Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Concurs nou NR.


VladTepes

Recommended Posts

Salutare B-Zone! Sunt un membru al onorabilii factiuni News Reporters  si m-am gandit la un nou concurs dar am nevoie de feedback-ul vostru pentru a vedea daca este viabil sau nu. Daca va place ideea v-as ruga sa dati un  XKl0Sqy.png. Nu e vorba ca m-am plictisit de concursurile traditionale pentru ca si ele au magia lor, dar as vrea sa aduc ceva inovativ acestei factiuni daca tot sunt in ea. :)

Treaba sta in felul urmator: Voi organiza un concurs la care vor participa 3 oameni, care vor forma o echipa: Capitanul + 2 oameni care vor schimba rolurile (explic imediat ce roluri) dupa cum zice seful de echipa. Acest concurs nu are un premiu prestabilit, ca si cele traditionale, ci premiul il veti castiga pe "barba" voastra, raspunzand corect la intrebari sau veti diminua suma din premiu raspunzand gresit la intrebari. Concursul va consta in 3 runde + o runda bonus pentru sansa de a va dubla suma castigata intre runda 2 si 3. In runda 1 fiecare raspuns are valoarea stas de 1.000$, (1k). Daca raspunsul e gresit se va scadea 1k din suma pe care o aveti in momentul actual, iar daca raspundeti corect veti primi 1k la suma actuala. La runda a 2-a fiecare raspuns are valoarea de 2.000$ (2k), iar la runda a 3-a fiecare raspuns are valoarea de 3.000$, (3k), banii iesind si intrand in "contul" vostru in functie de raspunsurile date. In runda bonus, care se afla intre runda a 2-a si runda a 3-a, aveti sansa de a va dubla suma detinuta in momentul respectiv raspunzand corect la 3 intrebari consecutive. Fiecare runda va avea 10 intrebari din diferite domenii.

Acum despre acele roluri pe care le-am precizat adineaori. La inceputul jocului, este obligat, si din runda in runda Capitanul, poate sa aleaga un om care sa raspunda la fiecare intrebare si un om care pune potul la fiecare intrebare. El isi poate atribui si lui insusi unul dintre aceste roluri. Cel responsabil cu raspunsurile, va da cate un raspuns la fiecare intrebare pusa de mine. Cel responsabil cu potul va pune un pot la fiecare intrebare de a mea, inainte ca aceasta sa fie pusa, sub forma "Pot x 1" sau "Pot x 2" sau maxim "Pot x 3". [De ex: La runda a 2-a daca jucatorul pune potul x 2 raspunsul valoreaza 4.000$. Daca raspunsul e corect suma se adauga, iar daca raspunsul e gresit suma se scade. Si asa mai departe, de exemplu la runda a 3-a cu Pot x 3 un raspuns, fie corect sau gresit valoreaza 9.000$.]. Sper ca s-au inteles aceste notiuni. Si da, al 3-lea jucator nu face nimic, este de datoria Capitanului de a aplana conflictele si de a impaca membrii echipei sale. Dupa un calcul simplu matematic ajungem la un posibil castig de 270.000$, (270K).

 

Cateva reguli suplimentare: 1. Eu vorbesc in termeni juridici doar cu Capitanul, adica banii castigati ii voi transfera lui, iar de acolo nu mai este problema mea ce se intampla cu ei (ma absolv de orice vina). El decide cine si cat merita sa primeasca din aceasta suma. Deci va rog sa nu faceti post-uri in legatura cu aceasta tema, este datoria voastra sa va cunoasteti echipa.

                                        2. Capitanul este direct responsabil de comportamentul echipajului sau, iar in caz de evenimente neplacute, intreaga echipa va primi [/endlive] iar concursul va fi oprit pe loc.

                                        3. Participarea la acest concurs este complet GRATUITA.

 

Pentru a participa va trebui sa dati reply la acest topic in felul urmator si eu voi alege o echipa care imi place:

RPG Bar Capitan:

RPG Bar Membru 1:

RPG Bar membru 2:

De ce dorim sa participam la acest concurs:

Vom respecta regulile impuse, cat si cele de bun simti:

 

Imi va fi greu sa organizez un asemenea concurs, si va rog sa fiti calmi si cu bun simti. Cel mai probabil il voi tine saptamana viitoare, daca nu intervine ceva, si desigur daca va place ideea si credeti ca ar merge. 

 

#tepes

Link to comment
Share on other sites

Suna bine.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.