Jump to content

SAMPCAC 0.7.0 Anticheat


Kelton
 Share

Recommended Posts

Deviez si eu putin de la subiect pentru ca am vazut ca s-a adus in vorba chestia asta.

Macar o data in viata asculta si de parerea noastra Kelton, toata lumea, toti mafiotii iti cer sa schimbi HQ-urile la mafii ca sa nu mai luam crash in prostie, de ce nu vrei sa iei initiativa asta, nu aveti nici o metoda prin care sa remediati chestia asta decat sa dati inapoi la interioarele vechi.

De asemenea, cred ca ar fi o idee buna ca in loc sa le ceri lor sa-ti dea PM, sa incerci sa discuti tu cu ei, poate pana la urma prin metoda asta mai inveti din greseli, si poate si ei la randul lor vor intelege alegerile facute de tine in ultima vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG KAPPA said:

De asemenea, cred ca ar fi o idee buna ca in loc sa le ceri lor sa-ti dea PM, sa incerci sa discuti tu cu ei, poate pana la urma prin metoda asta mai inveti din greseli, si poate si ei la randul lor vor intelege alegerile facute de tine in ultima vreme.

Cum ma Kappa sa fie asa, eu stiam ca atunci cand ai nevoie de ajutor si de 2 ani de zile faci pe incapatanatul orgolios astepti sa te contacteze altii sau nu era asa? :-?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BeyondOwn ROYAL said:

Cum ma Kappa sa fie asa, eu stiam ca atunci cand ai nevoie de ajutor si de 2 ani de zile faci pe incapatanatul orgolios astepti sa te contacteze altii sau nu era asa? :-?

:)) nu stiu, aflam mai tarziu

 

@Kelton am recitit si eu ce ai scris lui piscot/lucky, acum sincer sa-ti zic, nu cred ca oamenii te urasc ca persoana, ci pentru faptul ca in ultimii 2 ani ai inceput sa lucrezi comunitatea intr-un mod displacut de poate chiar majoritatea membrilor, incerci sa faci totul ingreunat pentru mafiotii serverelor, dai mult mai multa importanta membrilor comunitatii care nu sunt mafioti, si esti foarte orgolios, niciodata nu te-am vazut sa tii cont de parerea membrilor la unele decizii relativ majore. De asemenea, am vazut destule cazuri in care vrei sa pari ca le stii pe toate, vrei mult prea tare sa fii ownerul multi-functional, care e bun la tot, spre exemplu, atunci cand a inceput "greva" cu banurile pe propria filmare. Ar fi o idee sa incepi sa faci o mica schimbare in asta, sa incepi sa asculti si de parerea membrilor si sa te limitezi la unele lucruri la care esti sigur ca poti sa le faci, si sa cauti ajutor la lucrurile in care nu esti sigur.

Link to comment
Share on other sites

@KeltonNu le am eu cu codurile dar hai sa o luam logic.Pentru ce sa interzici prin acest anticheat sampfuncs si cleo cand 99% din gangsteri folosesc v3 si v2(mai putin), pana la urma cred ca stii ca aceste coduri trec peste anticheat-ul b-zone si nu numai.In cleo poti baga un amarat de aimbot.cs care da warning la admini, vorba aia ''ieftin si prost'' download de pe browser-copy paste in cleo si aia e, codul e setat la maxim si adminii dau ban.Chiar asa de greu e pentru staff sa baneze pe cineva cu cod/hack din cleo?=))Ca pana la urma vad si adminii acele warning uri si pot da ban.In cazul codurilor v3/v2 e foarte greu sa-i prinzi pe baieti, nu tot timpul dau warning, etc.Mergand mai departe, pentru ce sa joci la war fara moduri cleo si sampfuncs?Adica pe mine ma ajuta un cskin.asi, un kmf.cs sau un sensivity.cs ca sa fac fata astora cu v3 si acum trebuie sa merg pe turf fara toate astea si sa nu stiu de unde imi iau secunde?Ce aveti voi nevoie este un anticheat bun care sa blocheze codurile cele mai des folosite si ma refer la astea care sunt nedetectabile.Degeaba interzici tu cleo si sampfuncs ca codurilea astea tot o sa mearga cu sau fara cleo/sampfuncs.Ceea ce faci tu nu  mi se pare corect deoarece tai sansa unui gangster curat sa se mai ''protejeze'' de posesorii de coduri nedetectabile, pana la urma vorbim aici si de oameni cu experienta.

Edited by AIM Jackus
Link to comment
Share on other sites

@Kelton sa inveti care e diferenta dintre silent si smooth aimbot si dupa sa-mi raspunzi la unban ok ? Sa nu te mai miri de ce am plecat de pe comunitatea asta cand tu imi zici in unban k am smooth si cand de fapt era silent. A da si sa nu te mai miri de ce developerii codurilor au ceva cu bz cand ei au ceva cu tine mai degraba ca tu ai stricat server-ul asta.

Link to comment
Share on other sites

=)))))))))))))))))))))))))) laughin' so hard, in primul rand ca vad toti frustratii "cum, eu fara cleo sa nu joc? dmn fereste, eu cu cleo joc frt, nu pot fara weapswitch la war scz", pai, deja o varianta de weaponswitch.asi exista, dezvoltata chiar de LuckyLuciano pe o comunitate rivala :-j. Damage Informer poate fii adaugat din script-ul serverului, mousefix exista deja un executabil dezvoltat de sprgfld (renko) care ghici ce, accepta si timecyc, asa ca aberatia cu "nu joc fara cleo" nu prea are vreun sens aici, pentru ca majoritatea folosesc un damage informer, mousefix si weaponswitch. In al 2 lea rand, faptul ca anticheat-ul a fost lansat in faza "beta" e o masura oarecum disperata, parerea mea e ca era mai bine sa fie implementat pe serverul de teste, facute cateva teste cu majoritatea codurilor disponibile staff-ului, facute fix-uri, si apoi implementat pe serverele oficiale. In al 3-lea rand, cel mai probabil "Sfanta Treime" cum o supranumeste Phenomzor sau cei 3 "traficanti de coduri" in mare parte au refuzat sa va ajute din pricina trecutului neplacut pe comunitate, adica Lucky a avut ceva probleme cu Kelton, de Piscot nu stiu sigur, iar renk nu stiu daca a jucat sau nu, si faptul ca ce ati oferit voi in schimbul ajutorului a fost ceva modest fata de ce au oferit altii, sau pentru a rescumpara greselile facute de STAFF fata de ei.. Un ultim lucru ar fii faptul ca staff-ul este oarecum "incapabil", adica Cheaters Team a fost o mare porcarie, acolo daca le dai o filmare cu unu' care misca tinta in mod normal dupa inamici, o sa zica ca e cod in mare parte din cazuri, am patit, nu incercati sa argumentati, alt exemplu ar fi Botys admin, inteleg, are o activitate mare, a fost helper, pana mea, dar experienta lui cu codurile? Omu' a facut raport cu SD Pistol-ul toata viata si nu cred ca a vazut un aimbot, asta doar din parerea mea, la fel si cu Mazoku. Intr-adevar, cei doi poate cunosc secretele comunitatii, dar nu pe partea de "software" ca s-o zic asa. Pe comunitatea lui Awake, nu doar ca anti cheat-ul are o eficienta uimitoare, ci chiar nu functioneaza majoritatea codurilor, v2,v4, (detin v4, am incercat), v2 detine un prieten, a incercat.Asa ca, opinia mea e urmatoarea: Daca totusi gr8 Kelton doreste sa adauge acest anti-cheat obligatoriu pentru mafii, sunt de parere ca: ar trebui adaugat un damage-informer din script-ul server-ului, ca sa nu se mai planga marii jucatori ca nu pot ei sa joace fara weaponswitch, kmf si mousefix (la weaponswitch si mousefix sunt deja dezvoltate variante .asi, respectiv crack al jocului care are deja mousefix in el) cya guysssssssssssssssssssss

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, eB Ceder said:

Daca nu e compatibil pentru R2 e degeaba. In general toti joaca cu R2 deoarece R1 este greu de gasit.

Nu e aproape nicio diferenta intre 0.3.7. R1 si 0.3.7. R2. Nu e asa de greu de gasit de installat. Majoritatea jucatorilor de pe SA-mp romanesc au 0.3.7. normal sau 0.3.7. R1.

 

Edit: Cam asta-i adevarul, Kelton a cam distrus B-Zone deoarece nu a stiut sa asculte parerile jucatorilor niciodata.

Cand cineva i-a semnat o problema legata de Staff-ul rpg2, raspunsul lui a fost "get a life". Lel, a auzit de get pentru ca exista /gethere pe SA-MP si da raspunzi premium d-astea.

Edited by Lordd
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea, mai bine v-ati alege un staff capabil care sa prinda codati, si vreo 30-40 admini care sa fie activi la war, si sa lasa-ti playeri sa joace cu ce moduri vreau, nu sa ii obligati sa joace cum vreti voi, ca ala nu mai e joc,daca trebuie sa-l joc cum vreti voi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vito Corleone said:

Parerea mea, mai bine v-ati alege un staff capabil care sa prinda codati, si vreo 30-40 admini care sa fie activi la war, si sa lasa-ti playeri sa joace cu ce moduri vreau, nu sa ii obligati sa joace cum vreti voi, ca ala nu mai e joc,daca trebuie sa-l joc cum vreti voi.

stai ma linistit vito k tot iti merge citu pe kktu asta de anticheat pa

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kelton said:

 Sunt curios și eu de unde atâta hate pentru mine.

 

In ce galaxie nu vei primi hate, cand iti asumi personal o promisiune, fara a te asigura ca o poti indeplini sau macar ai posibilitatea de a o respecta?

 

9 hours ago, Kelton said:

Da, v-am promis un anticheat sperând că persoanele pe care ne-am bazat să reușească să facă ceva bun.

 

Tu ai promis, nu MasterRat, nu KillerFish, nu zek(desi zek mai mult rau a facut), nu le atribui lor esecul tau.

 

9 hours ago, Kelton said:

restul n-au venit cu promisiuni și au luat direct un anticheat făcut de altcineva de pe net

 

Comunitatile respectabile nu-si vor asuma promisiuni desarte, asta inseamna respect fata de playeri. 

Eu n-am nimic cu tine, dar ca membru al comunitatii, mi-e greu sa te aplaud si sustin, cand vad zero progres.

 

 

Edited by NUSUNTRENKO
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NUSUNTRENKO said:

 

In ce galaxie nu vei primi hate, cand iti asumi personal o promisiune, fara a te asigura ca o poti indeplini sau macar ai posibilitatea de a o respecta?

 

 

Tu ai promis, nu MasterRat, nu KillerFish, nu zek(desi zek mai mult rau a facut), nu le atribui lor esecul tau.

 

 

Comunitatile respectabile nu-si vor asuma promisiuni desarte, asta inseamna respect fata de playeri. 

Eu n-am nimic cu tine, dar ca membru al comunitatii, mi-e greu sa te aplaud si sustin, cand vad zero progres.

 

 

F

FA

FAZ

FAZA

FAZAN =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) te-a inchis Kelton, incepe alfabetu', eu zic stop

Edited by Michael Myers
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kelton said:

@pHeNOMz0r MVP aștept un PM din partea ta, dacă dorești, să-mi spui exact care e problema ta personală cu mine și să purtăm o discuție amicală pe tema asta. Sunt curios și eu de unde atâta hate pentru mine. Mersi de înțelegere.

 

Nu asta am vrut sa se inteleaga. Nu am nimic personal cu tine, am ceva cu modul in care administrezi comunitatea. In mare parte este exact ceea ce a spus Beyond si faptul ca esti incapatanat cand vine vorba de luat decizii, crezand ca doar tu ai dreptate, desi altii care au mai multa experienta in domeniu iti explica si iti argumenteaza contrariul. De asemenea, sunt o gramada de copii prosti care ajung in staff si se cred experti, dar ei n-au nicio treaba cu jocul, iar pe langa astia mai sunt si altii ce actioneaza in interesul lor personal in loc sa ajute server-ul (simtiti-va ca sunteti multi). Sunt multe de zis, o sa iti las un PM daca chiar vrei sa stii.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Michael Myers said:

Pe comunitatea lui Awake, nu doar ca anti cheat-ul are o eficienta uimitoare, ci chiar nu functioneaza majoritatea codurilor, v2,v4, (detin v4, am incercat), v2 detine un prieten, a incercat.

 

N-are treaba anticheat-ul, e acelasi ca aici si ca pe rivala. Nu merg pentru ca sunt blocate de noi pentru server.

 

PS: Scuze de double post, sunt pe telefon.

Edited by pHeNOMz0r MVP
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TLG KAPPA said:

Si la asta se rezuma tot. Putea fi B-Zone comunitatea aia fara coduri, dar din pacate a fost cea a lui Awake. Oare de ce? :-?.

Ca pe kelton l-a durut in pula de noi.

Cum ma doare si pe mine in pula cand joc contra mafiotilor pe bz cand primesc cont

Edited by OlandezuRevinPeBZ
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.