Jump to content

B-Zone Anticheat - Stage 1/3


F4L KillerFish
 Share

Recommended Posts

Dupa atata vreme inutil..Cand jucam inainte cu cleo nici macar un test nimic ,acum am instalat asta sa nu mai zica plozii  ca am cod ce sa vezi??? Iau ban pe motiv aimbot/NoRecoil fara sa am pic de cod..Desigur am primit unban dar din cauza astuia imi dadea tot felul de erori si warning-uri la admin cand statea pe mine..+ prieteni de-ai mei au patit la fel... La ce sa il folosesc daca iau ban?  + ca nu poti utiliza kmf,hp in cifre si moduri utile..

Link to comment
Share on other sites

E tare, nu mai bine puneati adminii in tema si lasati si voi favorizarile si sa-i banati pe toti decat sa bagati prostia asta de anticheat care de-abia daca blocheaza codurile de pe net .exe? :))

Link to comment
Share on other sites

Dupa ceva timp vad ca tot la nivelul de incompetenta a ramas aceasta comnitate. Unii creeaza altii judeca... ce poti sa faci. Si pe langa asta mai apar si lingaii aia cu "Deja e spart, ce smecher sunt eu si ce bine ma simt". Pai fetele tatii, voi vreti joc curat si tot voi va aratati inteligenta in comentarii de genul? Anti cheatul asta a fost facut in 2 luni maxim, pentru ca bajetii au fost nevoiti sa inceapa de la ZERO, deoarece batranu master nu le-a dat nimic dupa ce l-ati "aruncat" voi astia smecheri din conducere. 

 

In concluzie, nu va mai lingeti singuri pe oua ca ramane par si ii zgariati pe astia din staff cand ii pupati unde soarele nu rasare nici daca-l platesti. Retineti asta INCOMPETENTA din ambele parti.

Link to comment
Share on other sites

E bun dar degeaba, mereu o sa existe niste disperati care sa creeze coduri pentru a colora niste patratele pe un joc de cand lumea, jucatori care sa cumpere coduri pentru a face un punct la raport pe robbery, sa castige o runda de paintball sau un event LMS sau Duele pentru 50-100k care nu te ajuta cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Carter said:

Care-i treaba petardelor ? Nu va mai merg coadele nedetectabile ale lui GooD daca va obliga sa jucati cu AC ? =)))))

 

In momentul de fata anti-cheat-ul asta este mai mult un anti-cleo, deoarece nu te lasa sa folosesti nimic in cleo,sampfuncs,asiloader..

 

Nu detecteaza codurile, scrii o comanda in cmd si ti-l dezactiveaza, este doar in stadiul 1 al anti-cheat-ului, sper ca bietii sa il dezvolte.

Link to comment
Share on other sites

Destul de inutil acest anticheat. De ce? Păi, probleme la instalare, probleme la descărcare + că pe mine, personal, nu mă ajută cu nimic, atât timp cât îmi blochează doar mie modurile cleo și altele, nu altuia. Astfel, pot să-mi iau secunde în continuare. Dacă l-ați fi băgat obligatoriu în primă fază ar mai fi fost ceva, dar așa, e ca înainte.

Link to comment
Share on other sites

Nu recomand sa descarcati anti-cheatu-ul pana nu este finalizat, fara a mai bloca modurile din cleo. Intr-un fel face bine ca blocheaza codurile .cs , dar exista coduri si fara cleo. O sa vedem ce vor sa faca baietii.

 

A da, problema cu trojan-ul este din cauza ca programul este unul creat de la 0 si nu are ceva.. dracu in fine :)) 

Link to comment
Share on other sites

Ba io am reusit sa-l instalez pana la urma, da' faza e ca creca is singuru' de pe server care il are.

Inca o treaba, mi-ar placea sa nu mai blocheze modul "vegetatie off" ca e naspa ca eu vad boschetii si altii care nu-i vad ma pot omora prin ei fara sa-i vad si e ciudata treaba.

Link to comment
Share on other sites

Uitandu-ma printre randuri la comentarii vad ca autismul este la un alt nivel...

 

Pentru cei ce au probleme pe windows 10, incercati sa rulati absolut totul ca administrator si dezactivati windows defender. Cand l-am folosit pe windows 10 n-am avut nici o problema cu el.

Link to comment
Share on other sites

Ba eu am dezinstalat anticheatul. Nu-mi place deloc, cat timp l-am avut in pc am fost luat la teste de 2 ori mai mult ca inainte, intr-o saptamana 9 teste. Cred ca da warninguri aiurea si din cauza lor ma ia la teste degeaba, nu asta e problema, problema e ca eu pierd din timpul warului, in loc sa joc war stau la teste.

Si mai e o chestie, am aflat ca unii admin, in timpul testelor trimit ei hack-uri la cei verificati ca sa-i poata bana degeaba si mi se pare josnic. Daca eu Vasile Expertu care fac 20-3 la waruri l-am rasturnat acuma 2 ani pe Gigel Adminu Smecherosu si Pilosu la trucker, el acuma ma ia la teste si ma baneaza degeaba doar ca are ciuda pe mine. Pai ce e asta? Nu mai zic de cei care sunt in mafii si au prieteni admini, ii pun sa baneze jucatori din mafiile celelalte degeaba.

Stiu ca era un program de remote control care nu permitea trimiterea de fisiere decat cu acordul celui testat, daca se poate vreau sa-mi ziceti cum se numea. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Da, anti-cheat-ul e ok dar cum a mai spus si cativa sa lase cateva moduri din cleo, stiti cu toti care sunt, si inca cv anti-cheat-ul nu e bine facut, daca il ai mai ales la cei cu pc mai slabute ai lag infern si eu am avut cand l-am bagat si am crezut ca e de la mine dar si alti au spus ca au lag cu el, poate revine varianta full, e okay pentru inceput cu toti la-ti cerut asa ca nu aveti dreptu sa comentati daca nu il cereati toti sa bage ac-ul poate daca asteptam cv timp era o varianta buna si nu se mai plangeau astia ca are bug-uri.

Link to comment
Share on other sites

Ba calmati-va ma ca anti-cheatul inca nu este gata. Am vazut mai sus ca s-a plans unul "Au bagat anti-cheat si eu sunt banat pentru aim/no-recoil", calm, pe anti cheatul asta merg 70% din coduri, momentan este facut sa blocheze modurile cleo dupa care urmeaza sa fie imbunatatit si sa nu mai functioneze nici codurile (majoritatea) bcs nu cred ca o sa existe vreun Anti-cheat care sa stopeze absolut toate codurile.

Incet incet o sa vedeti ca o sa se faca si anti-cheat. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.