Jump to content

Windows 7 - Problema Realtek HD Audio Manager


 Share

Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Nu pot deschide Realtek HD Audio Manager. Am incercat sa reinstalez windows/program dar nu merge ! Am nevoie de acest program...

De cat timp aveti problema respectiva ?: De cateva luni.

Sistem de operare ?: Windows 7

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/DnbeU <-- Imi apare ca e in Task Manager dar nu se deschide. 
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2086617/realtek-audio-manager-open-program.html

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jackson Brooklyn said:

Dai close din task manager si deschide-l iara din filele lui.

 

Daca tot nu merge dupa ce incerci varianta de mai sus, dai reinstall si baga driverbooster.

 

Driverbooster e un cacat de program care iti fute grav pc-ul.

 

Legat de problema, incearca sa-l dezinstalezi si sa dai cautare hardware problems din optiunile de la windows, e w7, ar trebui sa instaleze singur chestiile astea din ce stiu eu

Link to comment
Share on other sites

Baga alt Windows, adica de la alt grup, faXcool parca aveau o varianta super ok pt. Windows 7 Ultimate.

Driverele - cauta seria placii de baza, intra pe nenea Gogol si cauta site-ul producatorului placii de baza, cauti acolo placa de baza si descarci driverele de acolo.

 

Daca alegi calea driver booster sau alte tampenii, nu spune "problema rezolvata", mai mult ca sigur tot aici ajungi... 

 

 

Sunt surprins ca lumea inca tine la Windows 7... ma mir ca s-a trecut de XP, ca deh... era the best thing.

Link to comment
Share on other sites

Ce legătură are instalarea unui driver cu instalarea unui sistem de operare? 

 

Dai clean install... Și la final bagi driverele. 

Ideal, sa le tragi din timp sa le ai pe un stick, în caz de nu rezolvi cu internetul. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.