Jump to content

Limbi Oficiale / Official Languages


Kelton
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Și cu caterinca pe /f și /live cum rămâne? Suntem tot mai mult restrictionati la distracție. Chiar asa multe plângeri primiți? Cu alea în rusă va pot ajuta personal. Și asta ar fi o idee ca sa aveți cate un reprezentat al fiecărei limbi pentru a nu mai folosi traducerea online. 

Da, am observat si eu ca jucator acest lucru. Liderii devin din ce in ce mai speriati de caterinca, reporterii la fel. Trebuie sa-i calmeze cineva. Oamenii nu mai stiu sa faca haz de situatie si urmeaza un model monoton, ceea ce nu e ok deloc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KiNNd3RELITA said:

Hmmm..... ma asteptam sa fie ceva mai serios... v-ati gandit la unirea serverelor ?

Nu cred ca e necesara o fuziune, deoarece RPG 1/2 ating in jur de 900+ jucatori si RP4 600, doar rpg 3 face 400

Link to comment
Share on other sites

Este o actualizare Bună.

 

@Divyanshuas you may Know, there is a 5 percents number of players who talk in other languages. The public chats are for all players, so you have to use a language that can be understand by everyone. The public chats are not to say something that only few people can understand.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SeNder said:

Nu cred ca e necesara o fuziune, deoarece RPG 1/2 ating in jur de 900+ jucatori si RP4 600, doar rpg 3 face 400

RPG4 n-a atins 600 de playeri dupa ce s-a terminat acel eveniment cu zilele comunitatii.. s-ar putea in cazul unei fuziuni toti playerii sa primeasca rank-ul in factiunea in care este -1 ( Daca are r3 in SFSI, dupa fuziune sa aiba r2, tot in SFSI, iar toti liderii sa candideze iarasi pentru functie, cel mai dorit fiind ales lider. Stiu ca e o idee proasta, dar e cea Mai buna care mi-a venit in cazul unei schimbari atat de drastice.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bobo said:

Ne-am gandit, insa nu ni se pare a fi ceva serios sa unesti 2 servere. Mai degraba facem ceva sa le populam decat sa dam inapoi. Ramane totusi o idee de luat in calcul pentru termen lung.

 

Bobo, să nu cumva să faci o greșeală așa de mare ca aceasta. Suntem destuli jucători, nu că nu s-ar putea și mai bine..., dar cu niște update-uri foarte interesante și pe masura presanței comunității noastre, problema cu jucătorii ar fi rezolvată.

Edited by GF Lewoo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Showy said:

"Facem ceva sa le populam", fratimiu n-ati facut nimic de cand l-ati pierdut pe mastertrap, doar niste evenimente si un amarat de quest. Nu asa atragi playeri, misiunile alea nu o sa le faca nimeni de 100 de ori pentru ca devin plictisitoare. Ca sa populezi trebuie sa faceti ceva ce place publicului. De ce naiba sa tii server pe care sunt 300 de playeri, cand poti face 2 servere full? Ati ales sa debanati toate conturile si sa stergeti sanctiunile si pe serverul principal sunt 700 doar la waruri, pentru ca pe b-zone nu mai ai nimic de facut in afara de waruri de aceea si pierdeti playeri. Daca ati avea putina imaginatie sa creati ceva placut ati ajunge in top cu serverul, dar preferati doar sa aruncati cu vorbe care pana acum in practica nu s-au regasit aceste vorbe, se poate observa usor pe website distanta de timp dintre update-uri. Un bun exemplu ar fi si transformarea unor hq-uri deosebite in niste hq-uri "pokemon". Uneori ar cam trebui sa luati in calcul si sugestiile playerilor.

 

Cat despre regula asta, mi se pare una buna pentru ca asa nu mai particip eu la discutiile in araba sau mai stiu eu ce limba. :P

 

Tu esti ceva gen master of ideas? Tu erai rezolvarea la problema ce da batai de cap samp-ului? Sunt de acord cu tine ca exista putoare multa in materie de idei legate de SA:MP, dar vaga mi-e impresia ca tu esti rezolvarea.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GF Lewoo said:

Bobo, să nu cumva să faci o greșeală așa de mare ca aceasta. Suntem destuli jucători, nu că nu s-ar putea și mai bine..., dar cu niște update-uri foarte interesante și pe masura presanței comunității noastre, problema cu jucătorii ar fi rezolvată.

Ti-as da +9999 daca as putea.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, RW PaNda fimearscarba said:

Este o actualizare Bună.

 

@Divyanshuas you may Know, there is a 5 percents number of players who talk in other languages. The public chats are for all players, so you have to use a language that can be understand by everyone. The public chats are not to say something that only few people can understand.

I thought we cant even sms and on call etc etc.. 

Link to comment
Share on other sites

Deci de acum, dacă vreau să mă distrez cu băieții mei de gașcă și am un post-hunter pe urmele mele mă sancționează?Hai mă chiar așa a ajuns b-zone?Bă frate, acum ceva timp am dat și eu un live cu niște băieți de-ai mei, si la sfârșit ne-am apucat să cântăm ceva în maghiară/rusă si toti am râs, bine au fost câțiva copii post-hunteri care se hranesc prin post-uri și trăiesc pe samp care ne-au făcut post-uri, dar nu am luat nimic, și acum dacă facem și noi o caterincă pe /r și de exemplu eu am un post-hunter pe urmele mele, îmi face pm iau fw că mă distrez, frumos a ajuns b-zone, nu cred că o să mai joc, că vă luați lumea în cap, face-ți niște tâmpenii și după vă întrebați de ce rivala si serveru lu awake au mai mulți playeri, ei au rămas la locul lor, nu s-au aventurat în cine știe ce sisteme, voi face-ți sisteme pentru misiuni, sisteme pentru masini personale la war( defapt asta chiar a ieșit bine),și deabia de 5 admini dacă știu să facă un tw calumea, toate ban-urile se dau din spec, daca dai putin mai bine iei ban, daca ai desync iei ban si tot așa, dar ei au rămas la locul lor, și-au văzut de problemele lor, n-au căutat altele cum ați făcut voi, de într-o zii am avut 4 waruri deodată și eu eram singur la un war, restu la celelalte, vouă v-a luat 1 an să face-ți un anti cheat care nici dracu nu-l folosește, și dacă stau să mă gândesc, până ajungeti voi la stagiul 3/3 eu termin si facultatea, mai bine vă axați pe ce aveți acum, și lăsa-ți toate prostiile.

Dacă nu ați înțeles la ce ma refer uite aici câteva exemple:Sistemele de interdicții, care efectiv au alungat foarte mulți playeri,Sistemul de sancționări(mă refer că pentru prost dacă îi zici la unu și e în factiune cu tine iei fw).Și nu uităm că eu m-am uitat peste toate serverele, și deabia de am văzut 5 admini care știu să facă un tw calumea, nu dinăla pe grăbeală de durează 3 minute, unul complet mă refer.

Edited by TheCrack
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheCrack said:

Deci de acum, dacă vreau să mă distrez cu băieții mei de gașcă și am un post-hunter pe urmele mele mă sancționează?Hai mă chiar așa a ajuns b-zone?Bă frate, acum ceva timp am dat și eu un live cu niște băieți de-ai mei, si la sfârșit ne-am apucat să cântăm ceva în maghiară/rusă si toti am râs, bine au fost câțiva copii post-hunteri care se hranesc prin post-uri și trăiesc pe samp care ne-au făcut post-uri, dar nu am luat nimic, și acum dacă facem și noi o caterincă pe /r și de exemplu eu am un post-hunter pe urmele mele, îmi face pm iau fw că mă distrez, frumos a ajuns b-zone, nu cred că o să mai joc, că vă luați lumea în cap, face-ți niște tâmpenii și după vă întrebați de ce rivala si serveru lu awake au mai mulți playeri, ei au rămas la locul lor, nu s-au aventurat în cine știe ce sisteme, voi face-ți sisteme pentru misiuni, sisteme pentru masini personale la war( defapt asta chiar a ieșit bine), și tot așa, dar ei au rămas la locul lor, și-au văzut de problemele lor, n-au căutat altele cum ați făcut voi, de într-o zii am avut 4 waruri deodată și eu eram singur la un war, restu la celelalte, vouă v-a luat 1 an să face-ți un anti cheat care nici dracu nu-l folosește, și dacă stau să mă gândesc, până ajungeti voi la stagiul 3/3 eu termin si facultatea, mai bine vă axați pe ce aveți acum, și lăsa-ți toate prostiile.

Dacă nu ați înțeles la ce ma refer uite aici câteva exemple:Sistemele de interdicții, care efectiv au alungat foarte mulți playeri,Sistemul de sancționări(mă refer că pentru prost dacă îi zici la unu și e în factiune cu tine iei fw).Și nu uităm că eu m-am uitat peste toate serverele, și deabia de am văzut 5 admini care știu să facă un tw calumea, nu dinăla pe grăbeală de durează 3 minute, unul complet mă refer.

De ce o iei asa personal si nu te gandesti obiectiv? Din cate a spus si Kelton mai sus, sunt foarte multe post-uri/report-uri adresate Staff-ului in legatura cu aceasta problema. B-Zone incearca sa fie unic prin toate sistemele concepute de scripteri, daca tie nu iti convine ceea ce se face pe server, fa o propunere Staff-ului si nu te mai plange atat. Daca nu mai vrei sa te joci, nu o mai face, nu te obliga nimeni.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GF Coolback4 said:

De ce o iei asa personal si nu te gandesti obiectiv? Din cate a spus si Kelton mai sus, sunt foarte multe post-uri/report-uri adresate Staff-ului in legatura cu aceasta problema. B-Zone incearca sa fie unic prin toate sistemele concepute de scripteri, daca tie nu iti convine ceea ce se face pe server, fa o propunere Staff-ului si nu te mai plange atat. Daca nu mai vrei sa te joci, nu o mai face, nu te obliga nimeni.

Și crezi că cineva o va lua în considerare?Am găsit soluția cu repararea bugului de la jail, i-am dat pm la kelton, mi-a spus 2-3 vorbe că cică e greu, și mi-a șters pm-ul.

Bă dar tu nu gândești, eu sunt ardelean, îmi place să fac caterincă în maghiară, și de acum cică iau fw, frumos a ajuns b-zone, concep niște reguli care le strică tot, și după se plâng că nu au playeri.În loc să facă un anti cheat calumea, ei fac reguli de tot câcatul, de exemplu cea cu interdicțiile, din 900-1000 de playeri cum erau, acum deabia de sunt 500-600 pe 1, și cea mai mare problemă, e ca staff-ul e incapabil, adică deabia de 5 admini, de pe toate serverele b-zone știu să facă un tw calumea, nu unul de 3-4 minute cum fac restul, majoritatea ban-urilor sunt din spec.

Edited by TheCrack
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheCrack said:

Și crezi că cineva o va lua în considerare?Am găsit soluția cu repararea bugului de la jail, i-am dat pm la kelton, mi-a spus 2-3 vorbe că cică e greu, și mi-a șters pm-ul.

Bă dar tu nu gândești, eu sunt ardelean, îmi place să fac caterincă în maghiară, și de acum cică iau fw, frumos a ajuns b-zone, concep niște reguli care le strică tot, și după se plâng că nu au playeri.

Despre ce bug la Jail e vorba? In plus nu Kelton a creeat Jail-ul, ci @dell. Ar trebui sa-i dai tu un PM cu problema respectiva, iar el la randul lui sa vorbeasca cu Staff-ul.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARMYs VODA said:

Хорошее правило :)) 

Bosmeg istenemn =))

3 minutes ago, GF Coolback4 said:

Despre ce bug la Jail e vorba? In plus nu Kelton a creeat Jail-ul, ci @dell. Ar trebui sa-i dai tu un PM cu problema respectiva, iar el la randul lui sa vorbeasca cu Staff-ul.

Nu dellikS l-a implementat, el doar l-a gândit si făcut interiorul, de așezat si restu s-a ocupat adi si restul din ,, echipa de scripteri ''.Și dacă nu știi despre ce e vorba nu te băga, eu ți-am dat un exemplu.Și bugul poate fii făcut doar de un pd sau cu ajutorul unui pd.

Edited by TheCrack
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.