Jump to content

B-Zone Anticheat - Stage 1/3


F4L KillerFish
 Share

Recommended Posts

@Adrian28 Sunt de acord cu tine insa de data asta are dreptate. L-au promis de mult, ca si alte lucruri, si acum au venit cu el. Bun, da nu pot sa folosesc modurile cleo, si eu wall-ul cum il mai folosesc cand stau pe codati? De asemenea, alwaysday, mousefix si alte moduri cleo. Trebuiau sa ne intrebe ce ar trebuii sa ne permita sa folosim, oricum, cum zicea unu mai sus, v-urile trec prin el precum cutitu' prin branza.

Link to comment
Share on other sites

Daca e ceva a avut si b-zone`ul anticheat. Daca intru acum pe server cu tot cu ala instalat pot sa bag mana in foc ca inca imi merge V3`ul. Deci de 3-4 ani, tot ce ati putut scoate a fost interzicerea modurilor cleo? Mai bine puneati regula ca pe alt servere: cei din mafii fara cleo in pc. Era mai rapid si fara batai de cap. In momentul de fata pe RPG 1 unde jucam cel mai bun anticheat ramane tot THELIAR, sooooo distractie placuta in continuare la war`uri:))).

 

Edited by South HyperOwn
Link to comment
Share on other sites

Pare putin cam prea drastica ideea.. Furati din calitatea jocului, si in acelasi timp din placerea jucatorilor.

Parerea mea este ca niciodata nu o sa gasiti un "AC" atat de bun. De fiecare data va iesii ceva nou, pentru ca un codat nu poate sa se faca de ras, nu? De la scoruri de +40 sa faca -5, e total prost banuiesc? :))

SensivityFix e cel mai important fisier, si voi il scoateti.. In plus scoateti "sistemul" deja stricat. :))

Oare ce asteptari aveti? Cine sa-l instaleze atat timp cat iei crash-uri pe banda rulanta? Ti-e si frica sa nu te ia la teste si sa iei crash din cauza acestui sistem stricat ;) 

Sustin totusi ideea, dar macar sa fie functional.. Codati tot o sa existe, mereu sunt, dar totusi.. poate o sa diminueze numarul, cine stie? :D

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2017 at 1:18 AM, F4L KillerFish said:

@Dani aka Ceausescu După ce toată lumea (incluiv noi, cei din staff) s-a acomodat cu AC-ul, vom putea obliga anumiţi jucători să îl folosească pentru a se putea conecta la server. Cel mai probabil etapa a doua va implica folosirea AC-ului în mod obligatoriu de către membrii gangurilor. Probabil în etapa a 3-a vom continua să îi obligăm pe mafioţi să folosească AC-ul, dar vom impune şi altor jucători să joace cu anticheat. De exemplu, i-am putea obliga pe cei pe care i-am prins cu diverse coduri (s0beit etc.), pentru a îi forţa să joace cinstit fără să îi banăm.

Fara moduri la war-uri? Are you kidding me? Va puteti lua adio de la mai mult de 80% de mafioti de pe comunitate daca nu rezolvati problema cu cleo si asi.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, WG Lavinia said:

Va puteti lua adio de la mai mult de 80% de mafioti de pe comunitate daca nu rezolvati problema cu cleo si asi.

Nici pe alte servere nu-s permise modurile cleo/asi, so..

 

On: Interesanta ideea da' parca nu e asa de spectaculos si unic, asa cum il promiteau unele persoane din staff. Btw, pacat ca n-are foarte mare efect.

 

Link to comment
Share on other sites

@South HyperOwn ai dreptate. THELiAR o sa ramana cel mai bun anticheat dar asta doar la comanda stapanilor lui, deoarece el e un simplu catel pe acest server.

@F4L KillerFish de ce sa fie obligatoriu doar pentru cei din mafii?!?!?!?! Uiti de departamentele care pot folosi aimbot ca sa ne dea fail la rob?!?!? chiar atat de intapti sunteti voi astia din staff?!?!?! sau mai sunt si pasnicii/civilii care castiga evenimente de LMS cu ajutorul codurilor.

Link to comment
Share on other sites

Mă gândeam că o să fie un sistem anti cheat care să funcționeze ca /testaim sau mna, asemănător. Păi dacă e să mergem pe ideea cu "punem playerii să îl downloadeze" , mai bine să îl folosească doar cei din ganguri și gata, de ce să fie pentru toți. 

 

A fost acum 2-3 ani un "anti norecoil", ați banat o grămadă de playeri corect sau incorect, unde s-a dus sistemul?

Link to comment
Share on other sites

@F4L KillerFish Ai gândit-o pe asta? Să obligi pe mafioţi să îşi pună anti cheats? Când  PD-urile rup codu să dea fail la rob? şi civili rup codu în paintball? Păi ce să facem, numa gangsterii sunt codaţi aici, restu sunt toţi curaţi,n-au treabă, când îţi da perete, e skill nu e cod

Edited by ARMYs VODA
Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2017 at 3:18 PM, F4L KillerFish said:

@Dani aka Ceausescu După ce toată lumea (incluiv noi, cei din staff) s-a acomodat cu AC-ul, vom putea obliga anumiţi jucători să îl folosească pentru a se putea conecta la server. Cel mai probabil etapa a doua va implica folosirea AC-ului în mod obligatoriu de către membrii gangurilor. Probabil în etapa a 3-a vom continua să îi obligăm pe mafioţi să folosească AC-ul, dar vom impune şi altor jucători să joace cu anticheat. De exemplu, i-am putea obliga pe cei pe care i-am prins cu diverse coduri (s0beit etc.), pentru a îi forţa să joace cinstit fără să îi banăm.

Nu vad ce rost ar avea sa fie impus doar gangsterilor, in zii de azi pana si civilii de level 5 sau pasnicii din SI si Taxi rup codu. Ar fii mai ok sa fie impus tuturor playerilor de la level 5 in sus, adica nivelul de la care se poate juca la paintball. Fara rularea anti-cheatu-ului, jucatorii de level 5+ sa nu poata intra pe server. 

Link to comment
Share on other sites

Foarte misto anticheatu, pacat ca nu ma lasa antivirusul sa-l descarc. Si n-am de gand sa-l opresc pentru asa ceva, oricat ati spune voi ca nu are nimic, n-am incredere, de ce sa-mi dezactivez eu antivirusul pentru atata tot? Astept o noua versiune aanticheatului care sa nu mai fie suspectata de antivirus, poate o sa vina curand.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Oarga ZEW said:

Nu vad ce rost ar avea sa fie impus doar gangsterilor, in zii de azi pana si civilii de level 5 sau pasnicii din SI si Taxi rup codu. Ar fii mai ok sa fie impus tuturor playerilor de la level 5 in sus, adica nivelul de la care se poate juca la paintball. Fara rularea anti-cheatu-ului, jucatorii de level 5+ sa nu poata intra pe server. 

Daca s-ar impune asta tuturor jucatorilor ar insemna sa jucam cu TOTII jocul default, si nu cred ca e cineva dispus sa faca asta. 

 

6 hours ago, Dorel VAMUITORUL said:

Foarte misto anticheatu, pacat ca nu ma lasa antivirusul sa-l descarc. Si n-am de gand sa-l opresc pentru asa ceva, oricat ati spune voi ca nu are nimic, n-am incredere, de ce sa-mi dezactivez eu antivirusul pentru atata tot? Astept o noua versiune aanticheatului care sa nu mai fie suspectata de antivirus, poate o sa vina curand.

Probabil e un Fals-Pozitiv, nu cred ca baga ei keyloggere.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.