Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Sistem Ajutor Financiar


Kelton
 Share

Ajutor Financiar  

301 members have voted

  1. 1. Ati dori adaugarea unui sistem de ajutor financiar pentru bizuri/case?


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pai de asta si am intrebat, mi se pare incorect ca daca nu vinzi biz-ul sa nu fii obligat sa intorci banii. Economia serverului si asa e gigantica, toti jucatorii de la lvl 1 merg cu infernus, dar inca sa mai le dea banca 25% din aer la achizitii scumpe. 

 

P.S. Am o casa parasita de 10k si 750k. Vand casa parasita unui prieten, ii spum sa bage suma de 1kk. Iau de la banca 25% si cumpar casa inapoi de la prieten. M-am facut cu casa si inca 250k. Sau nu e asa?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Pai de asta si am intrebat, mi se pare incorect ca daca nu vinzi biz-ul sa nu fii obligat sa intorci banii. Economia serverului si asa e gigantica, toti jucatorii de la lvl 1 merg cu infernus, dar inca sa mai le dea banca 25% din aer la achizitii scumpe. 

 

P.S. Am o casa parasita de 10k si 750k. Vand casa parasita unui prieten, ii spum sa bage suma de 1kk. Iau de la banca 25% si cumpar casa inapoi de la prieten. M-am facut cu casa si inca 250k. Sau nu e asa?

 

Care parte din valoarea ei reala n-ai inteles?

 

Ai o casa parasita a carei valoare reala este 10,000, atunci serverul o sa te lase sa te imprumuti cu 2,500 indiferent ca prietenul tau vrea sa o vanda cu 1,000,000. 

 

Link to comment
Share on other sites

Suna bine, dar ai putea ridica nivelul minim la 15+, si am o nedumerire, daca te lasi de server, nu mai intri pe cont, casa\bizul vor putea fi puse la licitatie peste 2 luni?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, emmy01 said:

Suna bine, dar ai putea ridica nivelul minim la 15+, si am o nedumerire, daca te lasi de server, nu mai intri pe cont, casa\bizul vor putea fi puse la licitatie peste 2 luni?

Eu cred ca da, de ce nu? Oricum banii din licitatii nu ajung la nici un jucator. In momentul de fata, suma se va intoarce la banca daca proprietarul a imprumutat bani cand a cumparat-o.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rTn Dyablox VIP said:

Sub valoarea reala tu te referi la preturile alea super mici atribuite fiecarei case atunci cand o vinzi la stat?

 

In postarea facuta de Kelton scrie foarte clar ca vor exista niste studii de piata efectuate de admini din istoricul vanzarilor si vor fi corelate cu inflatia/deflatia. Mai exact, daca in ultimele 2-3 luni "cocioaba" de 10k a fost vanduta si revanduta cu 1kk iar toti adminii sunt de acord ca acea zona este populara si bla bla, o sa fie setat pretul real la 1kk. Chiar...trebuie sa citesti mai mult inainte sa pui intrebari. Oricum vad ca ai votat "nu".

 

32 minutes ago, An7ivYruS said:

Suna bine, dar ai putea ridica nivelul minim la 15+, si am o nedumerire, daca te lasi de server, nu mai intri pe cont, casa\bizul vor putea fi puse la licitatie peste 2 luni?

 

20 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Eu cred ca da, de ce nu? Oricum banii din licitatii nu ajung la nici un jucator. In momentul de fata, suma se va intoarce la banca daca proprietarul a imprumutat bani cand a cumparat-o.

 

Da. Iar licitatia va incepe de la suma datorata.

 

11 minutes ago, An7ivYruS said:

Eu sunt de acord in orice ar putea aduce mai multi jucatori pe comunitate, dar pe langa ata ar mai merge si cateva noi sisteme de play a game on the game.

 

Sisteme noi si alte discutii se poarta in alt loc.

Link to comment
Share on other sites

Am votat nu, deoarece mi se pare un sistem inutil. Inainte munceai ore la job sa faci bani, faceai afaceri, acum banii se fac asa usor, iar voi inca doriti sa-i mai ajutati. Se pierde din farmecul jocului. Banii care vin usor nu aduc distractie. Daca iti doresti o casa scumpa pe VW, intai iti iai una in SF in panta, dupa care treci la apartament LV si apoi puneti mana la mana toti prietenii si va luati in LS pe VW, daca intelegi ce vreau sa spun. Asta si inseamna joc RP.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, rTn Dyablox VIP said:

Am votat nu, deoarece mi se pare un sistem inutil. Inainte munceai ore la job sa faci bani, faceai afaceri, acum banii se fac asa usor, iar voi inca doriti sa-i mai ajutati. Se pierde din farmecul jocului. Banii care vin usor nu aduc distractie. Daca iti doresti o casa scumpa pe VW, intai iti iai una in SF in panta, dupa care treci la apartament LV si apoi puneti mana la mana toti prietenii si va luati in LS pe VW, daca intelegi ce vreau sa spun. Asta si inseamna joc RP.

 

Foarte tare!

 

Eu am votat DA pentru ca mi se pare foarte util si pentru ca lumea o sa munceasca mai mult! 

Link to comment
Share on other sites

Înainte pierdeai luni de zile pentru un căcat de Faggio, iar acum, vrei să vezi numai bogătaşi? =)))

 

Şi ce vrea să însemne asta? Că dacă te împrumuţi cu o sumă anume, trebuie să o înapoiezi într-un termen limită sau ceva de genul? Şi pe lângă asta, văd că vrei să faci playerii să îşi plătească "ratele". Dacă nu le plătesc, vine Balaurul de Kelton şi îi lasă fără bunuri, a?

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South Max said:

Înainte pierdeai luni de zile pentru un căcat de Faggio, iar acum, vrei să vezi numai bogătaşi? =)))

 

Şi ce vrea să însemne asta? Că dacă te împrumuţi cu o sumă anume, trebuie să o înapoiezi într-un termen limită sau ceva de genul? Şi pe lângă asta, văd că vrei să faci playerii să îşi plătească "ratele". Dacă nu le plătesc, vine Balaurul de Kelton şi îi lasă fără bunuri, a?

 

Cu cine vorbesti? Ca daca vorbesti cu mine, reciteste topicul. Daca vorbesti cu vreun fecior d-aici, nu prea e relevant.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Claudiu said:

 

Cu cine vorbesti? Ca daca vorbesti cu mine, reciteste topicul. Daca vorbesti cu vreun fecior d-aici, nu prea e relevant.

Lasa-l sa-si spuna punctul de vedere.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.