Jump to content

[REZOLVAT] Lag foarte mare cand trag cu arma.


imHulkk

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Cand trag cu arma,imi scade o gramada de fps,cand trag cu tecu ,cu fps unlocker scade la 100,iar fara la 60,cu orice effecte,chiar si cu low effecte,chiar si cu effecte de alea cu sange cu tot..
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este necesar.

Alte precizări: Am incercat si pe win 10,si pe win 7,de la 200 fps scade o gramada..Si cu default tot scade..
Am un laptop cu i5-5200U , nvidia 920m 2gb, 4gb ram.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cipriian OLTEANCLAN said:

Si mie mi se intampla la fel, de la 150 de fps cand trag cu combat raman in 20.........

Mie la combat imi scade 10 fps,dar dupa creste cu 5,cam 5 fps cade nu e problema,la m4 si tec e problema mare,dar asta nu e o problema,dar tre sa ma filemz la war,si din cauza asta am un lag..

Link to comment
Share on other sites

Daca ai moduri incearca sa le scoti pentru a nu cauza lag, poate ai samp'ul pe HIGH si poate cauza lag, sau ai rezolutia prea mare, sau trebuie sa dai FRAME LIMITER pe OFF.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GaBBlue said:

Daca ai moduri incearca sa le scoti pentru a nu cauza lag, poate ai samp'ul pe HIGH si poate cauza lag, sau ai rezolutia prea mare, sau trebuie sa dai FRAME LIMITER pe OFF.

Am aia pe low si frame limiter pe off,problema e de la sunete,cand trag cu  arma scade o gramada de fps,am scos sunetele nu mai scade deloc.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, imHulkk said:

Da ,dar si cu default tot aceeasi chestie e.. am incercat.

 

Crezi tu ca este default dar nu este. Dezinstaleaza jocul, restart la PC, sterge tot ce tine de GTA San Andreas si din My Documents, instalezi jocul.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Heisenberg said:

 

Crezi tu ca este default dar nu este. Dezinstaleaza jocul, restart la PC, sterge tot ce tine de GTA San Andreas si din My Documents, instalezi jocul.

Am sters o data alea din documents,am facut o mare greseala ca aveam un lag,apoi le-am pus inapoi.. stai sa testez cu default!

Link to comment
Share on other sites

On 28.09.2017 at 6:34 AM, Heisenberg said:

 

Crezi tu ca este default dar nu este. Dezinstaleaza jocul, restart la PC, sterge tot ce tine de GTA San Andreas si din My Documents, instalezi jocul.

Am facut cu default tot frumos,tot nimic tot atata scade..
Dar am ceva in %appdata% un folder SA-MP Audio Plugin, il sterg ?
Edit : L-am sters,si de la 130 la 150 fps cand trag.de la 200 fps ..
Edit v2 : Creste si la 170 cand trag lol cu m4
Edit v3: Gen scade la 130,dupa urca la 170 in 1-2 secunde
Edit v4 : Scade cu tecu pe la 130-140 dar nu urca mai sus.
Edit v5: Iar ca inainte :)) nu mai am 170 cand trag cu m4 ci 120

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.