Jump to content

Bonus System pe Baza de Date


GroWy
 Share

Recommended Posts

Salutare, astazi am facut un video in care am aratat un exemplu de sistem de bonus prin care poti sa dai /bonus oricand.

Majoritatea serverelor se bazeaza pe nivelul jucatorului, daca un jucator are nivel 3+ (exemplu), "numai are voie sa acceseze comanda".

Eu m-am gandit ca ar fii foarte bine sa fie o variabila legata de baza de date.

Am facut acest video ca un model, nu este totul batut in cuie, in videoclip am vorbit aproape despre tot ce am facut asa ca nu cred ca mai necesita sa spun aici exact ce am facut in acest videoclip.

Videoclip: 

 

Doresc sa multumesc celor care le place, celor care inteleg ceva din tot ce explic.

Link to comment
Share on other sites

Frumos tutorial, dar puteai sa mentionezi pe la inceput ca ai un tutorial pe canal pentru conectare baza de date - server, sau cel putin sa ne lasi pe ecran SQL = mysql_connect si un model.

Poate pe un tutorial viitor, o sa arat eu cum sa hostezi o baza de date pe localhost si cum sa hostezi un server de samp localhost cu portforward. Felicitari insa pentru ideea ta cu baza de date.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.