SAMPCAC 0.7.0 Anticheat adăugat pentru serverele de sa-mp. Detalii aici.

Reduceri de Black Friday. Detalii aici.

Welcome to B-Zone Community

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more!

This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
Sawubonai

Windows 7 - Problema Realtek HD Audio Manager

11 posts in this topic

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Nu pot deschide Realtek HD Audio Manager. Am incercat sa reinstalez windows/program dar nu merge ! Am nevoie de acest program...

De cat timp aveti problema respectiva ?: De cateva luni.

Sistem de operare ?: Windows 7

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/DnbeU <-- Imi apare ca e in Task Manager dar nu se deschide. 
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2086617/realtek-audio-manager-open-program.html

1

Dai close din task manager si deschide-l iara din filele lui.

Daca tot nu merge dupa ce incerci varianta de mai sus, dai reinstall si baga driverbooster.

0

2 hours ago, Jackson Brooklyn said:

Dai close din task manager si deschide-l iara din filele lui.

Daca tot nu merge dupa ce incerci varianta de mai sus, dai reinstall si baga driverbooster.

Driverbooster e un cacat de program care iti fute grav pc-ul.

Legat de problema, incearca sa-l dezinstalezi si sa dai cautare hardware problems din optiunile de la windows, e w7, ar trebui sa instaleze singur chestiile astea din ce stiu eu

1

Nu merge niciuna dintre solutii.. 

1

Baga alt Windows, adica de la alt grup, faXcool parca aveau o varianta super ok pt. Windows 7 Ultimate.

Driverele - cauta seria placii de baza, intra pe nenea Gogol si cauta site-ul producatorului placii de baza, cauti acolo placa de baza si descarci driverele de acolo.

Daca alegi calea driver booster sau alte tampenii, nu spune "problema rezolvata", mai mult ca sigur tot aici ajungi... 

Sunt surprins ca lumea inca tine la Windows 7... ma mir ca s-a trecut de XP, ca deh... era the best thing.

0

@lex Asta e cea mai mare problema :> Nu pot instala nici un windows... . Driverele de la placa de baza nici. Nu se deschide deloc. Am incercat sa il adaug in folderul de startup al pc-ului dar nici asta nu prea merge.

1

Ce legătură are instalarea unui driver cu instalarea unui sistem de operare? 

Dai clean install... Și la final bagi driverele. 

Ideal, sa le tragi din timp sa le ai pe un stick, în caz de nu rezolvi cu internetul. 

0

@lexInstallation has failed, am incercat si windows 10/8.1. Cel mai usor ar fi daca l-as arunca la gunoi :))) E vechi de aproape 4 ani. Puteti da T/C.

0

Faptul ca e vechi nu înseamnă că trebuie neapărat aruncat la gunoi... 

1

@lexGlumeam frate.. dar e momentul sa-mi cumpar unul nou.

0

Closed

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0