Jump to content

[REZOLVAT] SAMP ss problem


Andrei JUXTAPUS

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut. Recent am adaugat un scrip pentru samp pentru a nu-mi mai da freeze jocul cand fac ss, dar problema este ca nu stiu unde se salveaza.
Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări: Rog seriozitate. Tin sa mentionez ca scriptul este fastscreen.asi

Link to comment
Share on other sites

Normal ar trebui să se salveze tot acolo, dar sub o altfel de denumire, în loc de "sa-mp-001", ar fi trebuit "screenshot_14-11-2017_09-42-57-291" de exemplu, însă depinde ce fel de "script" ai.

Eu îţi recomand fastscreen.asi, acesta se pune în folderul principal, iar pozele se salvează în Libraries > Documents > GTA San Andreas User Files > SAMP > screens.

Sper că ţi-am fost de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Salut, ss-urile se salvează în documentele de la Gta San Andreas. Adică te duci în Documents -> Gta San Andreas User Files -> SAMP -> Screens. Iar ca sa găsești mai ușor poți sa te orientezi după data care este scrisa pe poza. Sper ca te-am ajutat.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, TLG Konny said:

Normal ar trebui să se salveze tot acolo, dar sub o altfel de denumire, în loc de "sa-mp-001", ar fi trebuit "screenshot_14-11-2017_09-42-57-291" de exemplu, însă depinde ce fel de "script" ai.

Eu îţi recomand fastscreen.asi, acesta se pune în folderul principal, iar pozele se salvează în Libraries > Documents > GTA San Andreas User Files > SAMP > screens.

Sper că ţi-am fost de ajutor.

fastscreen.asi folosesc si eu, dar nu se salveaza, nu le gasesc in folderul screens. Imi zice ca se salveaza, dar nu sunt acolo, nu sunt nici hidden, nici readonly.

Link to comment
Share on other sites

Iti poti gasi screenshot-urile facute in joc la 

My Computer - Documents - GTA San Andreas User Files - SAMP - SCREENS.

Screenshot-urile sunt numerotate, iti poti ultimele screenshot-uri facute daca te uiti la numarul de la fotografie , sa-mp-(numarul) cel mai mare numar este ultimul screenshot facut iar sa-mp-000 este primul screenshot facut.

Link to comment
Share on other sites

On 14.11.2017 at 10:17 PM, TLG Konny said:

Normal ar trebui să se salveze tot acolo, dar sub o altfel de denumire, în loc de "sa-mp-001", ar fi trebuit "screenshot_14-11-2017_09-42-57-291" de exemplu, însă depinde ce fel de "script" ai.

Eu îţi recomand fastscreen.asi, acesta se pune în folderul principal, iar pozele se salvează în Libraries > Documents > GTA San Andreas User Files > SAMP > screens.

Sper că ţi-am fost de ajutor.

 

On 14.11.2017 at 10:50 PM, DanCos2 said:

Salut, ss-urile se salvează în documentele de la Gta San Andreas. Adică te duci în Documents -> Gta San Andreas User Files -> SAMP -> Screens. Iar ca sa găsești mai ușor poți sa te orientezi după data care este scrisa pe poza. Sper ca te-am ajutat.

 

On 16.11.2017 at 6:26 PM, TFG Micherinos said:

Urmeaza pasii:

My Computer-> Documents-> GTA San Andreas User Files-> SAMP-> Screenshot.

Acolo trebuie sa le ai.

Primiti toti cate un avertisment pentru post inutil, CITITI TOPICUL INAINTE DE A POSTA.

Link to comment
Share on other sites

Cred că ştiu acum de ce nu îţi merge. Oricum, tot am Avertisment :))

Apasă ESC > Options > Display Setup > Store Gallery Photos trebuie să fie pus pe ON, probabil te-ai jucat pe acolo să-ţi faci FPS mai mare şi ai apăsat din greşeală pe aia.

Sigur ăsta e răspunsul tău.

Link to comment
Share on other sites

On 13.11.2017 at 9:13 AM, xAndrei FTW1 said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut. Recent am adaugat un scrip pentru samp pentru a nu-mi mai da freeze jocul cand fac ss, dar problema este ca nu stiu unde se salveaza.
Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări: Rog seriozitate. Tin sa mentionez ca scriptul este fastscreen.asi

De ce nu folosești un program gen Bandicam pentru a face poze?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Heisenberg said:

De ce nu folosești un program gen Bandicam pentru a face poze?

daca merg pe programe, e acelasi lucur, incarca rocesoru degeaba, daca ii dau start with windows si daca nu, ce rost mai are?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, xAndrei FTW1 said:

daca merg pe programe, e acelasi lucur, incarca rocesoru degeaba, daca ii dau start with windows si daca nu, ce rost mai are?

Pai ce resurse are laptopul / PC-ul tau ca iti încarci procesorul degeaba doar folosind un program SA FACI POZE, nu sa filmezi. Daca nu stii despre ce vorbești chiar te rog sa te abții de la comentarii (observ ca esti total paralel) nici macar nu simți cand faci o poza cu un program, nu exista freeze.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Heisenberg said:

Pai ce resurse are laptopul / PC-ul tau ca iti încarci procesorul degeaba doar folosind un program SA FACI POZE, nu sa filmezi. Daca nu stii despre ce vorbești chiar te rog sa te abții de la comentarii (observ ca esti total paralel) nici macar nu simți cand faci o poza cu un program, nu exista freeze.

eu nu vreau programe externe, mi se pare aiurea, eu caut o solutie pentru SAMP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.