Jump to content

Recomandare Pc.


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: Aprox 1900Lei. Fara Placa video si Carcasa.
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Perifericele.
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Nu.
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nu
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.Gaming in general dar si putina editare video/foto la nivel mediu/minim.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: GTA V, CS:GO, BTF 1, PUBG.
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Nu e obligatoriu.
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Nu am nevoie.
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Saptamana asta. 3/4 zile.
  10. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: No.
  11. Alte precizari: Eu am facut build-ul acesta: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2834566/ momentan am un 1060 primit de la un prieten, este 1060 6GB de la Palit. 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2834762/ - cu 74 lei peste buget, nu cred ca este o problema. Ryzen 5 1500x-ul va face pereche perfecta cu 1060-ul tau, avand 4 nuclee si 8 fire de executie, de asemenea, acesta suporta un overclock destul de capabil cu cooler-ul stock pe placa aceea de baza. 

Link to comment
Share on other sites

  • Vlad locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.