Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

WARS - Crash Problem


scarface

Recommended Posts

Nick-ul tau: scarface

Server: rpg2.b-zone.ro
Descrierea bugului: Daca mori de 5 - 6 ori la rand asa si te tot spawnezi apoi iesi din HQ iei crash. Puteti testa (problema este la war cat si cand nu e war).
Screenshot(s): -

 

Poate rezolvati si voi acest bug nenorocit ca usor usor cred ca incep sa ne creasca fire de par alb, @Bobo, @Kelton, @Adi007, @FnZ

 

 

Se implineste 1 an de zile acum in iarna de cand iei crash, scoate dracu' HQ-urile alea, chiar asa e de greu ? 

Link to comment
Share on other sites

Am sesizat chestia asta din primele zile, am dat si eu un PM si Kelton a zis ca nu vede cum ar putea cauza crash-uri un simplu update la HQ-uri.

Poate nu e de la HQ-uri, dar de la update-ul din acea zi tot e, imi aduc perfect aminte cum luam crash war dupa war.

 

Si da, adevarat, la pasnice/departamente/hitmen puteti lasa HQ-urile scriptate, ba chiar sa le diversificati in functie de tipul factiunii. Vazusem acum ceva vreme un HQ facut de Marik pentru Paramedics, era o idee destul de buna, asa ati putea face ceva unic si pentru taximetristi, instructori, mecanici, reporteri s.a.m.d, iar la mafioti sa reintroduceti HQ-urile vechi deoarece toti consideram ca e cel mai bine, era o chestie reprezentativa, parca simteai si tu ca esti intradevar intr-o alta factiune, asa de cand cu update-ul asta te plictisesti naibii sa vezi acelasi HQ mereu, mereu si mereu, parca nu mai are farmec.

Link to comment
Share on other sites

Se poate face si demonstratie cum iei crash daca te omoara careva de 5-6 ori si cu jocul clear, problema e de la hq-urile noi pentru ca sunt prea multe modele ce trebuie sa se incarce cand intrii sau iesi din hq.

Link to comment
Share on other sites

Aduceti si un crash report, un videoclip daca se poate, nu imi pot da seama de ce luati voi crash daca nu imi si aratati ce faceati inainte sa luati crash.

Voi aveti impresia ca lucrurile sunt atat de simple cu aceste crash-uri si ca nu vrem noi sa le rezolvam. Aici nu e vorba de ce vrem noi sau de cat de competenti suntem in acest sens, crash-urile sunt atat de variante incat nu iti pot spune sau nu pot rezolva instantaneu (de fapt nimeni nu poate sa rezolve lucrurile astea instantaneu, ar trebui sa pricepeti asta).

SA:MP-ul este ciudat, trebuie sa intelegem toti. Ma refer la faptul ca el creaza probleme din lucruri care ar parea normale la prima vedere, de aia trebuie sa ajutati sa identificam si sa rezolvam si toata lumea o sa fie fericita.

Eu personal nu iau crash nici la war, nici in HQ-uri, nici in alte circumstante pentru ca am testat si nu rulez jocul pe un computer prea stralucit ca sa fie asta o cauza a faptului ca nu primesc crash, asa ca hai sa gasim cauza reala si sa terminam cu vorbele si criticile inutile ;).

 

Cine vrea sa ajute este asteptat cu orice informatii despre crash-uri. Ma intereseaza in special Crash Report + ce faceati (cu exactitate) inainte de crash + daca este un crash instantaneu sau rezultat in urma unor warning-uri repetate in chat.

Link to comment
Share on other sites

  • Adi007 pinned this topic

 @Adi007 poate te ajuta. Daca ar fi de la cskin as lua numai eu, nu si restul de jumate de server. Incercati sa schimbati pe serverul de teste HQ-ul la o singura mafie (sau orice alta factiune, nu cred ca e strict legat de mafii) si testati singuri, cu joc stock, cu orice. Nu se ia intotdeauna la 6-7 death-uri, dar daca mor de cateva ori si intru intr-un perete/pun tinta si trag in cineva/trage cineva in mine iau crash.  Se mai intampla uneori sa iau Warning-uri cand alerg, pe fiecare miscare facuta de actor imi arata un warning, daca nu mai alerg=se opresc warningurile, de asemenea dupa cateva death-uri. Daca nu mor la war, nu iau crash. Dubios, cel putin eu asa zic. Cand ai timp liber si te simti intrigat de acest bug, ar fi dragut sa incerci si tu ce-am facut eu mai sus, sa te convinigi si singur ca problema nu e usersided.

Link to comment
Share on other sites

@Adi007 Efectiv jocul pe la 20-30 minute se blocheaza imaginea jocului, adica se blocheaza instant, nu poti face nimic, jocul efectiv este blocat, dupa mai astepti un pic si iti da has stopped working de la windows, este un fel de crash, dar nu e. Numai in timpul war-urilor se intampla, nu este din cauza modurilor, am testat diferite. #REZOLVATI.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.