Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Nadal şi Anderson luptă pentru trofeu, de la 23:00.


XES
 Share

Recommended Posts

  • Rafael Nadal este favoritul finalei masculine care pune punct ediţiei cu numărul 137 de US Open, dar şi sezonului întrecerilor de Mare Şlem pe 2017. Liderul mondial luptă pentru al treilea trofeu la New York, în timp ce adversarul său este debutant într-o finală de Grand Slam - Kevin Anderson (32 ATP, cap de serie 28).

nadal-anderson.jpg?width=815

 

22:00 Anderson este antrenat de Neville Godwin - fost jucător de tenis de 1,73 m, din Africa de Sud, a cărui cea mai bună clasare a fost locul 90 ATP. Cei doi lucrează împreună din 2014.

"Trebuie să fie relaxat. Şi-a întrecut orice aşteptare pe care ar fi putut să o aibă. Trebuie să se elibereze şi să îşi dea drumul, să joace",
Neville Godwin, pentru New York Times


21:45 Duelul lojelor. Pentru că am adus în discuţie prezenţa lui Toni Nadal în lojă, să privim, pe rând, către cele două 'bănci tehnice' ale finaliştilor. Rafael Nadal îl are pe "Tio Toni", dar şi pe Carlos Moya - la fel ca la Australian Open şi Roland Garros. "Charlie", primul număr 1 ATP dat de Mallorca, a lipsit de la Wimbledon. Ce spune Toni?

"Pe mine mă interesează în mod special oportunităţile de a învăţa. Ce mă diferenţiază pe mine de ceilalţi antrenori de tenis? Faptul că atunci când mă îndrept spre vestiar, poate că mă duc să îl felicit pe Rafa, ca acum - dar ideea din capul meu este cum putem face ca el să fie şi mai bun. Îi spun - uită-te la FedererVino mai des la fileu. Trebuie să fii mai agresiv de la început. Este o chestiune de principiu. Progresul este cel care diferenţiază oamenii de animale pe Pământ. Leul?! Comportamentul lui este acelaşi de 5.000 de ani. Oamenii, în schimb - se perfecţionează. Majoritatea dintre noi, cel puţin. De asta suntem unde suntem. Asta i-am inoculat eu lui Rafael. Să fac parte din viaţa lui - a fost incredibil. Mai mult sunt recunoscător, decât mândru",
Toni Nadal

 

 

CINE CREDETI CA O SA CASTIGE? Eu pariez pe Nadal.

 

Sursa: prosport

Link to comment
Share on other sites

  • Dutca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.