Jump to content

Propunere pentru LIDERI


Vito  Corleone

Recommended Posts

4 hours ago, DarK4MooN said:

TTB RPG4, na cultura, omul se chinuie de o luna sa ia 1 turf pentru ca doar el da attack, doar rankuri 2 are in factiune.

 

Pai e vina mea ca accepta doar palete? Pentru a da un sublider unui jucator e nevoie de minim 35 zile in factiune, eu zic ca nu e asa mult. Voi doriti sa puneti o mafie in picioare din prima zi. Dar pe cei de rank 1-2 cine o sa-i indrume? 

 

4 hours ago, OC Vasyyy said:

@rTn Dyablox VIP Sunt unii sub-lider de 60-100 zile, aia de ce nu sunt schimbati? Da frate, eu mi-l aduc,dau exemplu pe sNrobert rank 6, el fiind capabil si bun, e si normal ca nu-l schimb dupa o luna,dar propunerea asta nu e pentru FH sau pentru doar sa schimbe sub-lideri in fiecare luna, e in caz ca sub-liderul tau adus, si poate are 100zile, intampina ceva probleme unde trebuie sa isi puna demisia si sa se lase o perioada de sa:mp, atunci el avand optiunea sa isi aduca un sub-lider dinafara, isi aduce altul capabil care e in stare sa faca ceva si sa stea sa ajute facitunea !

 

Eu am inteles frate ca nu e pentru FH propunerea, dar o sa fie folosita cum am mentionat mai sus. Eu personal am obtinut rank 6 in 35 zile, adica n-am stat sa dau PM lui Kelton sa modifice regulamentul ca sa am posibilitatea sa intru direct, am acceptat sa fiu rank 1 si sa promovez treptat. Cand obtii rank treptat ai si un respect din partea colegilor.

Link to comment
Share on other sites

Contra- Daca ar fi dupa mine, nu ar trebui niciun sublider din afara, doar cei cu experienta foarte mare in factiunea respectiva. Nu inteleg de ce vrei sublideri din afara? Te inteleg, il cunosti, dar, trebuie sa se si descurce, nu un rank 3 sa ii dea clasa, el fiind sublider.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, cred ca mai bine este asa, sa poti aduce doar un sub-lider de afara, restul iti alegi din factiune, trebuie sa stii daca e capabil pentru acel rank si daca ai incredere in el.

Link to comment
Share on other sites

Nu am nicio intenție momentan să modific acea regulă. Totul depinde de cât de bine își alege liderul subliderii. Dacă alegi o persoană care a muncit pentru acea funcție îți garantez că o s-o țină mai mult decât dacă i-ai da-o unui prieten sau unuia care îți promite că te ajută pentru că e „magie” la deagle. Regula a fost adăugată pentru a reduce din numărul de rank 6 acordat pe prietenii și a încerca să caște ochii liderilor să-și formeze singuri facțiunea și membrii. Cei care și-o formează prost evident că n-o să aibă sublideri, să nu mai zic că acum facțiunile au câte 2 sublideri în timp ce în trecut aveau unul singur sau existau lideri care se descurcau și fără sublider.

 

Mai departe fiecare își trage singur concluziile în funcție de scopul care-l are. Dacă scopul lui e să primească rank 6 fără muncă sau să dea rank 6 prietenilor atunci sunt sigur că n-o să-i placă răspunsul meu. Dacă scopul însă e să vadă cine muncește, să formeze membrii din cadrul facțiunii, atunci nu cred că o să-l deranjeze cu nimic regulile curente.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Imi place ca vin toti pasnicii pe aici care nu stiu ce e aia mafie si isi dau cu parerea.

Vedeti-va de treaba voastra cu pd-urile si pasnicile ca voi nici nu stiti cate runde sunt in total la un war.

 

Pana la urma, de ce Kelton? Daca un lider vrea sa fie “corect”, sa isi bage rank 3 sublider, n-are decat, dar gandeste-te ca sunt unii care nu au rank 3 in factiune, ca ala moare in HQ cu membrii de rank 1 si 2, el ce face? Pierdere de timp, mai bine mi-as pune demisia, as lua 300 FP decat sa stiu ca o sa stau luni bune fara turfuri si sublideri. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kelton said:

Nu am nicio intenție momentan să modific acea regulă. Totul depinde de cât de bine își alege liderul subliderii. Dacă alegi o persoană care a muncit pentru acea funcție îți garantez că o s-o țină mai mult decât dacă i-ai da-o unui prieten sau unuia care îți promite că te ajută pentru că e „magie” la deagle. Regula a fost adăugată pentru a reduce din numărul de rank 6 acordat pe prietenii și a încerca să caște ochii liderilor să-și formeze singuri facțiunea și membrii. Cei care și-o formează prost evident că n-o să aibă sublideri, să nu mai zic că acum facțiunile au câte 2 sublideri în timp ce în trecut aveau unul singur sau existau lideri care se descurcau și fără sublider.

 

Mai departe fiecare își trage singur concluziile în funcție de scopul care-l are. Dacă scopul lui e să primească rank 6 fără muncă sau să dea rank 6 prietenilor atunci sunt sigur că n-o să-i placă răspunsul meu. Dacă scopul însă e să vadă cine muncește, să formeze membrii din cadrul facțiunii, atunci nu cred că o să-l deranjeze cu nimic regulile curente.

 

Numai bine.

Ar trebuii schimbata. Poate asa n-o sa mai 'moara' mafiile care nu au turfuri/membri. 
Parere mea.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, TLG KAPPA said:

Imi place ca vin toti pasnicii pe aici care nu stiu ce e aia mafie si isi dau cu parerea.

Vedeti-va de treaba voastra cu pd-urile si pasnicile ca voi nici nu stiti cate runde sunt in total la un war.

 

Pana la urma, de ce Kelton? Daca un lider vrea sa fie “corect”, sa isi bage rank 3 sublider, n-are decat, dar gandeste-te ca sunt unii care nu au rank 3 in factiune, ca ala moare in HQ cu membrii de rank 1 si 2, el ce face? Pierdere de timp, mai bine mi-as pune demisia, as lua 300 FP decat sa stiu ca o sa stau luni bune fara turfuri si sublideri. 

“Luni bune” 

De la rank 1 la 3 sunt doar 35 de zile deci tot ai pe cine sa pui.

Link to comment
Share on other sites

Ganditi-va ca daca se aproba aceasta propunere, tu ca lider o sa iti aduci sublider pe ma-ta, sorta, verisoarta etc. si cei aflati in factiune care se implica si vor cu adevarat sa faca ceva cu factiunea se vor simti ofensati pentru ca sublideritele aduse sunt doar niste curve care vin rank 6 direct si le schimbi ca pe sosete luna de luna pentru ca sunt rudele tale si o sa ramai mai rau fara membrii pentru ca dispare pofta de a creste in rank si speranta de a lua sublider dupa 35 de zile.

 

TOPIC CLOSED!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bai, voi va ganditi ca daca ar fii acceptat propunerea voi dupa 2 saptamani v-ati lasa de joc? Ganditi-va eu iau lider, imi aduc doar prietenii in factiune ca sublider, aia din factiune ce fac? Normal ca se oftica nu? Adica frate unu din factiune are 100+ zile, si eu aduc un "neauzit" in factiunea respectiva, adica de fiecare data imi pun un prieten sublider? Asta se numeste adevarat #PILLE, gandeste-te inainte sa spui ceva, sunt de acord ca nu prea e ok nici cum e acuma, insa daca ar fii acceptat propunerea asta, ar creea mai multe probleme, sunt CONTRA.

#Sigur toti si-ar aduce prietenii in factiune, si aia din factiune iau mumu !

Link to comment
Share on other sites

O idee buna.Sper sa fie aplicata.Macar asa sa mai diversificam si noi mafiile.Decat sa avem 100 de membrii de rank 1 - 2 mai bine sa avem 2 sublideri capabili care rup la wars.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TLG KAPPA said:

Imi place ca vin toti pasnicii pe aici care nu stiu ce e aia mafie si isi dau cu parerea.

Vedeti-va de treaba voastra cu pd-urile si pasnicile ca voi nici nu stiti cate runde sunt in total la un war.

 

Pana la urma, de ce Kelton? Daca un lider vrea sa fie “corect”, sa isi bage rank 3 sublider, n-are decat, dar gandeste-te ca sunt unii care nu au rank 3 in factiune, ca ala moare in HQ cu membrii de rank 1 si 2, el ce face? Pierdere de timp, mai bine mi-as pune demisia, as lua 300 FP decat sa stiu ca o sa stau luni bune fara turfuri si sublideri. 

 

2 hours ago, GF lamporo said:

@AIM SylvyuGoogle YAMAN tu ce te bagi? Esti lider si nu stiu eu? Nu e treaba ta.

 

Nu inteleg, trebuie sa fii lider sau din mafie sa intelegi cum merg lucrurile pe serverul asta sau sa iti spui opnia ? Ce se intampla in pd/pasnica se intampla si in mafie, stai tu fara griji. Totul este mult prea evident, eu as fi pus niciun sublider adus de afara. Lasati vrajelile ca nu ai nu stiu ce membrii, daca nu esti capabil sa conduci o mafie/factiune/departament, da-ti dracului demisia ca nu te-a obligat nimeni sa fii lider !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.