Jump to content

News Reporters - Învoiri ședințe & activități / Meetings & activities consent request

Kip
 Share

Recommended Posts

22px-Flag_of_Romania.svg.png
Înainte de a posta în acest topic aveți obligația de a cunoaște Regulamentul Forumului.
Doar membrii facțiunii au dreptul de a posta în acest topic.
În acest topic puteți face o cerere de învoire în cazul în care nu puteți ajunge la o activitate obligatorie anunțată.
Cererile se fac în intervalul de timp hotărât de lider. Cine nu se conformează riscă să primească Faction Warn.
Membrii au obligația de a respecta modelul de postare pentru ca cererile să fie analizate și acceptate corect de către lider.
Subliderii și adminii sunt învoiți automat de la ședinte și activități.
Membrii nu au dreptul să facă învoiri la activitați consecutive. Spre exemplu, dacă un reporter se învoiește pentru târgul din acest weekend, nu are voie să se învoiască și pentru târgul de weekendul viitor.
Sancțiunile oferite pentru întârziere sunt următoarele:
      ↝ întârziere de până la 10 minute: nimic;
      ↝ întârziere între 10 și 20 de minute: Avertisment Verbal;
      ↝ întârziere între 20 și 30 de minute: Avertisment Verbal + amendă 50.000$;
      ↝ întârziere de peste 30 de minute: Faction Warn.
NOTĂ: o activitate cu prezență obligatorie la care se aplică aceste sancțiuni trebuie să țină între 40 și 60 de minute!
Greșelile minore care pot apărea în momentul în care depuneți o învoire (rangul deținut, de exemplu) nu o să se sancționeze din prima cu respingerea învoirii. 
      ↝ Prima abatere: mustrare verbală;
      ↝ A doua abatere: Avertisment Verbal;
      ↝ A treia abatere: Faction Warn.

Model de postare:
- Nume:
- Rank:
- Data evenimentului la care mă învoiesc:
- Motiv:

- Alte precizări:

23px-Flag_of_the_United_States.svg.png

Before posting on this topic, you must know the rules of the Forum.
Only members of the faction have the right to post on this topic.
In this topic you can make a submission request if you can not reach a mandatory activity announced.
Requests are made within the time frame decided by the leader. Who does not comply with the risk of receiving FW.
Members have the obligation to adhere to the posting model so that requests are properly analyzed and accepted by the leader.
Sub-leaders, admins and helper are automatically summoned from meetings and activities.

Members are not allowed to make referrals to consecutive activities. For example, if a reporter returns for this weekend's fair, he is not allowed to return for the next weekend's fair.

The Punishments regarding the members who are late at activites are: 

↝ less than 10 minutes late: nothing;

↝ between 10 and 20 minutes late: Verbal Warning;

↝ between 20 and 30 minutes late: Verbal Warning and 50.000$ fine;

↝ more than 30 minutes late: Faction Warn.

P.S: a mandatory activity to which these punishments are applied must take between 40 and 60 minutes!

Minor mistakes that can occur when you submit a activity pass (rank, for example) will not be punished with rejected pass.

↝ First offense: verbal reprimand;

↝ Second offense: Verbal Warning;

↝ Third offense: Faction Warn.

Posting model:

- Name:
- Rank:
- Date of the event to which I send:
- Reason:
- Other specifications:

Edited by Alucard ToV
Update invoire helperi

Nick: Micky

Rank: 2

Motiv: am luat ban 5 zile de la unu din tattaglia ca cik fac DM in safe zone

Alte precizari: g3n3r4l l-a omorat pe f33styler si ne-a distrus si vanu iar eu mi-am luat un deagle si l-am impuscat si am luat ban | nu e corect :(

Nick: dmxpisco

Rank: 1

Motiv: Calcu meu e la iasi si nu am d p ce sa intru!:D o sa mai intru d p laptopu lu tata...dar nu pot sa intru si in joc! ms

Alte precizari: MS

Nick:Endur0_03

Rank:1

Motiv:Merg la campionatul national de lupte!! si sar putea sa ajung acasa duminica sau vinderi seaRA si nu cred ca pot ajunge pa sedinta

Alte precizari:Scuze pentru apsenta! :-< chiar as vrea sa vin! dar nu pot!!

Nick: Pad_Vlad

Rank: 1

Motiv: Pai motivul este asa ba am net ba nu am pentru ca cei de la RDS tot lucreaza ca sa ne bage fibra optica la mai multi la case si azi nu am avut deloc net aproape si am intrat acum de vreo 3-4 ore am mai patit asta de mai multe ori si i-am si sunat si o spus ca sa asteptam ca au treaba si ca lucreaza ca sa baga fibra optica si la case si sa ne bage si canale noi la TVS ac nu prea imi mai merg toate canalele.

Alte precizari: Sper sa ma scuzati dar nu e sigur ca nu voi putea fii online.

Nick: Micky

Rank: 4

Motiv: Vechea problema cu netu care s-ar putea rezolva abia luni (asha mi-a spus ala cu netu) :((

Alte precizari: Multumesc, sper sa ma intelegeti si imi cer scuze inca odata ca nu pot ajunge la sedinta

Nick: dbkalyy

Rank: 2

Motiv: Plec cu amicii la un concert , vin astia , connect-r,alex,smiley, deci nu pot sa lipsesc.

Alte precizari: Multumesc , si imi pare rau ca nu pot ajunge nici la aceasta sedinta.. Scuze pentru neplacerile cauzate.

• psoN changed the title to Învoiri ședințe & activități / Meetings & activities consent request
  • Maty SAN locked this topic
  • Maty SAN unlocked this topic