756. Este ceva exact ca un URL redirect, doar ca pentru servere. Astept parerile voastre la sectiunea dedicata de pe articol sau aici.

Urmeaza un nou concurs pentru cei ce utilizeaza Platforma de Dedicatii, o sa postam un anunt in viitorul apropiat referitor la acest concurs pe pagina de facebook.

Este foarte frumos website-ul, se vede ca te pricep la webdesign. M-ar interesa sa stiu in ce limbaje ai realizat site-ul? 

Ca recomandare, nu prea am ce sa-ti spun, decat sa incerci la thumbnail-urile articolelor sa bagi un Blur pe fundal, asa se vede mai bine textul din fata si da si mai bine la ochi. =)

fiecare site pe care il fac este facut in php + html. Referitor la poza de thumbnail nu vreau sa ma complic, o poza simpla cu text si atat, prefer sa acord mai mult timp articolului in sine.

• Upvote 1

Topic Pinned

Si pentru cei interesati, BaxAndrei vinde gazduire web la un pret rezonabil si se merita

Bravo! Imi place tema site-ului si imi plac si tutorialele. Bafta in continuare!

Un nou tutorial a fost adaugat! "Cum ne facem propriul Manager de Servere" este un tutorial dedicat celor ce au mai multe servere de jocuri si doresc o solutie rapida si gratuita de gestionare a tuturor serverelor intr-un singur loc.

Un site foarte bun !

Felicitări.

Imi place tema, este foarte primitoare. Iar tutorialele sunt de bun augur ! Ai gasit un nou urmaritor !

Bravo si mult succes in continuare !

Un nou tutorial a fost adaugat! "Cum putem salva erorile JavaScript intr-un fisier exact cum salvam erorile PHP.".