Jump to content

Sistem Ajutor Financiar


Kelton
 Share

Ajutor Financiar  

301 members have voted

  1. 1. Ati dori adaugarea unui sistem de ajutor financiar pentru bizuri/case?


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Remuss69 said:

Se va face mult abuz.

 

N-ai cum sa faci abuz, reciteste topicul. Esti limitat de ipoteca proprietatii. Iei imprumut 1,000,000, nu o poti vinde sub 1,000,000. Indiferent cate conturi secundare ai avea, samd.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marik ZMR said:

4WD președinte!

Nu a lasat nimic maro la locul atacat, no? 

2 hours ago, Marik ZMR said:

Ți se pare că am lins în fund sau ceva de genul?

 

nu tu

Edited by Nicuu
Link to comment
Share on other sites

Deja se vorbeste mult si prost si s-a deviat foarte mult de la subiectul topicului. De la aberatii cu playeri de level 5 care o sa aiba CNN-ul (care este de level 35) pana la codurile din mafii. Si inca ceva, NU AVETI CUM SA FRAUDATI SISTEMUL deoarece NU PUTETI VINDE CASA SAU BIZ-UL SUB PRETUL PE CARE L-ATI IMPRUMUTAT, de exemplu: te-ai imprumutat cu 2kk si ai cumparat un biz cu 20kk, pretul cel mai mic cu care poti da biz-ul este de 2kk (acesti bani vor merge inapoi la banca, cu sau fara dobanda, acest fapt se stabileste daca aveti sau nu cont premium). Si ganditi-va ca banca va poate imprumuta cu 25% din valoarea reala, totala cum vreti voi s-o luati, nu se va imbogati nimeni peste noapte cu ajutorul acestui sistem.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vlad S4F said:

Claudiu, mai taci dracu. Te crezi asa mare si destept. Zici ca tu ai inventat curentul.

 

Nu e cazul sa-ti versi frustrarile de copil lipsit de viata sociala intr-un topic pe un joc din 2004, dar hai, fie ca tine. Esti proasta rau.

Link to comment
Share on other sites

Tot sa fie mai multi mai multi bani in loc sa facem ceva sa mai scoatem din ei noi tot sa crestem in bani, inainte un infernus valora ogramada acum il are si unu de la trucker sau farmer  sa fim seriosi uitati va la ce s a ajuns .

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, iLIVE said:

Tot sa fie mai multi mai multi bani in loc sa facem ceva sa mai scoatem din ei noi tot sa crestem in bani, inainte un infernus valora ogramada acum il are si unu de la trucker sau farmer  sa fim seriosi uitati va la ce s a ajuns .

 

Nu vreau sa fiu irascibil dar care-i legatura cu propunerea? Nu-ti da nimeni bani, te imprumuta. Orice imprumut trebuie si rambursat, inclusiv cu dobanda de la caz la caz. 

 

Sa inteleg ca te deranjeaza faptul ca multa lume are Infernus/samd.? Ai semnatura si avatar cu Cristiano Ronaldo cand sta in avionul lui personal, esti de acord ca doar EL sa aiba asa ceva? Tu nu meriti?

E ok, nu e nevoie sa-mi raspunzi. E un fapt divers.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Claudiu said:

 

Nu vreau sa fiu irascibil dar care-i legatura cu propunerea? Nu-ti da nimeni bani, te imprumuta. Orice imprumut trebuie si rambursat, inclusiv cu dobanda de la caz la caz. 

 

Sa inteleg ca te deranjeaza faptul ca multa lume are Infernus/samd.? Ai semnatura si avatar cu Cristiano Ronaldo cand sta in avionul lui personal, esti de acord ca doar EL sa aiba asa ceva? Tu nu meriti?

E ok, nu e nevoie sa-mi raspunzi. E un fapt divers.

Vad ca esti cam frustrat sa inteleg ca tu ai facut propunerea , inainte nici nu existau atatia bani cat are un jucator la momentul actual, nu are nici o legatura semnatura mea sau avatarul cu ce e pe server.

 

Link to comment
Share on other sites

Decat sa faceti sistemu asta mai bine mai faceti cateva job-uri care sa ii atraga pe playeri sa munceasca, doar asa vor sta playeri pe server.

Cautati sa faceti ceva pt ca a'ti scazut destul de mult si o sa mai tot scadeti.

Succes la playeri

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur sa aud asta... am propus ceva de genul prin 2012 si nu a fost acceptat.... bravo este un update bestial pentru server. Nu ar strica si imprumuturi de nevoi personale cu ipoteca. Am un palat evaluat la 10kk sa pot impruma maxim 10kk pe un numar de rate.... nu achit la timp -> palatul iese la licitatie -> banca primeste banii din licitatie  .. iese pe + e profitul bancii, iese pe - este paguba bancii. Imprumuturile sa nu se faca manual, eventual si un birou de credit ar fi ok... bazat pe rambursarea creditului -> ok ... lichidarea ipotecii -> rau platnic

11 hours ago, Silviuuu said:

Decat sa faceti sistemu asta mai bine mai faceti cateva job-uri care sa ii atraga pe playeri sa munceasca, doar asa vor sta playeri pe server.

Cautati sa faceti ceva pt ca a'ti scazut destul de mult si o sa mai tot scadeti.

Succes la playeri

Questuri zilnnice ar fi ok...

 

Joc pe comunitatea asta din 2010 si joc de placere... acum muncesc, am familie... joc 1-2 ore odata la 2-3 zile e clar nu pot intra in factiune.... dar daca as avea questuri zilnice as avea un scop asa doar sa intru sa fac 2 curse cu tirul e pierdere de timp

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Petrisor2016 said:

Ma bucur sa aud asta... am propus ceva de genul prin 2012 si nu a fost acceptat.... bravo este un update bestial pentru server. Nu ar strica si imprumuturi de nevoi personale cu ipoteca. Am un palat evaluat la 10kk sa pot impruma maxim 10kk pe un numar de rate.... nu achit la timp -> palatul iese la licitatie -> banca primeste banii din licitatie  .. iese pe + e profitul bancii, iese pe - este paguba bancii. Imprumuturile sa nu se faca manual, eventual si un birou de credit ar fi ok... bazat pe rambursarea creditului -> ok ... lichidarea ipotecii -> rau platnic

Questuri zilnnice ar fi ok...

 

Joc pe comunitatea asta din 2010 si joc de placere... acum muncesc, am familie... joc 1-2 ore odata la 2-3 zile e clar nu pot intra in factiune.... dar daca as avea questuri zilnice as avea un scop asa doar sa intru sa fac 2 curse cu tirul e pierdere de timp

 

Astept de ceva vreme sa vina cineva si cu ceva text mai gandit. 

 

Imprumuturile personale nu ar ajuta economia firmei Bizon, cu alte cuvinte daca lumea ar avea prea usor acces la bani vanzarile ar scadea. Daca te gandesti la ceva si cu gold in cazul asta, spre exemplu cum am scris in aceasta propunere, gen minim 6 luni premium pentru imprumut, sau sa-ti creasca credit rating-ul (imprumut mai mare) in functie de balanta/istoricul goldului, ar fi prost pentru marketing. Mari probleme cu p2w.

 

Legat de ipoteca, se aplica ce am scris mai sus plus, cine iti garanteaza ca palatul o sa se vanda cu banii la care a fost evaluat? Indiferent ca incepi licitatia de la suma evaluata sau nu, n-ai nicio garantie. Desigur, s-ar putea gasi alte solutii, spre exemplu sa incepi licitatia de la $2,000,000 (estimarea fiind $10,000,000) si sa incerci sa-l ridici pana la valoarea lui reala, iaaar daca nu ajunge acolo, in functie de credit rating-ul fiecaruia sa-l poti cumpara cu mai putin. Gen daca ai credit rating AAA sa-l poti lua cu $5,000,000 si sa platesti diferenta in rate, daca ai credit rating AAA+ sa-l poti achizitiona cu $3,000,000 si restul in rate. Desigur, sumele astea s-ar calcula cumulativ cu licitatia, ar incepe licitatia normal pana ar ajunge la un punct limita iar acolo fiecare ar fi intrebat printr-un text draw "doresti sa-ti folosesti posibilitatea de a imprumuta X suma ipotecand bla bla in baza credit rating-ului?". 

 

Ma, ideea e ca toate astea ar fi posibile daca s-ar gasi o alta monetizare a jocului, eu am idei pentru o monetizare mai buna dar aici ar interveni vechimea jocului, de ce s-ar face atatea schimbari pentru un joc atat de vechi care nu mai are mult de trait? (asta e luata din gura lui Bobi, cu vechimea)

 

Ce-ai propus tu in 2012 probabil a fost inspirat din ce era la mine pe server in vremea aia, desi chestiile erau ceva mai involuate cam de acolo au inceput. 

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma vad ca nu e idee rea si vreau sa propun si eu ceva : Sa poti lua un imprumut de la un prieten sa va puneti rata de comun acord iar daca intarzie sa ai obtiunea sa l lasi sau sa sa i iei un bun care valoreaza atat sau sa puna el ce bun pune astfel incat sa acopere suma imprumutata.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ele elegant said:

Sincer nu imi place ideea. Am votat cu 'NU'.  Mai bine ramane asa cum este, sa munceasca omu pentru biz,nu sa faca imprumuturi.

 

N-am nimic cu votul tau, dar nu inteleg unde-i lipsa de munca. :)) Daca te imprumuti nu trebuie sa mai si platesti banii? Daca voiai sa protejezi jucatorii de munca in plus pentru plata dobanzii, poate avea un sens! 

Link to comment
Share on other sites

Sunt mai greu de cap, poate sa-mi explice cineva ce se intampla daca iai imprumutul si dupa refuzi sa-l intorci? Sau nu ai destui bani sa-l platesti? Adica eu imi iau un biz si el nu-mi face profit, respectiv de unde bani sa platesc imprumutul? Ce se intampla atunci?

 

Parerea mea e ca serverul are si asa foarte multe sisteme, unui jucator cu experienta ii este greu sa se "orienteze" intre ele, sa nu mai zic de un jucator incepator.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Sunt mai greu de cap, poate sa-mi explice cineva ce se intampla daca iai imprumutul si dupa refuzi sa-l intorci? Sau nu ai destui bani sa-l platesti? Adica eu imi iau un biz si el nu-mi face profit, respectiv de unde bani sa platesc imprumutul? Ce se intampla atunci?

 

Parerea mea e ca serverul are si asa foarte multe sisteme, unui jucator cu experienta ii este greu sa se "orienteze" intre ele, sa nu mai zic de un jucator incepator.

 

Daca lucrul pe care l-am propus o sa fie introdus, fiecare afacere si casa o sa aiba o marja a valorii reale. Tu cand te imprumuti cu 25% din valoarea afacerii, esti obligat sa vinzi respectiva afacere pe MINIM suma imprumutata. Daca nu vinzi, nu esti obligat sa platesti datoria. Dar, cand o sa vrei sa o faci va trebui sa platesti respectiva datorie din suma incasata pe afacere.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.