Jump to content
Sign in to follow this  
CR3ATIVe

Ai nevoie de un sfat? Cere o recenzie!

Recommended Posts

Vrei sa cumperi un produs, sa mergi la un eveniment, sa vezi un film, sau orice altceva ce poate fi recenzat? Poti face o cerere in acest topic iar unul dintre moderatori te va ajuta daca are cunostiintele necesare despre acel produs/eveniment/etc scriind o recenzie.

Luati aminte ca recenziile sunt subiective si fiecare poate avea o parere diferita.

Model:

- Doresc o recenzie pentru:

- Denumire:

- Alte precizari?:

Nota:

• La "Doresc o recenzie pentru" se va completa cu una din urmatoarele: film, carte, eveniment, serviciu, produs, etc.
  • La "Denumire" se va trece numele filmului, cartii, evenimentului, s.a.m.d. pentru care doriti o recenzie.
  • La "Alte precizari" se vor face mentiuni suplimentare (daca e cazul).
Edited by ChRiSTiaN SoN
Imbunatatire aspect.

• Doresc o recenzie pentru: forum.b-zone.ro
  • Denumire: Un forum.
  • Alte precizari?: Sunt curios pentru un sondaj care-i rostul forumului daca n-ar exista SA:MP.

1 hour ago, Claudiu said:
  • Alte precizari?: Sunt curios pentru un sondaj care-i rostul forumului daca n-ar exista SA:MP.

Forumuri pentru comunitati de jocuri?

In ultima perioada apar din ce in ce mai multe comunitati de jocuri si aici nu e vorba doar de comunitatile de "SA:MP". Apar jocuri noi pe zi ce trece si multe dintre ele detin un forum adresat jucatorilor. Avand in vedere ca un forum reprezinta un site unde utilizatorii pot discuta in scris, acelasi scop il are si pentru comunitatile de jocuri.

Pe un forum pot aparea atat discutii importante cat si lucruri banale. Din pacate, de multe ori apar discutii care nu isi au rostul si oameni falsi, acesta este un dezavantaj al forumurilor in general, unii abuzand de 'mica anonimitate' oferita de aceste platforme.

Pentru B-Zone, la inceput, forumul a fost esential. Forumul era un inlocuitor al site-urilor RPG actuale, unde utilizatorii puteau sa isi discute problemele, sa efectueze tranzactii, sa faca reclamatii si nu numai. In momentul actual, daca discutam doar despre esenta jocului, forumul este folosit de utilizatori pentru a discuta, pentru a pune intrebari, de liderii pentru a face diverse anunturi in cadrul factiunilor pe care le conduc si pentru diverse evenimente sau anunturi. La nivel general, forumul este util comunitatii avand in vedere ca moderatorii pot discuta lucruri importante aici, chiar daca uneori apar neintelegeri. Exista categorii pe forum care nu au legatura cu jocurile oferite de comunitatea B-Zone, rostul acestora fiind de a oferi utilizatorilor o atmosfera placuta, prin varietatea domeniilor de discutie.

Mereu exista loc de mai bine si putem aduce mai multe informatii despre aceste platforme, momentan o sa ma rezum la ceea ce am prezentat.

Recomand tuturor persoanelor care se delecteaza prin jocuri video sa isi creeze un cont pe forumurile jocurilor respective si sa urmareasca noutatile si anunturile importante din cadrul jocului respectiv.

• Upvote 1

5 minutes ago, CR3ATIVe said:

Forumuri pentru comunitati de jocuri?

In ultima perioada apar din ce in ce mai multe comunitati de jocuri si aici nu e vorba doar de comunitatile de "SA:MP". Apar jocuri noi pe zi ce trece si multe dintre ele detin un forum adresat jucatorilor. Avand in vedere ca un forum reprezinta un site unde utilizatorii pot discuta in scris, acelasi scop il are si pentru comunitatile de jocuri.

Pe un forum pot aparea atat discutii importante cat si lucruri banale. Din pacate, de multe ori apar discutii care nu isi au rostul si oameni falsi, acesta este un dezavantaj al forumurilor in general, unii abuzand de 'mica anonimitate' oferita de aceste platforme.

Pentru B-Zone, la inceput, forumul a fost esential. Forumul era un inlocuitor al site-urilor RPG actuale, unde utilizatorii puteau sa isi discute problemele, sa efectueze tranzactii, sa faca reclamatii si nu numai. In momentul actual, daca discutam doar despre esenta jocului, forumul este folosit de utilizatori pentru a discuta, pentru a pune intrebari, de liderii pentru a face diverse anunturi in cadrul factiunilor pe care le conduc si pentru diverse evenimente sau anunturi. La nivel general, forumul este util comunitatii avand in vedere ca moderatorii pot discuta lucruri importante aici, chiar daca uneori apar neintelegeri. Exista categorii pe forum care nu au legatura cu jocurile oferite de comunitatea B-Zone, rostul acestora fiind de a oferi utilizatorilor o atmosfera placuta, prin varietatea domeniilor de discutie.

Mereu exista loc de mai bine si putem aduce mai multe informatii despre aceste platforme, momentan o sa ma rezum la ceea ce am prezentat.

Recomand tuturor persoanelor care se delecteaza prin jocuri video sa isi creeze un cont pe forumurile jocurilor respective si sa urmareasca noutatile si anunturile importante din cadrul jocului respectiv.

1 hour ago, Claudiu said:

10 minutes ago, Claudiu said:

Pentru comunitatea B-Zone, nu ar avea rost in momentul de fata, cum am zis, un forum ofera posibilitatea utilizatorilor de a discuta in scris. Forum b-zone fara SAMP ar fi doar un forum. Cred ca era destul de clar asta din definitia termenului de 'forum' pentru internet. 

Edited by CR3ATIVe
  • Upvote 1

21 minutes ago, CR3ATIVe said:

Pentru comunitatea B-Zone, nu ar avea rost in momentul de fata, cum am zis, un forum ofera posibilitatea utilizatorilor de a discuta in scris. Forum b-zone fara SAMP ar fi doar un forum. Cred ca era destul de clar asta din definitia termenului de 'forum' pentru internet. 

Deci fara SA:MP forumul asta ar fi inutil. Asha. Asta zic si eu.

5 hours ago, Claudiu said:

Deci fara SA:MP forumul asta ar fi inutil. Asha. Asta zic si eu.

Nu, formului este esenta comunitatii si prin existenta lui putem afla foarte multe informatii, comenta, scrie, descarca. Pentru Forumul B-Zone serverele de samp sunt doar o sucursala. Practic serverele RPG au nevoie de forum [in unele cazuri]. Forumul prezinta o multitudine de subforumuri utile, ajutatoare sau mai putin utile, care poti invata ceva.  Forumul B-Zone uneste miii de persoane cu diferite activitati intr-una singura.

On 23.06.2017 at 7:01 AM, ChRiSTiaN SoN said:

Nu, formului este esenta comunitatii si prin existenta lui putem afla foarte multe informatii, comenta, scrie, descarca. Pentru Forumul B-Zone serverele de samp sunt doar o sucursala. Practic serverele RPG au nevoie de forum [in unele cazuri]. Forumul prezinta o multitudine de subforumuri utile, ajutatoare sau mai putin utile, care poti invata ceva.  Forumul B-Zone uneste miii de persoane cu diferite activitati intr-una singura.

Şi până la urmă acei oameni care sunt uniți de forum tot la secțiunile de samp sunt uniți

On 24.06.2017 at 9:11 PM, LEET said:

Şi până la urmă acei oameni care sunt uniți de forum tot la secțiunile de samp sunt uniți

Fiecare cu gusturile lui.

Doresc o recenzie:film full

Denumire: mr bean in vacanță

Alte precizări?:vreau sa vad tot filmul

Edited by Alex Neymar

2 hours ago, Alex Neymar said:

Doresc o recenzie:film full

Denumire: mr bean in vacanță

Alte precizări?:vreau sa vad tot filmul

Nu pot veni cu o recenzie pentru ca nu am vazut tot filmul. Stiu ca este o comedie buna deoarece am vazut cateva secvente acum multi ani la televizor. Alegerea iti apartine. Poti astepta insa raspunsul colegilor mei, poate ei au vizionat filmul si pot veni cu o recenzie.

Edited by CR3ATIVe

- Doresc o recenzie pentru: Un telefon.

- Denumire: Huawei P10 Lite.

- Alte precizari?: Vreau câteva păreri de la cineva experimentat.

• Doresc o recenzie pentru: Airbus A320 NEO
  • Denumire: Un avion, doresc sa mi-l cumpar si as vrea o parere de la cineva experimentat.
  • Alte precizari?: Va rog cat se poate mai repede, ca sa ma decid intre B737 MAX si asta, repede foc!

On 06.01.2018 at 0:59 AM, Mikey said:

- Doresc o recenzie pentru: Un telefon.

- Denumire: Huawei P10 Lite.

- Alte precizari?: Vreau câteva păreri de la cineva experimentat.

@Mikey

- Doresc o recenzie pentru: Apă minerală.

- Denumire: Apă minerală Borsec 0.5l

- Alte precizari?: -

-Doresc o recenzie pentru: un telefon.

- Denumire: OnePlus 5T

- Alte precizari?: Doresc cateva pareri.

On 17.01.2018 at 9:26 PM, Winchester said:

- Doresc o recenzie pentru: Apă minerală.

- Denumire: Apă minerală Borsec 0.5l

- Alte precizari?: -

Bautura cu care-mi surprind ficatul ocazional.

Merita incercata.

Recomand persoanelor care vor senzatii tari.

7 hours ago, PCR Hector said:

-Doresc o recenzie pentru: un telefon.

- Denumire: OnePlus 5T

- Alte precizari?: Doresc cateva pareri.

Nu am telefonul pentru care doresti o recenzie. Te pot ajuta in schimb cu o comparare dintre OnePlus, IphoneX si S8 facuta pe emag.

Pare un telefon foarte bun, depinde cum se comporta. Vad ca are voturi foarte bune pe mai multe siteuri si comentarii pozitive. Avand in vedere specificatiile si pretul, eu ti-l recomand.

Daca are un coleg de-al meu o alta parere si mai multe cunostiinte il rog sa iti raspunda.

https://www.emag.ro/compare/DP094NBBM,D1XVG7BBM,DD6ZJHBBM/

• Like 1
  • Thanks 1

- Doresc o recenzie pentru: Un telefon

- Denumire: Huawei P10

- Alte precizari?: Doresc sa imi achizitonez un nou telefon si nu stiu ce, cred ca acesta este unul potrivit, astept parerea voastra!

- Doresc o recenzie pentru: Un telefon

- Denumire: Samsung Galaxy A5 2017

- Alte precizari?: Doresc sa imi achizitonez un nou telefon si nu stiu ce, cred ca acesta este unul potrivit, astept parerea voastra!

- Doresc o recenzie pentru: telefon

- Denumire: iPhone 6s

- Alte precizari?: Cu ce este in + fata de iPhone 6, avantaje, etc.

On 2/24/2018 at 12:16 AM, FreeSpirit said:

- Doresc o recenzie pentru: telefon

- Denumire: iPhone 6s

- Alte precizari?: Cu ce este in + fata de iPhone 6, avantaje, etc.

Mâine voi posta această recenzie.