Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

BUG: TELEPORT PE TURF CAND DAI /F LA O MASINA


Jackus

Recommended Posts

Nick-ul tau:Dumnezeu.10DiN10

Server:rpg 1 b zone
Descrierea bugului:Pai, am mers pe intersectie lv unde am fost omorat de un gangster rival, am iesit din HQ si m-am dus sa dau F la Infernus sa merg pe turf, imediat dupa ce am dat f am fost spawnat  in locul in care am murit.Aceasi chestie a patit o si Sekkky care a fost banat pe nedrept din cauza acestui bug al server ului.Rog pe @Adi007sa rezolve cat mai repede acest bug pentru a nu fi banati si alti gangsteri aiurea si pe @Kelton sa-l debaneze pe Sekkky care a fost banat din acest motiv.Tin sa precizez ca si mie, dupa ce am fost omorat am fost spawnat pe turf.
Screenshot(s):

Nu am dovada mea, pentru ca nu aveam de unde sa stiu ca in secunda in care dadeam f la masina ma va spawna pe turf exact in locul in care am murit.Sper ca scripterii sa rezolve aceasta problema, mai jos am pus cum decurge o zi de wars, eu zic ca nu e ok, pe langa asta mai nou a aparut si acest tp al server ului.Țin să precizez că acest bug s-a întâmplat şi este în lv, eu am pățit la intersecție lv, nu ştiu dacă e şi în ls sau sf.

Link to comment
Share on other sites

"Scopul acestei comunităţi este de a crea un mediu plăcut în care jucătorii să se poată distra, să-şi facă noi prieteni şi chiar să se relaxeze. Principiile noastre sunt profesionalismul şi seriozitatea. Încercăm să vă oferim un mediu cât mai distractiv de joc pentru a face şederea voastră pe comunitate o plăcere." Trebuia sa vina cineva sa fie si carcotasi, nu? M-am gasit eu. Cu lag ca asta din seara asta e cam jenant sa te mandresti cu host dedicat. Oricum, din ce am auzit, bugul asta chiar e pe bune, o fi, n-o fi, ramane sa vada "cei de sus".

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca e de la v2, @NUSUNTRENKO zice baietii astia ca are v3 si nu e buguiti, eu zic ca ie de la ve2, hotfix plîs. Nu, serios, fara caterinca, daca chiar e de la server, putem sa incepem sa facem torturi cu buguri si lag fara limite, ca devine din ce in ce mai buna situatia.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AFROjACK S4F said:

Vrăjeală mai mare nu am văzut, a mai făcut d-astea, murea de 2 ori în 15 secunde, doar că nu l-a prins nimeni. Hai gata cu vrăjelile, întâi buletin, după minciuni.

Nu am deschis acest topic in favoarea colegiilor mei, l-am deschis pentru toti chiar si dusmani, e ceva care poti pati oricand fara sa stii.

Link to comment
Share on other sites

Adevarat, am primit cateva mesaje ca ii bug la war, ca, te teleporteaza exact pe turf in anumite locuri, de multe ori unde-i backup. Cine mi-a zis ca a fost bug nu detine v3/v2 sau alt cod, deci nu cred ca la Squizz a fost teleport, chiar asa a fost bug, cel putin eu nu sunt mafie sa mai stiu, dar din vorbele prietenilor mei asa se pare.

Link to comment
Share on other sites

@GF Muzzycand am facut topicul am fost perfect constient si sunt ca nu o sa ma creada nimeni.Sa o luam logic, ai de unde sa stii cand te spawneaza intr-un loc al server ul?Nu ai de unde sa stii, asta doar daca iti iei cod si iti dai tu tp, nu asta e ideea.E vorba ca i se poate intampla oricui, si nu am venit aici sa-l salvez pe nimeni, am venit sa rezolv o chestie pentru care se ia ban, si e pacat sa iei ban pentru ceva ce nu ai.

Link to comment
Share on other sites

Sa veniti cu dovezi bosilor, ca eu cand sunt la waruri imi filmez si basina pe care o trag. Voi nu sunteti in stare sa filmati.. oare de ce? Nu ma luati cu "imi merge pc-ul prost".. ca daca iti dau sampul la 1024 si bandicamul la low, e ca si cum nu ai filma. Nu va filmati ca o ardeti cu cacaturile voastre de coduri. M-am saturat de voi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AIM Jackus said:

@GF Muzzyde ce sa te filmezi?Pe langa faptul ca sunt zone ale diferitelor orase in care e un lag infernal, te filmezi sa ce?

 

Pentru ce?.. Evident ca nu gandesti ca mine, sau ca cei care se filmeaza din simplul fapt ca se tem sa ia ban pe NIMIC. Voi nu va filmati ca va e teama ca luati ban pe filmare. Deci e o diferenta intre noi.

Link to comment
Share on other sites

Ala este teleport toata ziua, in filmarea lui CosminT nimeni nu se misca in lag, deci cel putin in acel moment nu era lag.

Si nu ai cum sa spui ca asa este tot war-ul pentru ca nu este asa si nu este chiar zilnic asa, sa nu exageram.

 

Uite un caz similar de teleport:

 

 

Iar daca spui ca este bug, incearca sa il reproduci, nu vad sensul acestui topic daca nu ai dovezi clare cu bugul respectiv. :) 

Ca asa, si eu pot sa spun "Cand X da G la mine in masina il teleporteaza in San Fierro!!" :O 

Nu am nimic cu Avispa/RDT/Pimps/SeKKKy/TRUEKOV si asa mai departe, insa am vrut doar sa va lamuresc. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AFROjACK S4F said:

Vrăjeală mai mare nu am văzut, a mai făcut d-astea, murea de 2 ori în 15 secunde, doar că nu l-a prins nimeni. Hai gata cu vrăjelile, întâi buletin, după minciuni.

La Sekkky era o obisnuinta sa vina cu tp pe turf.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, W A Z Z Y said:

Ala este teleport toata ziua, in filmarea lui CosminT nimeni nu se misca in lag, deci cel putin in acel moment nu era lag.

Si nu ai cum sa spui ca asa este tot war-ul pentru ca nu este asa si nu este chiar zilnic asa, sa nu exageram.

 

Uite un caz similar de teleport:

 

 

Iar daca spui ca este bug, incearca sa il reproduci, nu vad sensul acestui topic daca nu ai dovezi clare cu bugul respectiv. :) 

Ca asa, si eu pot sa spun "Cand X da G la mine in masina il teleporteaza in San Fierro!!" :O 

Nu am nimic cu Avispa/RDT/Pimps/SeKKKy/TRUEKOV si asa mai departe, insa am vrut doar sa va lamuresc. 

 

Diferenta dintre acest tp si cel pe care l-am raportat eu este ca, la acela te spawneaza cand dai f la masina dupa ce esti omorat, exact aceeasi chestie am patit o si eu astazi, lasati hate ul la o parte, am venit aici sa va ajut pe toti, chiar si dusmani.Nu cred ca i-ar conveni nimanui sa ia ban pentru asta, vreau sa fie rezolvata aceasta problema

Link to comment
Share on other sites

Nu e niciun bug e V3/V2 nu mai suferiti voi astia din Avispa ca rupeti codul , exemple ? sNrobert xThe0 SEKKKY(BANAT) Just.xeS ( cand a lasat adminul era un minusar in GSB, a venit in Avispa e ZEW), IonuVRS, BBS (TASEOWN BANAT IN TRECUT PENTRU CODURI), Zikou (Banat in trecut pentru coduri) si multi altii. Ceau!

Link to comment
Share on other sites

Si baietii mei, se observa foarte clar la domnul Sekkky cum intra pe turf pentru 0.1 secunde cu clepsidra pusa, sper ca nu e nevoie sa va fac un edit ca sa vedeti acea clepsidra. Omul intra pe turf cu clepsidra pusa. Ce inseamna asta? Pai iti spun eu ce inseamna, a apasat escape blana ca sa iasa din MAPA meniului, de unde si-a dat si numitul teleport. Va cacati pe voi? La sekkky ala e o dovada proasta sa-mi spui ca e bug. Du-te si reproduce-l si apoi spune ca e bug.

Link to comment
Share on other sites

Da frate e un bug si bugul ala te teleporteaza fix pe turf, nu cumva in alta parte, urmeaza sa jucati cu invizibil si sa dati vina pe lag, ati jucat cu cod, asumati-va.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AIM Jackus said:

Diferenta dintre acest tp si cel pe care l-am raportat eu este ca, la acela te spawneaza cand dai f la masina dupa ce esti omorat, exact aceeasi chestie am patit o si eu astazi, lasati hate ul la o parte, am venit aici sa va ajut pe toti, chiar si dusmani.Nu cred ca i-ar conveni nimanui sa ia ban pentru asta, vreau sa fie rezolvata aceasta problema

Si fix pe turf te spawneaza, nu in LS nu pe langa turf, nu pe alt turf, nu in desert, exact pe turf frate. :)) 

Oare pentru ca isi schimba culoarea odata la 3 secunde? :-?

Si daca zici ca ai intampinat si tu acest bug, inceaca sa il reproduci si sa filmezi, apoi sa aduci o dovada clara aici.

Link to comment
Share on other sites

  • XES locked this topic
  • XES pinned this topic
  • Kelton unlocked and locked this topic
  • Kelton unlocked and locked this topic
  • XES unlocked this topic
  • Kelton unpinned and locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.