Jump to content

Portofoliu - Konny


blasphemy.
 Share

Recommended Posts

On 12/3/2019 at 6:32 PM, RW Konny said:

Mobile Legends

 

1.png9.png8.png7.png6.png

5.png4.png3.png2.png10.png

Imi place stilul asta, pastreaza-l. Apropo de text, nu mai folosi text style-uri din alea ca strica rau imaginea, mai bine un text mai simplut. A da, si text-ul sa faci ceva mai mic. Nici eu nu-s expert, dar pe parcurs invatam cu totii si ne perfectionam.

Edited by eB Zeldris
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, eB Zeldris said:

Imi place stilul asta, pastreaza-l. Apropo de text, nu mai folosi text style-uri din alea ca stric rau imaginea, mai bine un text mai simplut. A da, si text-ul sa faci ceva mai mic. Nici eu nu-s expert, dar pe parcurs invatam cu totii si ne perfectionam.

Apreciez încurajarea ❤️.

Dacă-ți spun că lucrările astea au puse pe ele doar un Gradient mă crezi? :)) 

Legat de text, mie unul îmi place așa, știu că e cam mare dar .. Aveam un prieten acu' ceva ani pe o comunitate dezvoltată d.p.d.v al designului, cred că deja știi unde bat, care lucra ceva în genul ăsta, doar că MULT mai perfecționist, adăugând și efecte (brush etc) pe lucrări, care făceau totul de acolo o operă de artă zic eu. El mi-a fost un fel de mentor, ca să zic așa. Și de atunci lucrez oarecum în stilul lui. Eu nu știu lucra bine un text fără style-uri, până la urmă style-urile alea sunt făcute de mine, făcute după tutoriale de pe internet, după bunul plac. Așa e.. toți învățăm pe parcurs, și evoluăm .. eu am avut o pauză foarte mare, iar pe lucrări aplic doar un group de efecte și un gradient, menționat mai sus. Ce să spun, o să iau în considerare spusele cu textul și am să încerc să abordez un stil mai simplu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RW Konny said:

Apreciez încurajarea ❤️.

Dacă-ți spun că lucrările astea au puse pe ele doar un Gradient mă crezi? :)) 

Legat de text, mie unul îmi place așa, știu că e cam mare dar .. Aveam un prieten acu' ceva ani pe o comunitate dezvoltată d.p.d.v al designului, cred că deja știi unde bat, care lucra ceva în genul ăsta, doar că MULT mai perfecționist, adăugând și efecte (brush etc) pe lucrări, care făceau totul de acolo o operă de artă zic eu. El mi-a fost un fel de mentor, ca să zic așa. Și de atunci lucrez oarecum în stilul lui. Eu nu știu lucra bine un text fără style-uri, până la urmă style-urile alea sunt făcute de mine, făcute după tutoriale de pe internet, după bunul plac. Așa e.. toți învățăm pe parcurs, și evoluăm .. eu am avut o pauză foarte mare, iar pe lucrări aplic doar un group de efecte și un gradient, menționat mai sus. Ce să spun, o să iau în considerare spusele cu textul și am să încerc să abordez un stil mai simplu. 

Cred ca te referi la Tudor, da il stiu si cred e si Designer pe comunitatea 'rivala'.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 4:29 PM, RW Konny said:

Pe timp de flictiseală în 20-30 minute.

 

imogenlive.png

Ai 24 de ore sa imi prezinti o dovada de la PSD. Textele mi se par suspecte de la modul cum le realizeaza VTudor si vreau sa ma conving ca este propria ta creatie.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Doru said:

Ai 24 de ore sa imi prezinti o dovada de la PSD. Textele mi se par suspecte de la modul cum le realizeaza VTudor si vreau sa ma conving ca este propria ta creatie.

Ți-am lăsat în PM.

Dacă tu îmi ceri PSD la panarama asta .. mă faci de râs :)) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RW Konny said:

Ți-am lăsat în PM.

Dacă tu îmi ceri PSD la panarama asta .. mă faci de râs :)) 

Daca tu crezi ca am varsta sa ma uit la cum e lucrarea. Mie personal mi s-a parut suspect textul care, dupa parerea mea, este absolut identic cu cel folosit in logo-uri de VTudor. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doru said:

Daca tu crezi ca am varsta sa ma uit la cum e lucrarea. Mie personal mi s-a parut suspect textul care, dupa parerea mea, este absolut identic cu cel folosit in logo-uri de VTudor. 

Mă refeream că lucrarea în sine e foarte slabă și nu ma așteptam ca tocmai la ea să îmi ceri PSD. Textul e făcut în nici 2 minute, aspectul mai frumos este dat de niște efecte aplicate peste el. 

Îl știu pe VTudor de mulți ani, mi-a plăcut dintotdeauna stilul lui dar niciodată nu am făcut ceva după el, după alți oameni da, dar după el nimic. 

Edited by RW Konny
Link to comment
Share on other sites

nu ne cunoaștem yet dar îmi place cum lucrezi bruh. Cred că ți-ai dat seama și după plusurile ce ți le dău pe la requests :)) Nu te temi să arunci elemente pe stock-uri și le combini chiar destul de bine.

Unicul lucru la care pot să-ți atrag atenția e acel Gradient la text care uneori este excesiv de negru și face textul greu de perceptat. Mai scade din opacitate la gradient sau Scale mai mare, try it.

 

Și mai încearcă să diversifici font-urile. Am înțeles că te-ai reapucat acum, dar zic așa - *by the way*

Edited by Chris Cooper
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2020 at 2:18 PM, Chris Cooper said:

nu ne cunoaștem yet dar îmi place cum lucrezi bruh. Cred că ți-ai dat seama și după plusurile ce ți le dău pe la requests :)) Nu te temi să arunci elemente pe stock-uri și le combini chiar destul de bine.

Unicul lucru la care pot să-ți atrag atenția e acel Gradient la text care uneori este excesiv de negru și face textul greu de perceptat. Mai scade din opacitate la gradient sau Scale mai mare, try it.

 

Și mai încearcă să diversifici font-urile. Am înțeles că te-ai reapucat acum, dar zic așa - *by the way*

Am observat faptul că-mi mai reacționezi la lucrări :)) încep ușor, ușor să mă reacomodez, nu prea am resurse și nici timp să-mi fac altele, și de asta mă limitez la prostiile astea. Nu mai am action cu blur-u meu frumos, nu mai am mai nimic. O să încerc să mai tot diversific text layer style-ul ăsta, că da, într-adevăr, doar pe el lucram :)) 

 

tweenzy.pngShaq.png

insta.pnginsta1.png

eros1.pngeros2.png

tov.png

tov1ef.pngtov1.pngtov1ef.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.