Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Windows 7 - Problema Activare


MrPoc
 Share

Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Pai tot timp-ul cand dau restart sau cand aprind laptop-ul imi apare asta cu activare ma puteti ajuta cumva fara sa refac windows-ul?

De cat timp aveti problema respectiva ?: De 1 luna.

Sistem de operare ?: Windows 7 Ultimate

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/uOZ6B
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Am luat KEY de ACTIVARE si nu a mers..

Link to comment
Share on other sites

Folosesti asa ceva daca l-ai descarcat de pe Tractoare (torrente): LINK (daca nu este permis Warez pe aici, sorry, eu n-am observat, totusi suntem in Romania, aici nu reprezinta o problema prea mare :)) )

 

 

Edited by cods
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MrPoc said:

Pai si ce fac cu ala ? 

Il descarci si iti activezi Windows. Simplu.

 

Are o interfata usor de utilizat, nu cred ca o sa fie o problema.

 

Edited by cods
Link to comment
Share on other sites

Salut! Windows-ul tau nu este activat, il poti activa daca-mi urmezi pasii de m-ai jos:

 

1. Acceseaza acest link: http://winactivators.com/

2. Dupa ce ai accesat site-ul de la pasul de m-ai sus, apesi click stanga ''Download Loader'' scris cu galben.

3. Astepti sa se descarce...

4. Deschizi arhiva

5. Dublu click pe arhiva din arhiva (stiu ca suna ciudat dar asta e :)) ) si o sa-ti ceara o parola zip, aceasta este: windowstools

6. Dupa ce ai scris parola, o sa-ti apara o fereastra mica, si undeva jos in stanga ferestrei respective scrie ''install''

7. D-ai click pe ''install'' si astepti sa se incarce bara aceea verde, dupa ce se incarca d-ai restart la PC si aia e.. o sa ai windows-ul activat si n-o sa-ti m-ai apara acea notificare..

 

P.S Sper ca ti-am fost de ajutor, mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Deschide un cmd (apesi pe butonul Start -> in casuta de cautare scrie cmd) si tasteaza comanda asta -> slmgr.vbs /upk urmat de Enter, apoi incerci din nou cu programul dat.

 

 

Edited by cods
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2017 at 9:40 PM, MrPoc said:

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Pai tot timp-ul cand dau restart sau cand aprind laptop-ul imi apare asta cu activare ma puteti ajuta cumva fara sa refac windows-ul?

De cat timp aveti problema respectiva ?: De 1 luna.

Sistem de operare ?: Windows 7 Ultimate

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/uOZ6B
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Am luat KEY de ACTIVARE si nu a mers..

 

Incearca sa-ti iei un windows de pe filelist, probabil cel pe care il ai tu acum nu este bun, simplu, daca nu vrei sa reinstalezi windowsu e treaba ta, eu ti-am dat o solutie simpla fara bataie multa de cap.

 

 

Edited by Ocaust
Link to comment
Share on other sites

Intri pe FL si-ti alegi o versiune de acolo, de preferat una cu multe comentarii si multe descarcari. IIRC, faXcool erau super ok.

Next step, sunt doua alternative, doua programe adica, Windows Loader si inca o chestie, le gasesti tot pe FL.

 

Ar mai fi o cale, sa-ti iei licenta pt. Windows 10 si sa scapi de durerile de cap, asta daca primii pasi sunt prea complicati...

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.