Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

SAMPCAC 0.7.0 Anticheat


Kelton
 Share

Recommended Posts

E o porcărie totala, l am băgat si imi merge tot sacadat si iau crash mereu.... Mi a futut toate sa mp urile, a trebuit sa reinstalez tot de la 10, cand o fi pe r2 si actualizat calumea il bag fara discutii... Dar acu nu îmi convine sa mi se întâmple asta... Nu pierd timpu degeaba cu crash si sacadare

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea ar fi asta, bagati anti-cheat-ul ala cat de repede se poate, se fie obligatoriu pentru mafioti, cine nu are anti cheat la war sa primeasca kick automat de la server(in timpul war-urilor).

Adminii care nu au 1 treaba cu ban-urile, si stau pe recon 10 minute si vad 1 jucator care joaca de 3-4 ani doar si doar in mafii si vad ca acel jucator trage decent spre bine, primeste ban pe motivul sooth aimbot.. Asta e cea mai mare tampenie la b-zone, sau faza cu ban pe filmare, pai eu ma chinui sa ma filmez la war-uri in caz ca iau ban sa am dovezile mele, le pun pe yt si dupa ce se intampla? primesc ban de la un admin incompetent care nu are o treaba cu codul..

Si sanctiunea adminilor care nu fac nimic pe durata war-urilor, ma refer la adminii care stau si se plimba sau fac misiuni/quest pe durata war-urilor. Pai ce facem aici? timp de 2 ore pe zi nu puteti sa va ocupati de niste report-uri amarate? pai pentru ce sunteti aici atunci. 

Aduceti-va aminte de perioada 2013-2014, cand erau admini capabili care erau in mafie( ca atunci aveai voie sa faci parte din mafie chiar daca esti admin) si isi banau si proprii membrii

@Kelton Am vazut ca "ne ceri ajutorul" recruteaza o serie de admini noi, si nu ma refer la no-liferi care isi petrec cate 7-8 ore pe zi pe server si care muncesc pentru avere si chestii pentru ca stim ambii ca aia nu vor aduce niciun beneficiu. Incearca sa mai faci o recrutare pentru admin, cum ai facut in 2015, cea cu MAIL daca nu ma insel, si incearca sa acorzi sansa unora cu ban-uri pentru coduri pentru ca ei stiu ceea ce inseamna cod pentru ca au jucat cu cod si stiu cu ce se mananca si cei care si-au petrecut majoritatea timpului in mafii si vei vedea ca vei da roade cu acest lucru ;) Si cu acel slack, sa se foloseasca 100% si dc nu, poate inca o serie de recrutare pentru cheaters team pentru ca aia chiar a fost ok, insa aceasta comunitate are nevoie de mai mult ajutor nu doar de 10-15 persoane. 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca cel mai bine s-ar face un anticheat pe care sa mearga lucrurile importante din cleo(Mapa pe M, WepSwitch, Damage informer, lucruri care fac jocul la war mai usor si placut). Mi se pare un lucru rau sa nu poti sa modifici niste lucruri la un joc asa de vechi pentru a-l face mai frumos. Despre admini si faptul ca nu stiu TW sau dau ban aiurea, ar trebui instruiti, sa fie invatati ce trebuie sa faca si sa stie cum e un cod, altfel sa nu primeasca aceasta functie. Alta idee ar mai fi sa recrutati mai multi membrii in Cheaters Team si ei sa avanseze usor-usor, in acest Cheaters Team sa fie cativa oameni de baza, care chiar stiu cu ce se mananca codurile care sa ii instruiasca atat pe admini cat si pe cei noi veniti in Cheaters Team. Daca nu se aduc schimbari legate de codati pe server, jucatorii vor contiunua sa scada, pentru ca nimanui nu ii convine sa joace contra unui codat. Cu orice AC ar fi pe server, tot il vor sparge cei care se ocupa cu creearea de coduri, pentru ca lumea nu da bani pe un cod care sa nu mearga si vor aparea metode noi de ascundere a codurilor mereu, deci de ei sigur nu scapam usor. Ar trebui scosi din functie de pe toate cele 4 servere cei care nu isi dau interesul pentru codati, pentru ca degeaba sunt curatatori de strazi dand doar kick-uri pentru ''AFK in strada''. Intr-adevar, cum spuneam, un helper care a muncit la /n-uri nu are de unde sa stie sa faca un TW bine sau sa depisteze din spec un codat, si se vor produce greseli, ar trebui inainte de promovare si ei pusi la un test pentru a primi up de la Helper 2 la Admin 1, iar apoi sa fie instruiti de cineva priceput in asta.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kelton said:

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Pai daca spui ca e imposibil sa stii de ce e capabila o persoana, mie de ce-mi spui ca "Ne putem face o idee" atunci cand intreb de unde iti dai seama ce experienta am eu in coduri, fara sa ma lasi sa-ti demonstrez asta.

Pe rpg3 au fost adminii alesi pe alte cerinte decat ai mentionat in topicul ala, ai cautat admini cu cel putin 40-45 de ore pe luna trecuta, care majoritatea dintre ei au o fost intr-o mafie cateva saptamani, sau youtuberi cu cateva mii de abonati care au mai primit nenumarate sanse si si-au batut joc de ele.

Edited by Andii Botezatoru
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RobertoKiNG said:

Am vazut ca "ne ceri ajutorul" recruteaza o serie de admini noi, si nu ma refer la no-liferi care isi petrec cate 7-8 ore

TOP DEFINITION

no lifer

someone who dosent work and has no friends except online.

sper ca te-am lamurit, nu oricine care are multe ore pe un joc inseamna ca e no lifer, ci doar le place sau se dedica jocului.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Lordd said:

auzi, daca ideea ta cu skype-ul e asa buna, ma lasi si pe mine sa-ti verific skypeul si facebookul, inclusiv conversațiile private?

Exact, am fost luat acum 3 zile la teste TW si mi-a intrat pe facebook si skype si citea conversatiile private, ma deranjat acest lucru. Am deschis notepad-ul si i-am zis să nu umble in conversatiile private si imi zice "inca odata  mai deranjezi si iei ban". Mi se pare total aiurea, poate cine stie ce am vorbit eu,  d-aia s-au inventat site-urile de socializare, ca sa poti sa discuti si lucruri mai intime. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GF Coolback4 said:

TOP DEFINITION

no lifer

someone who dosent work and has no friends except online.

sper ca te-am lamurit, nu oricine care are multe ore pe un joc inseamna ca e no lifer, ci doar le place sau se dedica jocului.

Nu te supara, te-ai simtit?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pHeNOMz0r MVP said:

Pasul 4: Renuntati la verificarea conversatiilor pe Skype (va faceti de ras in fata comunitatilor rivale).

Mi-a verificat un admin tantalau toate conversatiile mele de la pretenii care aveau la nume: SAMP, Team etc. :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NCS GuNNeR said:

Exact, am fost luat acum 3 zile la teste TW si mi-a intrat pe facebook si skype si citea conversatiile private, ma deranjat acest lucru. Am deschis notepad-ul si i-am zis să nu umble in conversatiile private si imi zice "inca odata  mai deranjezi si iei ban". Mi se pare total aiurea, poate cine stie ce am vorbit eu,  d-aia s-au inventat site-urile de socializare, ca sa poti sa discuti si lucruri mai intime. 

Cel mai trist e ca daca incerci sa filmezi un membru din Staff cand face un TW TeamViewer pentru a preveni situatiile gen "Luka", el o sa-ti de-a ban.

Ca sa ai si tu confirmarea unui lider domnul @Kelton care crezi ca doar "conversatile cu vanzatori de coduri" sunt verificate. 

Oricum, acum cu topicul asta, fiecare a spus tot de pe inima. Sper ca @Bobo sa citeasca asta, si sa nu continue sa-i permita lui Kelton sa faca ce vrea, acum depinde. Poate sa-l lase pe Kelton sa faca ce vrea si sa ramana cu un profit de 0$ sau poate crestem si noi comunitatea asta.

Kelton, sincer, nu avem ce sfaturi sa-ti dam tie, pentru ca tu mereu o tii doar pe varianta ta. A venit timpul ca si comunitatea sa-si spuna cuvantul.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lordd said:

@Keltonauzi, daca ideea ta cu skype-ul e asa buna, ma lasi si pe mine sa-ti verific skypeul si facebookul, inclusiv conversațiile private?

Tu vrei sa gasesti poze nudes de pe samp? Stai cuminte, ca nu e chiar asa.

 

 

Motivul pentru care am primit ban pe RPG4 a fost ca adminul mi-a cautat prin conversatiile mele de pe Skype si am inchis Supremo-ul.

 

De ce sa va verifice orice prost conversatiile, sa nu luati ban pe samp? :)) Cei care inca mai fac asta, sunteti cei mai penibili, si cei care verifica, dar si cei care se lasa verificati, mai bine lasati-va drq banati decat sa va gaseasca cine stie ce conversatii importante.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GF iRazorROYAL said:

@Claudiu e o opinie, topicul asta exact pentru aia e facut, opinii. Si oricum, deviem cam tare de la subiect. Nu arunc osul in curtea nimanui, tu intelegi doar ce vrei din ce scriem sau...?

Lasa-l ca asta are chef de cearta in fiecare topic. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Duntex said:

Tu vrei sa gasesti poze nudes de pe samp? Stai cuminte, ca nu e chiar asa.

 

 

Motivul pentru care am primit ban pe RPG4 a fost ca adminul mi-a cautat prin conversatiile mele de pe Skype si am inchis Supremo-ul.

 

De ce sa va verifice orice prost conversatiile, sa nu luati ban pe samp? :)) Cei care inca mai fac asta, sunteti cei mai penibili, si cei care verifica, dar si cei care se lasa verificati, mai bine lasati-va drq banati decat sa va gaseasca cine stie ce conversatii importante.

Nu, dar pun pariu ca @Bobo @Kelton si toti astia care vor sa fie chestia cu verificat conversatii pe skype, nu ar accepta sa le fie verificate si lor.

Daca ar accepta, si accepta sa verific si eu tot p-acolo, ok. 

Link to comment
Share on other sites

E simplu frate cum a spus si  @pHeNOMz0r MVP palaria jos!

Referitor la codarii ofensati de AC. Nu va convine plecati, n-avem nevoie de voi. Preferam sa fim cu 10-20 mai putini decat mai multi si trisori. Aia e. (desi mai multi s-or apuca)

Vrem comunitate curata, asa imi bag si eu renko de pe tel si bafta sa ma gasesti. Noi suntem mai fraieri ca nu avem AC sau cum? Si pe a lui Awake, chiar NU exista codari. foarte rar. Aici sfert din mafioti rup codu pe nesimtite. Unii joaca doar la war-uri (inclusiv eu) pana si acolo iti vin plozii de 13 ani cu pile la admini si nu ii baneaza niciodata. si incontinuu au best de +44 +30, hai mai da-o-n colo de treaba.

Edited by DeliaMarduk
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GF Coolback4 said:

TOP DEFINITION

no lifer

someone who dosent work and has no friends except online.

sper ca te-am lamurit, nu oricine care are multe ore pe un joc inseamna ca e no lifer, ci doar le place sau se dedica jocului.

October 2017 168 hours
September 2017 215 hours
August 2017 254 hours
July 2017

137 hours 

inteleg dc ai sarit asa

Link to comment
Share on other sites

Just now, RobertoKiNG said:
October 2017 168 hours
September 2017 215 hours
August 2017 254 hours
July 2017

137 hours 

inteleg dc ai sarit asa

=))))))))))))))))))))))

doar ti-am explicat, tu daca ai luat-o personal asta-i alta treaba

si chiar daca am multe ore, care-i problema ta? ca doar nu te joci tu, ma joc eu -.-

Link to comment
Share on other sites

Pai cum sa joci ma pe b-zone cand iti iei ban pe asa ceva

Urat din partea voastra, ati ajuns sa bagati admini pasnici care dau ban pe filmare si zic ca eu am folosit silent in video asta, asta e o prostie sa ma acuzi pe mine ca folosesc cod in video asta. Acum am ajuns sa inteleg unii playeri care s-au lasat de acest joc deoarece au fost tratati cu nepasare, am facut cerere unban si ce sa vezi Dookie banul ramane cand o sa joci tu ca mine si o sa inveti ce inseama aia experienta in mafii si sa te chinui sa filmezi la waruri ca sa ai dovezi atunci sa zici 'banul ramane'.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RobertoKiNG said:
October 2017 168 hours
September 2017 215 hours
August 2017 254 hours
July 2017

137 hours 

inteleg dc ai sarit asa

=)))))))))))))))))))))))))) MORRRRRRRRRRRRRRRRR, e grav cu asta ba =))))))))))) 

 

10 hours ago, xThe0 said:

Nu te supara, te-ai simtit?

Tu ce crezi? :))

Link to comment
Share on other sites

Just now, RobertoKiNG said:

n-am luat-o personal, lmao. dar cand ai atatea ore pe luna si ma iei cu suferinte d'alea si imi definesti tu ce inseamna no lifer, normal ca sar in sus, laketule

daca l-ai folosit gresit, de ce n-as face-o?

parca orele ar defini ceva, poate doar ca esti activ si "esti vazut cu alti ochi"

daca-ti place ceva, il apreciezi si il joci, dupa parerea mea

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.