Jump to content

Limbi Oficiale / Official Languages


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Bobo i agree about /af but SMS and in our house or /cw should be allowed lol and if a player sms us and ulwe did /re in the same time and we say wrong sorry we will get Admin warn ? Well foreign languages at /ad or public /wt is not good i admit but at /re and call we can i think

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Divyanshu said:

@Bobo i agree about /af but SMS and in our house or /cw should be allowed lol and if a player sms us and ulwe did /re in the same time and we say wrong sorry we will get Admin warn ? Well foreign languages at /ad or public /wt is not good i admit but at /re and call we can i think

Using any other language on public chats (/ad, /gov, /live, /news, /f, /r, /d, /sx, /tx) is forbidden (punishment: warn). On private chats (local/console, /sms, /call, /whisper, /carwhisper, /c, /ac) you are allowed to use other languages. Looks like /wt and /re is allowed. You'll not be punished if you /re by mistake with other language than Romanian or English. /call is allowed too because is a semi-private chat.

Edited by GF Coolback4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bobo said:

Ne-am gandit, insa nu ni se pare a fi ceva serios sa unesti 2 servere. Mai degraba facem ceva sa le populam decat sa dam inapoi. Ramane totusi o idee de luat in calcul pentru termen lung.

"Facem ceva sa le populam", fratimiu n-ati facut nimic de cand l-ati pierdut pe mastertrap, doar niste evenimente si un amarat de quest. Nu asa atragi playeri, misiunile alea nu o sa le faca nimeni de 100 de ori pentru ca devin plictisitoare. Ca sa populezi trebuie sa faceti ceva ce place publicului. De ce naiba sa tii server pe care sunt 300 de playeri, cand poti face 2 servere full? Ati ales sa debanati toate conturile si sa stergeti sanctiunile si pe serverul principal sunt 700 doar la waruri, pentru ca pe b-zone nu mai ai nimic de facut in afara de waruri de aceea si pierdeti playeri. Daca ati avea putina imaginatie sa creati ceva placut ati ajunge in top cu serverul, dar preferati doar sa aruncati cu vorbe care pana acum in practica nu s-au regasit aceste vorbe, se poate observa usor pe website distanta de timp dintre update-uri. Un bun exemplu ar fi si transformarea unor hq-uri deosebite in niste hq-uri "pokemon". Uneori ar cam trebui sa luati in calcul si sugestiile playerilor.

 

Cat despre regula asta, mi se pare una buna pentru ca asa nu mai particip eu la discutiile in araba sau mai stiu eu ce limba. :P

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Showy said:

"Facem ceva sa le populam", fratimiu n-ati facut nimic de cand l-ati pierdut pe mastertrap, doar niste evenimente si un amarat de quest. Nu asa atragi playeri, misiunile alea nu o sa le faca nimeni de 100 de ori pentru ca devin plictisitoare. Ca sa populezi trebuie sa faceti ceva ce place publicului. De ce naiba sa tii server pe care sunt 300 de playeri, cand poti face 2 servere full? Ati ales sa debanati toate conturile si sa stergeti sanctiunile si pe serverul principal sunt 700 doar la waruri, pentru ca pe b-zone nu mai ai nimic de facut in afara de waruri de aceea si pierdeti playeri. Daca ati avea putina imaginatie sa creati ceva placut ati ajunge in top cu serverul, dar preferati doar sa aruncati cu vorbe care pana acum in practica nu s-au regasit aceste vorbe, se poate observa usor pe website distanta de timp dintre update-uri. Un bun exemplu ar fi si transformarea unor hq-uri deosebite in niste hq-uri "pokemon". Uneori ar cam trebui sa luati in calcul si sugestiile playerilor.

 

Cat despre regula asta, mi se pare una buna pentru ca asa nu mai particip eu la discutiile in araba sau mai stiu eu ce limba. :P

E adevarat ce zici si tu, in mare parte, insa chestia cu asa zisa "fuziune" nu mi se pare ok. Multi de pe rivala si-au pierdut functiile din cauza combinarii, n-ar fi frumos sa se intample asa ceva si pe B-Zone. Ar trebui sa existe un topic de sugestii/pareri de unde sa se inspire scripterii.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Showy said:

"Facem ceva sa le populam", fratimiu n-ati facut nimic de cand l-ati pierdut pe mastertrap, doar niste evenimente si un amarat de quest. Nu asa atragi playeri, misiunile alea nu o sa le faca nimeni de 100 de ori pentru ca devin plictisitoare. Ca sa populezi trebuie sa faceti ceva ce place publicului. De ce naiba sa tii server pe care sunt 300 de playeri, cand poti face 2 servere full? Ati ales sa debanati toate conturile si sa stergeti sanctiunile si pe serverul principal sunt 700 doar la waruri, pentru ca pe b-zone nu mai ai nimic de facut in afara de waruri de aceea si pierdeti playeri. Daca ati avea putina imaginatie sa creati ceva placut ati ajunge in top cu serverul, dar preferati doar sa aruncati cu vorbe care pana acum in practica nu s-au regasit aceste vorbe, se poate observa usor pe website distanta de timp dintre update-uri. Un bun exemplu ar fi si transformarea unor hq-uri deosebite in niste hq-uri "pokemon". Uneori ar cam trebui sa luati in calcul si sugestiile playerilor.

 

Cat despre regula asta, mi se pare una buna pentru ca asa nu mai particip eu la discutiile in araba sau mai stiu eu ce limba. :P

Pentru sistemul asta de misiuni s-a lucrat aproape toata vara si dorim in continuare sa facem alte lucruri inedite. Astept sugestiile tale pentru viitoare update-uri. Suntem deschisi colaborarii.

Link to comment
Share on other sites

"Pe privat (local/consola, /sms, /call, /whisper, /carwhisper, /c, /ac) este permisă folosirea altor limbi."

Ce e atat de greu de inteles? Mie mi se pare ok ideea. N-am nimic cu nimeni insa mai mereu sunt din astia de scriu "sdajadnkjasndaj" care posibil ti-or zice de sanatate si tu zici ca te injura. Hai macar sa ne intelegem si noi daca tot suntem o comunitate.

Edited by NC MGK
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bobo said:

Pentru sistemul asta de misiuni s-a lucrat aproape toata vara si dorim in continuare sa facem alte lucruri inedite. Astept sugestiile tale pentru viitoare update-uri. Suntem deschisi colaborarii.

Pana si eu ma bucur sa aud acest lucru, ma bucur pentru ca staff-ul nu are "arfe". Ar trebui sa deschideti un Topic general cu informatii si perioade cand jucatorii pot posta sugestii sau pareri [ Exemplu: Topic: Server Suggestions; Continut: De asta stiti sa va ocupati; Data in care se pot posta sugestii: 18.09.2017 - 20.09.2017. Cred ca mi-ai inteles mesajul.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, itsBiscu said:

Bobo si Kelton, dupa cum vedeti si voi, avem cam putini playeri. Nu puteti sa faceti o unire a serverelor rpg3 si rpg4? Stiu ca iau ideea de pe rivala da csf si eu.

Dupa parerea mea n-ar fi ceva ok deloc, playerii ar pleca de pe server, deoarece si-ar pierde functiile, bunurile si factiunea, clanul etc. Mai bine lasa serverele la locul lor si adauga noi update-uri care vor aduna jucatorii.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GF Coolback4 said:

Dupa parerea mea n-ar fi ceva ok deloc, playerii ar pleca de pe server, deoarece si-ar pierde functiile, bunurile si factiunea, clanul etc. Mai bine lasa serverele la locul lor si adauga noi update-uri care vor aduna jucatorii.

 

Mda, ai dreptate, dar na.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kelton said:

Pot comunica în continuare între ei pe chaturi private. Chiar nu văd să fie necesar să vedem AD-uri date în alte limbi, să primim reclamații din partea jucătorilor Români sau străini de altfel că sunt înjurați în diverse limbi și noi să stăm să căutăm traduceri. Din câte știu serverul e hostat în România, nu în alte țări. Peste 90% dintre jucători nu vor fi influențați de această regulă, deci mai ușor cu hate-ul :)

 

Hostat în România, dar tu le faci 2 facțiuni, urmează ca SFPD să fie luată de străini. 

Link to comment
Share on other sites

Și cu caterinca pe /f și /live cum rămâne? Suntem tot mai mult restrictionati la distracție. Chiar asa multe plângeri primiți? Cu alea în rusă va pot ajuta personal. Și asta ar fi o idee ca sa aveți cate un reprezentat al fiecărei limbi pentru a nu mai folosi traducerea online. 

Edited by rTn Dyablox VIP
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rTn Dyablox VIP said:

Și cu caterinca pe /f și /live cum rămâne? Suntem tot mai mult restrictionati la distracție. Chiar asa multe plângeri primiți? Cu alea în rusă va pot ajuta personal. Și asta ar fi o idee ca sa aveți cate un reprezentat al fiecărei limbi pentru a nu mai folosi traducerea online. 

 

Ai dreptate, dar unii nu inteleg ce inseamna si se pot simtii ofensati.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, itsBiscu said:

 

Ai dreptate, dar unii nu inteleg ce inseamna si se pot simtii ofensati.

 

Atunci îi face post, adminul se adresează unui reprezentant al limbii și ala face o explicație / traducere. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.