SAMPCAC 0.7.0 Anticheat adăugat pentru serverele de sa-mp. Detalii aici.

Reduceri de Black Friday. Detalii aici.

Welcome to B-Zone Community

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more!

This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
Duntex

RainBow Crosshair [By Duntex]

12 posts in this topic

Salutare, lume! Stateam si eu azi, ma plictiseam asa ca am decis sa fac o tinta multi colora pentru CS;GO. Fisierul se numeste rainbowcrosshair.cfg si se poate descarca de aici

Tot ce trebuie sa faceti este sa puneti acest fisier in: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\XXXXXXXX\730\local\cfg

In loc de acele XXXXXXXX se va afla ID-ul vostru de la Steam, in cazul meu: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\370397652\730\local\cfg

Acest ID il gasiti aici daca aveti mai multe conturi de steam.

Dupa ce ati pus acest fisier acolo, intrati in CS;GO si scrieti in consola: exec rainbowcrosshair

Pentru ca la tinta sa ii se schimbe culorile trebuie sa apasati pe MOUSE1 (Adica pe Click Stanga, butonul de pe care de obicei trageti).

Source: 

Capture.thumb.PNG.27a8db1cdd9dca2d38f9f7b890f0c245.PNG

Have Fun!

1

:))

0

nice

0

On 11/15/2017 at 7:39 AM, GaBBlue said:

nice

Nice without +1. Thx.

0

17 hours ago, Remus said:

Nice (nu iti dau +1)

Atunci esti un prost care ai facut post-ul asta pentru +1. 

Eu acum am realizat ceva. Daca le dai sampistilor corditi altceva inafara de moduri de samp etc., ei nu sunt interesati. :) Rau o sa ajunga b-zoneul.

1

Sa zicem ca este ,,folositor'' acest .cfg dar poti sa faci si cu bind in consola fara sa te complici cu instalare in C...acum daca e facut de tine e bine nu am stat sa downloadez un .cfg de acest gen sa vad daca ai schimbat ceva sau daca este ,,marca proprie'' totusi e dragut din partea ta ca ai decis sa ,,ajuti'' pe cineva cu acest .cfg. (Parere proprie fara suparare dar aceste tipuri de cfg exista pentru cs go de mai bine de 2-3 ani si nu sunt foarte folositoare deoarece daca ajungi intr-o zona intunecata si  fix atunci ti se face tinta o culoare inchisa gen: mov,negru s.a.m.d nu vezi unde e si ratezi acel 1 tap la care speri, incearca poate sa avansezi de la acest cfg la altu' mai folositor sau idk)

0

14 hours ago, IngeruDrogat said:

Sa zicem ca este ,,folositor'' acest .cfg dar poti sa faci si cu bind in consola fara sa te complici cu instalare in C...acum daca e facut de tine e bine nu am stat sa downloadez un .cfg de acest gen sa vad daca ai schimbat ceva sau daca este ,,marca proprie'' totusi e dragut din partea ta ca ai decis sa ,,ajuti'' pe cineva cu acest .cfg. (Parere proprie fara suparare dar aceste tipuri de cfg exista pentru cs go de mai bine de 2-3 ani si nu sunt foarte folositoare deoarece daca ajungi intr-o zona intunecata si  fix atunci ti se face tinta o culoare inchisa gen: mov,negru s.a.m.d nu vezi unde e si ratezi acel 1 tap la care speri, incearca poate sa avansezi de la acest cfg la altu' mai folositor sau idk)

Nu am vazut pe cineva care sa aibe asa tinta. Bun, sa zicem ca in loc de cfg, foloseam consola. Tot ce scrii tu in consola se salveaza in config.cfg

Acesta odata la nustiu cat timp se reseteaza sau cand dai VERIFY INTEGRITY OF GAME FILES... 

De asta m-am gandit sa pun intr-un cfg separat adica rainbowcrosshair.cfg, ca atunci cand se reseteaza config.cfg sa nu mai stai sa cauti dinou comenzile pe forumul asta, cand ai putea direct sa ii dai executare din consola prin "exec rainbowcrosshair"

Edited by Duntex
0

8 hours ago, Duntex said:

Eu acum am realizat ceva. Daca le dai sampistilor corditi altceva inafara de moduri de samp etc., ei nu sunt interesati. :) Rau o sa ajunga b-zoneul.

Dănișor, de ce te-ai mai obosit sa faci un .cfg rupt in gura daca stiai ca o sa primesti acest feedback? Esti pe o comunitate bazata in mare parte pe SAMP, daca nu-ti convine muta-te oriunde altundeva, oricum nu o sa-ti simta nimeni lipsa. 

0

59 minutes ago, Duntex said:

Nu am vazut pe cineva care sa aibe asa tinta. Bun, sa zicem ca in loc de cfg, foloseam consola. Tot ce scrii tu in consola se salveaza in config.cfg

Acesta odata la nustiu cat timp se reseteaza sau cand dai VERIFY INTEGRITY OF GAME FILES... 

De asta m-am gandit sa pun intr-un cfg separat adica rainbowcrosshair.cfg, ca atunci cand se reseteaza config.cfg sa nu mai stai sa cauti dinou comenzile pe forumul asta, cand ai putea direct sa ii dai executare din consola prin "exec rainbowcrosshair"

E normal sa nu vezi lumea sa foloseasca o tinta de genu' acesta deoarece nu este folositoare, cel mai bine este sa alegi o singura culoare decenta nu foarte deschisa nu foarte inchisa pentru fiecare tip de harta/zona de pe harta deoarece sunt zone intunecate/luminoase care iti afecteaza vizibilitatea la tinta de aceea chiar si acei jucatori profesionisti folosesc o singura culoare de obicei verde/cyan...acum legat de faza aceea catre remus cu ,,este un prost bla bla +1'' e normal sa vina lumea aici si sa isi posteze parerile tu cred ca ai reactionat asa deoarece el a scris ,,nice (nu iti dau +1)'' doar nu te astepti ca pentru un cfg de acest gen sa primesti +90 era complet normal ca lumea sa vina si sa comenteze cum doreste, de aceea ai dreptul la exprimare. Sunt foarte multi si pe youtube/aceasta comunitate care posteaza si nu primesc nimic in schimb.

0

10 hours ago, Duntex said:

"Nu e amuzant frate, oricat am incercat sa gasesc o boaba de amuzament, dar nimic. " Sa vezi mare warn ce iti iei acum de la kelton pt. ce ai zis :))) Incearca sa nu mai faci pe durul aici la moduri, ca nu esti.

Scriptul a fost luat de pe net, cum faci cu majoritatea modurilor/creatiilor "tale". Ce sa zic, felicitari autorului.

1

10 hours ago, Jackson Brooklyn said:

"Nu e amuzant frate, oricat am incercat sa gasesc o boaba de amuzament, dar nimic. " Sa vezi mare warn ce iti iei acum de la kelton pt. ce ai zis :)))

Ce legatura are asta cu acest topic. De ce sa primesc warn de la Kelton? :))

0