Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Numar playeri B-Zone


Recommended Posts

Buna seara. M-am gandit mai mult la situatia de pe server, cand inainte, acum cateva luni eram 1000/1000 si nici macar nu era perioada de vara. De ce a fost implementat sistemul cu orele? Fiindca STAFF-ul a considerat ca sunt multi incepatori care fac ore multe pe luna si n-au o sansa in factiune. Dar acum, cand s-a implentat regula asta, de ce nu exista acei incepatori care isi dedica timpul sa intre intr-o factiune? Fiindca un jucator nou se lasa de azi pe maine, nu ai nici o siguranta in el, in jucatorii vechi era o siguranta, aduceau o prestanta serverului si incuraju alti prieteni "incepatori" sa se apuce de server cu o alta dedicare. Nu realizati ca impunerea celor 20 de ore pentru un jucator ca sa intre intr-o mafie a adus o mafie sa aiba peste 20 de locuri libere? De ce nu putem reveni la sistemul normal? Sa nu mai existe o obligatie sa joci, sa fie un joc liber, sa fim ca inainte, multi playeri care se joaca din placere fara nici macar o obligatie, multi player care-si doresc sa joace jocul asta din placere? Mai bine raman maxim 700 de playeri pentru "pomana" zilnic sau avem un server care prospera zilnic si atrage noi jucatori?

 

 

Ramane la decizia voastra. Un +1 ar fi de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, South Alexandru said:

ASA E BAA SA MOR EU

ESTI UN DESTEPT

UN INTELECTUAL

UN BOSS

UN SMECHER

UN INTELIGENT

UN BAIAT CU CAPUL PE UMERI

UN BASTAN 

MOR

 

De unde cacat faci rost in fiecare zi de inca 1-2 kk pentru evenimente?!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca toata lumea stie de deschiderea celor noi 3 servere de pe comunitatile "Rivale", atunci cand s-au deschis numarul jucatorilor de pe b-zone a inceput sa scada putin iar voi v-ati gandit ca daca implementati sistemul cu 20h jucate sa aplici intr-un gang si 10 pentru pasnice si departamente o sa tinei playerii legati de comunitate.Majoritatea jucatorilor s-au lasat iar serverele au inceput sa scada drastic de cand s-a implementatat aceasta regula, multi se reapuca de joc doar sa intre in gang-uri si nu au chef sa joace 20 ore jucate pentru a aplica intr-un gang, asa ca se lasa iar, la fel si cea cu minim 20 ore jucate pe luna pentru a nu fii dat afara dintr-o factiune, o regula care nu isi are rostul. Toata lumea vrea sa joace acest joc de placere, nu sa se gandesca ca suntem in 28-29 si nu are 20 ore jucate luna asta si il demite din factiune sau ia rank down. Sper ca aceasta regula sa fie eliminata.

Link to comment
Share on other sites

Sserver-ul a inceput sa scada de cand s-au bagat reguli aiurea, de cand nu s-a mai bagat nimic nou pe joc sau macar sa se repare cel vechi, doar reguli pentru a tine "stransi" jucatorii pe comunitate. Multi nici nu vor sa se apuce de asta cand aud ca trebuie sa joace ore intregi pentru a nu fi dat afara din ceva in care ai muncit sa ajungi. Multi intrau si stateau pe server doar pt ca erau r4-5 intr-o factiune si faceau rapkrt de placere, acum cei de r5 eaca deoarece nu au timp de asa ceva. 

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa intervin, dar pot sa-mi spun parerea despre situatia aceasta deoarece m-am intors din periaoda in care la ora 18.00 ma rugam sa gasesc  loc, acum observ ca la bonusul de 700, m-am bucurat de parca mi-ar fii dat bani in realitate. Sincer ceva undeva a fost un complet esec, si consider ca regula cu orele este una din probleme, nu spun ca este exact sursa problemei, dar putem scoate  aceasta regula si vom vedea daca se poate sau nu sa revenim la ceea ce am fost odata. Nu cred ca dupa o perioada de 2 anii daca nu ma insel de 1000 constant , sa ajungem la o perioada in care 700 inseamna "INBUNATATIRE" .  

Link to comment
Share on other sites

Acum aproape 3 ani cand m-am apucat eu si cativa prieteni era 950/1000 constant si chiar de multe ori erau 1000/1000 seara,erau sisteme bune care de altfel sunt si acum, erau jucatori incepatori care au ajuns persoane destul de importante acum, atunci ma jucam 4-5 ore pe zi din placere, nu stiam cum sa intru in factiune sau dastea' dar de un an au incepun unele update-uri proaste... Daca ar fi scos updateul cu orele jucate si regula cu 10-20 jucate pe luna pt factiune cred ca v-om creste cu minim 100 de playeri pe fiecare server. Un alt factor pe care l-am observat sunt youtuberii, acum 2-3 ani erau mult mai multi youtuberi pe comunitate si erau mai cunoscuti cum ar fi Andy care nu prea stia sa joace dar aducea playeri destul de multi, maceoo si Mazoku pe care ii respect foarte mult dar acum mai sunt putini youtuberi cu peste 2k subs si din pacate si MadoXxX s-a lasat de Samp...

Cred ca toti stim ca nu putem readuce comunitatea la 1000/1000 pe aproape toate serverele dar macar sa fim iar top 1 Romania.

Link to comment
Share on other sites

Ei cred ca este vina staff-ului mai mult , plus ca au aparut destul de multe comunitati noi iar playerii s au dus si pe acolo. Eu cred ca trebuie sa vina un sistem anti-cheat si apoi vor mai creste si playerii.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca aceste topicuri facute ca sa vada ca acele ore nu ajuta cu nimic,din contra scad drastic numarul jucatorilor,sa ajute cu ceva si sa nu mai fie nevoie sa joci 10-20h pe luna ca sa aplici intr-o factiune

Link to comment
Share on other sites

  • robica locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.