Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

BUG: TELEPORT PE TURF CAND DAI /F LA O MASINA


Jackus

Recommended Posts

Faptul ca voi jucati cu cod/ati jucat, nu inseamna ca toti joaca cu coduri nedetectabile da?Am venit aici pentru toti dintre noi care joaca in mafii, de pe orice rpg uri ale comunitatii b zone, lasati hate ul la o parte acum, am facut asta pentru ca si eu am patit aceeasi chestie, daca era doar la sekkky nu o faceam, ganditi si voi, nu se rezuma totul al coduri si bug urile lor, unele chestii se intampla si de la server.

2 minutes ago, W A Z Z Y said:

Si fix pe turf te spawneaza, nu in LS nu pe langa turf, nu pe alt turf, nu in desert, exact pe turf frate. :)) 

Oare pentru ca isi schimba culoarea odata la 3 secunde? :-?

Si daca zici ca ai intampinat si tu acest bug, inceaca sa il reproduci si sa filmezi, apoi sa aduci o dovada clara aici.

Am incercat si nimic, o sa incerc si maine, pana o sa am o dovada, insa ce a patit sekkky e exact ce am patit si eu mergi pe turf iei kill iesi din hq f la masina si tp pe turf fara ea.

Link to comment
Share on other sites

Bine frate, stai ca-mi iau si eu v3-ul si ma duc pe turf cu norec/aimbot activ si dau 10/10 si pereti. Si o sa fac un act de caritate postand la Bug Reports sa avertizez PE TOATA LUMEA DE PE B-ZONE, ESTE BUG. OPRITI-VA DIN WARURI. E VINA SCRIPTERILOR, NU VEDETI? 

 

Sa fim.. seriosi?

Link to comment
Share on other sites

Lagul nu are de a face cu bug-ul asta, eu zic sa stati in banca voastra din moment ce nu stiti despre ce este vorba.

Pana la urma hai sa gandim si logic, cine e atat de idiot sa se teleporteze direct pe turf? E usor sa va dati cu parerea, mai naspa ca va bagati unde nu va fierbe oala, nu stiti, pur si simplu gura, topicul asta a fost creeat la sectiunea "Bug Reports", nu la "debateri", nu mai faceti pe examinatorii ca habar nu aveti ce-i ala litefoot dar va amestecati in treburi de astea, voi mari experti ai samp-ului.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TLG KAPPA said:

Lagul nu are de a face cu bug-ul asta, eu zic sa stati in banca voastra din moment ce nu stiti despre ce este vorba.

Pana la urma hai sa gandim si logic, cine e atat de idiot sa se teleporteze direct pe turf? E usor sa va dati cu parerea, mai naspa ca va bagati unde nu va fierbe oala, nu stiti, pur si simplu gura, topicul asta a fost creeat la sectiunea "Bug Reports", nu la "debateri", nu mai faceti pe examinatorii ca habar nu aveti ce-i ala litefoot dar ne amestecam in treburi de astea, voi mari experti ai samp-ului.

Sal kappa ms k mai bagat vtb pe 4

Darr nu cred ca stii prea multe despre sekkky, nu e chiar "curat" bajatu asta, l-am vazut de multe ori teleportandu-se pe turf dar nu filmasem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ryz Asasinul Thau said:

Sal kappa ms k mai bagat vtb pe 4

Darr nu cred ca stii prea multe despre sekkky, nu e chiar "curat" bajatu asta, l-am vazut de multe ori teleportandu-se pe turf dar nu filmasem.

Poate e codat, poate ca a fost teleport, poate ca a fost bug, dar asta in nici un caz nu e o debatere, e cam urat sa vorbesti in necunostiinta de cauza, mie mi s-a intamplat, deci pot confirma faptul ca da, exista un astfel de bug, acum ca a fost sau nu vorba de asta, nici eu nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ryz Asasinul Thau said:

Sal kappa ms k mai bagat vtb pe 4

Darr nu cred ca stii prea multe despre sekkky, nu e chiar "curat" bajatu asta, l-am vazut de multe ori teleportandu-se pe turf dar nu filmasem.

Dar eu?Si eu dau cu cod?=)

Link to comment
Share on other sites

Sa moara Bianca in puscarie si cu copiii ei daca am mai vazut atata prostie intr-un topic ca pana acum. Omu' a venit cu o raportare a unui bug care chiar exista pe server. Imi place faptul ca toti cei care au zis ca acesta nu este bug, ci cod rup codurile la waruri. De ce ar trebui dovada la un asemenea lucru? Sa se trezeasca acei admini "priceputi" in coduri sa-l baneze pentru dovada? Se poate testa acest lucru de catre scripteri pe server-ul de teste, nu degeaba au aceasta functie.

Link to comment
Share on other sites

N-am zis nimic de Jackus, eu pe Sekkky il stiu de mult, dar in fine, ma doare in **** poate sa ia unban ca mi se rupe, eu astept sa se bage Aimbot pe sniper sa fac ctr mai repede :))

Link to comment
Share on other sites

@RoLLz dupa ce am lasat adminul m-am dus GSB si singurul meu war pe minus a fost primul sau cel putin in primele 2 zile pana m-am obisnuit. Dupa nu am mai avut probleme, e normal ca in primele zile dupa ce nu am mai tras de foarte mult timp sa nu tragi perfect, dar cu antrenament constant se poate. 

PS: Eu am filmat mereu toate warurile deci daca s-ar intampla as avea filmulet eu. 

Usor cu acuzele aiurea ca nu cred ca eu dau 3/3 sau chestii de genul.

Oricum o sa inchid topicul pana se uita cineva.

Sa zicem ca toti cei care au scris in acest topic ca e de la v2 sau v3 da? Daca s-ar intampla cuiva asa ceva, cuiva care chiar a postat aici? Privit partea buna a acestui topic si anume prevenirea. Puteti prevenii asa ceva filmand 2 ore de la 20-22 la war si daca pateste cineva asa ceva o sa se convinga ca nu e cod si o sa aiba si dovada ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • XES locked this topic
  • XES pinned this topic
  • XES unlocked this topic
  • XES locked this topic
  • XES unlocked this topic

Dupa cum se vede mai sus exact asa am patit si eu si probabil si sekkky doar ca pe o distanta mai mare.

@GF Muzzyuita-te bine sa nu zici ca e de la cod ca mna, in afara de el nu poti fi teleportat cu nimic altceva la fel si @AIM RoLLz si altii care au comentat aici si s-au ofticat degeaba.

@Keltonpoate ia unban si Sekkky daca tot a fost banat pentru acel bug.

@Adi007poate rezolvam si noi odata cu bugs astea si cu acel lag/desync de la wars.

Link to comment
Share on other sites

  • XES locked this topic
  • XES unlocked this topic
  • Kelton unpinned and locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.