Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Intrebare bicicleta electrica


RealDreams
 Share

Recommended Posts

 

Salut, vă rog să mă scuzați dacă postez greșit nu prea am folosit forumul și nu am găsit ceva de biciclete sau biciclete electrice. Problema stă în felul următor acum câteva zile am cumpărat de pe un site o bicicletă electrică (ZT-09) și scrie foarte clar atât pe site cât și în declarația care a venit de la distribuitor că e bicicletă electrică și nu moped, deci nu necesită permis, înmatriculare sau înscriere la primărie. Cu toate astea am fost oprit aseară de poliție și mi-au cerut datele și să mă prezint la secție. Ce pot păți? E drept am încălcat o regulă că nu am avut vesta și casca (le-am uitat acasă), dar în rest nu știu ce am greșit, e chiar atât de grav? O amendă mergea zic eu.. nici nu au stat să asculte că e bicicletă direct datele și la secție. Vă mulțumesc frumos. Am auzit că numai pot da de permis, dar e absurd că nu necesită nimic e bicicletă...

Link to comment
Share on other sites

Dacă scrie că nu trebuie permis, încearcă să ai mereu la tine o dovadă iar când te opresc, bang le bagi foaia în față. Îți putea da amendă că nu ai echipament corespunzător, dar nimic mai mult. Dar, o dată ce circuli pe drumurile publice eu zic că trebuie să ai ceva acte să dovedești care e treaba cu ea, orice vehicul ce circulă pe drumul public trebuie să fie înamtriculat din ce știu, poate ăsta e caz special. Mai întreabă pe alte site-uri sau forumuri și vezi ce spun și ei, sincer e prima dată când aud acest lucru și când aud pe cineva cu bicicletă electrică. Dar dacă autovehiculul se prezintă sub forma unei biciclete, nu îți trebuie permis sau acte.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.