Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Limbi Oficiale / Official Languages


Kelton
 Share

Recommended Posts

O idee bună, atât timp cât ai liberă exprimare pe SMS sau alte chaturi private, nu înțeleg cu ce poate încurca pe cineva.

 

 

1 hour ago, rTn Dyablox VIP said:

Sa înțeleg ca analfabeții riscă sa fie sancționați? 

Dacă se sancționază analfabeții rămânem fără jucători.

Link to comment
Share on other sites

Regula este cam inutilă, cum a mai spus cineva mai sus, este un joc, nu o viaţă, înţeleg că le este greu adminilor dar asta este şi o discriminare pentru jucătorii din alte ţări care nu vorbesc limba romana respectiv engleză, asta este opinia mea.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GF AlexDN said:

O idee bună, atât timp cât ai liberă exprimare pe SMS sau alte chaturi private, nu înțeleg cu ce poate încurca pe cineva.

 

 

Dacă se sancționază analfabeții rămânem fără jucători.

=]]]]]]]]]]]]]]]]

Link to comment
Share on other sites

Urmeaza sa interziceti caterinca, misto-urile si rekt-urile pe server...

Sa interziceti glumele la adresa altor persoane nu vreti ? Ca multi nu stiu ce e 'o gluma' si se simt ofensati.

Edited by sMyLLe
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kelton said:

Româna și Engleza.

 Noroc Ioan!

  De ce ai pus in fata steagul Angliei si in fundal steagul Romaniei? Pai nu ma pis pe geamul tau sa iti fac curcubeu? Pune mana si fa un banner dragut cu drapelul ROMANIEI, ca pana la urma este server romanesc nu din talibania, usbekistan si irak.  Si da, este putin rasism in comentariul meu !

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rappa Ro said:

 Noroc Ioan!

  De ce ai pus in fata steagul Angliei si in fundal steagul Romaniei? Pai nu ma pis pe geamul tau sa iti fac curcubeu? Pune mana si fa un banner dragut cu drapelul ROMANIEI, ca pana la urma este server romanesc nu din talibania, usbekistan si irak.  Si da, este putin rasism in comentariul meu !

=))))))))))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rappa Ro said:

 Noroc Ioan!

  De ce ai pus in fata steagul Angliei si in fundal steagul Romaniei? Pai nu ma pis pe geamul tau sa iti fac curcubeu? Pune mana si fa un banner dragut cu drapelul ROMANIEI, ca pana la urma este server romanesc nu din talibania, usbekistan si irak.  Si da, este putin rasism in comentariul meu !

Pai se vede ca, Kelton tine cu englezii'.

Mai bine dai delete la topic, ca iarasi incep protestele.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sMyLLe said:

Pai se vede ca, Kelton tine cu englezii'.

Mai bine dai delete la topic, ca iarasi incep protestele.

Apoi altă treabă nu au, de exemplu să lucreze la stagiul 2/3 de la anti cheat, ei gândesc niște reguli de zici că suntem la generală în pnm...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Claudiu said:

Tu esti ceva gen master of ideas? Tu erai rezolvarea la problema ce da batai de cap samp-ului? Sunt de acord cu tine ca exista putoare multa in materie de idei legate de SA:MP, dar vaga mi-e impresia ca tu esti rezolvarea.

Ma refeream la cu totul altceva, eu zic sa iti vezi de treaba ca a inteles Bobo ce era de inteles, nu te mai baga aiurea unde nu-ti fierba oala si gandeste inainte sa spui ceva sau mai bine spus, citeste cu atentie. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Showy said:

Ma refeream la cu totul altceva, eu zic sa iti vezi de treaba ca a inteles Bobo ce era de inteles, nu te mai baga aiurea unde nu-ti fierba oala si gandeste inainte sa spui ceva sau mai bine spus, citeste cu atentie. 

 

L-ai pus tu la perete pe Bobo, a inteles el! Sa scrii ideile alea ale tale, bune, aici! Sa ne pui la respect si pe restul!

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca era asa de necesar dar zicem ca merge.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg fratelemeu de ce nu puteti pune o regula in care sa introduca faptul ca daca injuri in alta limba sa fii sanctionat, chiar daca nu se sanctioneaza pe local si alte metode private mi se mai schimba limba in limba rusa, si nu vreau sa iau warn pentru un motiv asa prost.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Showy said:

"Facem ceva sa le populam", fratimiu n-ati facut nimic de cand l-ati pierdut pe mastertrap, doar niste evenimente si un amarat de quest. Nu asa atragi playeri, misiunile alea nu o sa le faca nimeni de 100 de ori pentru ca devin plictisitoare. Ca sa populezi trebuie sa faceti ceva ce place publicului. De ce naiba sa tii server pe care sunt 300 de playeri, cand poti face 2 servere full? Ati ales sa debanati toate conturile si sa stergeti sanctiunile si pe serverul principal sunt 700 doar la waruri, pentru ca pe b-zone nu mai ai nimic de facut in afara de waruri de aceea si pierdeti playeri. Daca ati avea putina imaginatie sa creati ceva placut ati ajunge in top cu serverul, dar preferati doar sa aruncati cu vorbe care pana acum in practica nu s-au regasit aceste vorbe, se poate observa usor pe website distanta de timp dintre update-uri. Un bun exemplu ar fi si transformarea unor hq-uri deosebite in niste hq-uri "pokemon". Uneori ar cam trebui sa luati in calcul si sugestiile playerilor.

 

Cat despre regula asta, mi se pare una buna pentru ca asa nu mai particip eu la discutiile in araba sau mai stiu eu ce limba. :P

Sistemul de misiuni inca e folosit, si pentru ca in curand o sa apara un shop cu MP o sa fie folosit incontinuare.

Nu prea ai cum sa faci mereu ceva nou, deoarece jucatori mereu se plictisesc de ceva adaugat. De exemplu un sistem de battlegrounds pe o rivala a fost folosit o saptamana, acum la ala nu merg doar vreo 30 de jucatori maxim. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, GF Coolback4 said:

Kelton, nu este hate, doar ne exprimam o opinie despre aceasta regula care nu ii incanta pe romani, dar mai ales pe straini. Cum a spus si Divyanshu mai sus: "Acest update a taiat 50% din placerea de a juca.". Ai putea sa specifici acolo urmatoarea chestie: "Jucatorii pe care ii vedeti ca sustin deja o discutie in alta limba pot fi ignorati de trecatori si sunteti rugati sa nu ii raportati.". Asa s-ar face inteles mesajul si s-ar remedia putin din sentimentul de discriminare simtit in acest moment de straini.

@Kelton NUMA BUNA REGULA KELTON  MULTI NU INTELEG CA ASTA E UN SERVER ROMANESC SI NU UNUL INTERNATIONAL

Coolback cu ce ar putea sa te incurce aceasta regula ca roman? Ce te pui sa dai /ad sau sa vb pe chaturile factiuni sau etc in alte limbi in afara de engleza si romana? Chiar nu inteleg aceasta gandire stricata ca sa-i spun asa, in primul rand e un server romanesc nu unul international atunci mai spuneai daca era international dar este romanesc. Si am vazut ca uni au spus ca este rasism fratemiu nu e rasism e doar o regula ce ajuta admini ca sa nu se mai chinuie sa caute pe google prima oara sa afle ce limba e si dupa sa vada ce inseamna. Ai voie pe chatul local si private ce iti trebuie mai mult doar nu te pui sa vorbesti cu prietenii tai pe /f /sx etc in araba sau mai stiu eu... ai /sms pt asta ^^ si multe alte chaturi permise ^^

Edited by eB SniQuit
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.