SAMPCAC 0.7.0 Anticheat adăugat pentru serverele de sa-mp. Detalii aici.

Reduceri de Black Friday. Detalii aici.

Welcome to B-Zone Community

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more!

This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
ChristianS

Review: Smart N8

16 posts in this topic

Smart N8 

• Smart N8 este fabricat de către Alcatel și l-aș considera ceva cam scump raportat la specificații hardware aduse la pachet. Camera principală de 13 Megapixeli și cea frontală de 5 Megapixeli. Capacitatea acumulatorului și procesorul îl trag puțin în jos. Are doar 2400 mAh si 8mm grosime.

•  Procesorul este tip quad-core de 1.25 GHz, 1.5 GB RAM, 16 GB spațiu . Display- ul este de 5 inch Hd. 

Ca oricare alt smartphone performant, viteza de internet este la 4G, merge si 3G pentru un dowload pot zice destul de bun si rapid.

Ruleaza pe Android 7.0 ultima generatie, si poate rula cele mai bune si dure aplicatii si jocuri. 

Are incorporat finger-print, si poate fi deblocat ca oricare alt smartphone prin pin, glisare, deblocare simpla. 

• Un avantaj al acestui minunat telefon este grosimea foarte mica si greutatea pe care  acesta o detine.
  • Un dezavantaj al acestul telefon o prezinta slaba capacitate a baterie, poate dura intre 5-8 ore [non-stop].Vodafone-Smart-N8-630x267.png

Nu am astfel de telefon performant, dar singurul lucru pe care optez la un telefon este cel de a-ti face treaba.

0

Conexiune  4G, 3G, 16 GB, ultima versiune de android, pret accesibil, este un telefon destul de bun si destul de elegant pot zice.

RECOMAND

0

5 minutes ago, Jackson Brooklyn said:

Conexiune  4G, 3G, 16 GB, ultima versiune de android, pret accesibil, este un telefon destul de bun si destul de elegant pot zice.

Un telefon care dupa parerea mea isi merita banii, singurul defect cum l-am mai spus este slaba putere a bateriei.

0

Just now, ChRiSTiaN SoN said:

Un telefon care dupa parerea mea isi merita banii, singurul defect cum l-am mai spus este slaba putere a bateriei.

Daca lucrrezi la birou, nu ai in gand problema asta :) mereu o sa ai o priza la tine, un USB sau un  power bank, o baterie externa.

Isi face treaba, are cel mai bun procentaj calitate / pret.

1

Posted (edited)

On 23.06.2017 at 11:41 PM, Jackson Brooklyn said:

Daca lucrrezi la birou, nu ai in gand problema asta :) mereu o sa ai o priza la tine, un USB sau un  power bank, o baterie externa.

Isi face treaba, are cel mai bun procentaj calitate / pret.

120 euro pt 1.5gb ram, un rahat de Mediatek, 2400mah si tu zici ca are cel mai bun raport calitate / pret? 

Ia uite, la pret asemanator https://www.quickmobile.ro/telefoane/telefoane-mobile/xiaomi-redmi-4x-dual-sim-16gb-lte-4g-negru-158611

2gb ram, baterie de 4100mah, snapdragon 435, carcasa metalica, senzor amprenta. Si macar stii ca iei de la un brand chinezesc de calitate, care a fost locul 3 in lume la vanzari iar acum inca e in top 5.

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
1

16 minutes ago, BadDriver aka Roberts ENBs said:

120 euro pt 1.5gb ram, un rahat de Mediatek, 2400mah si tu zici ca are cel mai bun raport calitate / pret? 

Ia uite, la pret asemanator https://www.quickmobile.ro/telefoane/telefoane-mobile/xiaomi-redmi-4x-dual-sim-16gb-lte-4g-negru-158611

2gb ram, baterie de 4100mah, snapdragon 435, carcasa metalica, senzor amprenta. Si macar stii ca iei de la un brand chinezesc de calitate, care a fost locul 3 in lume la vanzari iar acum inca e in top 5.

Prietene, nu stiu unde vezi tu 120 euro, dar daca tie iti place sa dai banii aiurea pt. ca vrei tu Smart N8 si vrei sa ai cartela de la Digi, e problema ta, eu sincer as alege treaba asta: 

https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/vodafone-smart-n8-auriu

0 euro cu abonament, fara, da e 119, dar nu a zis nimeni ca il iei fara :)))

0

22 minutes ago, Jackson Brooklyn said:

Prietene, nu stiu unde vezi tu 120 euro, dar daca tie iti place sa dai banii aiurea pt. ca vrei tu Smart N8 si vrei sa ai cartela de la Digi, e problema ta, eu sincer as alege treaba asta: 

https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/vodafone-smart-n8-auriu

0 euro cu abonament, fara, da e 119, dar nu a zis nimeni ca il iei fara :)))

Prietene, vezi ca nu suntem prieteni. Daca tu crezi ca primesti telefoul gratis la abonament, asta e. Telefonul este inclus in pretul abonamentului, deci este normal sa vorbim despre pretul intreg.

0

25 minutes ago, BadDriver aka Roberts ENBs said:

Prietene, vezi ca nu suntem prieteni. Daca tu crezi ca primesti telefoul gratis la abonament, asta e. Telefonul este inclus in pretul abonamentului, deci este normal sa vorbim despre pretul intreg.

Tu faci contract pe 1 an la abonamen, platesti 8 euro ori 12 luni, 8x12 e 96, cu muuult mai putin decat platesti tu telefonul la pret intreg :).

Eu zic sa incetezi cu comentariile aiurea ca vrei tu sa demonstrezi ca tu esti king kong, stai parcat acolo in spate in banca ta.

0

Posted (edited)

6 minutes ago, Jackson Brooklyn said:

Tu faci contract pe 1 an la abonamen, platesti 8 euro ori 12 luni, 8x12 e 96, cu muuult mai putin decat platesti tu telefonul la pret intreg :).

Eu zic sa incetezi cu comentariile aiurea ca vrei tu sa demonstrezi ca tu esti king kong, stai parcat acolo in spate in banca ta.

Nu e niciun comentariu aiurea, voi sunteti cei care postati doar de dragul de a strange posturi, fara sa aduceti niciun argument plauzibil afirmatiilor spuse.

Pentru a lua telefonul ala "gratis", trebuie sa faci abonament de 13 euro pe 24 de luni. Iar in astia 13 euro, ai 2gb de internet, pe care ii consumi intr-o zi cu youtube si cu waze.

Apropo, cu "stai parcat acolo in banca ta" te poti exprima doar persoanelor ce iti sunt inferioare, e gresita expresia in contextul asta. Ti-am demonstrat si in trecut de ce.

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
2

Eu unul susțin ce zice @@BadDriver aka Roberts ENBs pentru că și eu folosesc telefon de la Xiaomi, mai precis Redmi Note 3, și sunt foarte mulțumit de el.

0

As aprecia daca incetati cu exprimari care instiga la un conflict. Argumentati-va parerile si atat.

0

"Ruleaza pe Android 7.0 ultima generatie, si poate rula cele mai bune si dure aplicatii si jocuri. " - ma indoiesc.

"Un dezavantaj al acestul telefon o prezinta slaba capacitate a baterie, poate dura intre 5-8 ore [non-stop]." - formularea lasa de dorit, daca ai 5-8 ore de always on display/zi, e bomba.

Ala... Vodafone Smart N8 nu cumva e blocat pe reteaua lor? Adica dai 312 euro pe telefon (13x24=312), abonamentul Vodafone Red 13 (la care primesti tel. gratis) fiind... 13 euro.

Review-ul in opinia mea lasa de dorit...

"Nu am astfel de telefon performant, dar singurul lucru pe care optez la un telefon este cel de a-ti face treaba." - e smart phone, da, este inteligent ca altfel nu era smart phone, dar performant chiar nu pot spune ca este, e la entry level... "a-ti face treaba", pentru asta poti sa-ti iei un telefon mult mai vechi care in prezent merge doar pe SMS si voce, ca la urma urmei aia e baza telefonului, sa suni si sa poti fi sunat, sa dai mesaje si sa poti primi mesaje, nu ai astea si ai o tableta, nu?

Nu vad o sursa prin "review" deci incep sa ma intreb daca nu cumva a fost rezumat de prin alte parti sau daca a fost facut sa fie, este bun dar nu este bun... mai degraba-i faceai o analiza SWOT si gata.

2

Prea conturate punctele forte ale acestui telefon, dar ma indoiesc de performantele acestuia pentru ca in ziua de azi, rar gasesti un telefon bun. Legat de baterie, nu trebuie sa va faceti griji, toate telefoanele mai devreme sau mai tarziu intampina astfel de probleme. Raportul calitate-pret este unul accesibil si cum au spus si altii, daca esti intr-un spatiu inchis, poti sa-ti faci treaba linistit cu el.

0

Foarte drăguț telefon, îmi place desing-ul este perfect. Un telefon bun, recomand. 

0

E frumos ca si design, dar tot mai bun e SAMSUNG-ul, parerea mea. =))

0

Topic Closed

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0